Професионални серии за коса- тема 152

  • 49 584
  • 739
# 315
SunshineP,
За това, което очакваш, аз бих те насочила към шампоана Specifique

Маската от серията също е хубава (новата Masque Rehydratant не съм ползвала само, но би следвало да е по-хидратираща от старата, която харесвам и то много).

Ако не ти се рискува с нея, то балсам/маска Elixir Ultime са вариант, Masquintense Irisome, които се обсъждаха скоро/балсама Lait Vital пак от серията Nutritive. И пак балсамите Extentioniste и Genesis. Ако не те притеснява, че се водят за боядисана коса - Chromatique - или една от маските, или балсама.
Ако си фен на маските - две от споменатите серии имат разновидности според типа коса.
Виж целия пост
# 316
SunshineP,
За това, което очакваш, аз бих те насочила към шампоана Specifique

Маската от серията също е хубава (новата Masque Rehydratant не съм ползвала само, но би следвало да е по-хидратираща от старата, която харесвам и то много).

Ако не ти се рискува с нея, то балсам/маска Elixir Ultime са вариант, Masquintense Irisome, които се обсъждаха скоро/балсама Lait Vital пак от серията Nutritive. И пак балсамите Extentioniste и Genesis. Ако не те притеснява, че се водят за боядисана коса - Chromatique - или една от маските, или балсама.
Ако си фен на маските - две от споменатите серии имат разновидности според типа коса.
  Маската е страхотна, шампоана също
Виж целия пост
# 317
SunshineP,
За това, което очакваш, аз бих те насочила към шампоана Specifique

Маската от серията също е хубава (новата Masque Rehydratant не съм ползвала само, но би следвало да е по-хидратираща от старата, която харесвам и то много).

Ако не ти се рискува с нея, то балсам/маска Elixir Ultime са вариант, Masquintense Irisome, които се обсъждаха скоро/балсама Lait Vital пак от серията Nutritive. И пак балсамите Extentioniste и Genesis. Ако не те притеснява, че се водят за боядисана коса - Chromatique - или една от маските, или балсама.
Ако си фен на маските - две от споменатите серии имат разновидности според типа коса.
Благодаря ти много.
Не , аз дори съм с боядисана коса, не е проблем.
Виж целия пост
# 318
Някой поръчвал ли е наскоро Олаплекс 1 и 2 в голям размер? Къде има намалвния, никъде не видях нещо уоу.   Търся дори и отливки и сега ще пусна в темата за размяна какво предлагам.

440лв с доставката излиза от Елинор,което си е супер цена. Аз го купих миналия месец от немско за 470.

Много благодаря!
Виж целия пост
# 319
Някой поръчвал ли е наскоро Олаплекс 1 и 2 в голям размер? Къде има намалвния, никъде не видях нещо уоу.   Търся дори и отливки и сега ще пусна в темата за размяна какво предлагам.

440лв с доставката излиза от Елинор,което си е супер цена. Аз го купих миналия месец от немско за 470.

Много благодаря!
Аз също отдавна искам да го взема. Ако има едно или пък няколко момичета, с които да си го разделим, ще се радвам много, защото сама не ми е по силите да дам толкова пари🤷🏻♀
Виж целия пост
# 320
След като тази година наблегнах на поръчки с дрехи и козметика за лице реших все пак да се отчета и с продукти за коса. Поръчах Олаплекс 1 и 2 от Елинор, но взех малката разфасовка, защото още имам доста от стъпка 1, а стъпка 2 ми свърши и предпочитам да взема и да си разделя с някой само стъпка 2. Ама нещо не видях прилично намаление. Ако някой види добра оферта за стъпка 2 и има желение да се комбинираме направо да ми пише.

Изпуснах, докато се чудех ето този комплект на Olaplex за 75£. Тъкмо се навих да го поръчам и кода изтекъл 😀😀😀


Здравейте, наумила съм си да пробвам Oway, в Agorabeauty има 20% намаление до утре май. Интересува ме шампоаните им подобни на Neuma и Oright ли са като действие? И Neuma и Oright са ми гадни - косата става отпусната, без обем, защото протеините са малко, за мен. Да знам дали има смисъл да пробвам.

Neuma не съм ползвала, Oright съм. Нямат общо. Oway са страхотни. Не че Oright не са, но те по-скоро са подходящи за нетретирани коси и не правят нищо кой знае какво. Аз редовно ги ползвам зя малката, особен маската с йогурт е доста добра. Oway са на съвсем различен принцип - освен, че са с добри съставки, но и вършат много добра работа. Всички серии, които съм ползвала техни са много добри, маските са страхотни, особено добра е терапията им Ребилдинг.
Много хидратираща е хидратиращата им маска за суха коса.
Виж целия пост
# 321
Здравейте, момичета, много моля за малко помощ!
От Август насам имам косопад, отдавах го на много голям стрес тогава и мислех, че ще спре. Досега никога не съм имала косопад - дори сезонен не съм забелязвала. Намаля доста последния месец, но си продължава като цяло - най-вече под душа забелязвам.
Днес бях на фризьор, сам ме попита дали е спряла да ми пада косата, като уточни, че се усеща доста по-малко, а аз винаги съм имала гъста и плътна коса. Цял ден вече ровя по сайтовете, но съм толкова неориентирана и нямам представа какво да поръчам ...
Мисля да взема Виши Деркос да спре да пада и гледах Медисютикълс Фолиген за растеж, но гледах и Денсифик и Спесифик и Напура и се обърках тотално и започвам да се панирам ...
Виж целия пост
# 322
Здравейте!
Дъщеря ми е с дълга коса, хубава кога, нооооо изправя е всеки божи ден, че и по два пъти.
Бях и взела ето този Термозащитен спрей на LANZA , но е на привършване и не знам защо, на нея не и допадна.

Моля, дайте ми съвет каква термозащита да взема сега, в порядъка на около 40-50 лв.
Виж целия пост
# 323
Благодарности на Magnollia за споделеното мнение. Колебая се коя серия да взема на Oway, косата ми не е третирано-изтормозена, но не харесва ходратация. Не мога да се справя още със следродилния косопад, а Меди са ми агресивни лосионите. Според теб Медавита против коспод ли си заслужава повече или Oway?
Виж целия пост
# 324
Рени, вземете й термото на Напура! Simple Smile
Виж целия пост
# 325
Скрит текст:
Здравейте, момичета, много моля за малко помощ!
От Август насам имам косопад, отдавах го на много голям стрес тогава и мислех, че ще спре. Досега никога не съм имала косопад - дори сезонен не съм забелязвала. Намаля доста последния месец, но си продължава като цяло - най-вече под душа забелязвам.
Днес бях на фризьор, сам ме попита дали е спряла да ми пада косата, като уточни, че се усеща доста по-малко, а аз винаги съм имала гъста и плътна коса. Цял ден вече ровя по сайтовете, но съм толкова неориентирана и нямам представа какво да поръчам ...
Мисля да взема Виши Деркос да спре да пада и гледах Медисютикълс Фолиген за растеж, но гледах и Денсифик и Спесифик и Напура и се обърках тотално и започвам да се панирам ...

Shiny Голяма гад е косопада, а от описаното от теб ми се струва, че не е просто сезонен. В това няма нищо страшно, просто трябва да знаеш, че само с локални продукти няма да мине.
Има група за косопад, където момичетата ще ти дадът много насоки и полезни съвети. Аз ще ти дам много кратко инфо.
Трябва добре да се вгледаш в себе си и то от известно време насам - стрес, диети и пърноценно хранене, прием на лекарства, ковид. Изследвания - хормонални,липса на есеннциални вещества и много други.
Трябва много грижа за скалпа. Помисли какви прически носиш ? Преуош с масла, масажи и разни билкови извлеци. Започни с щадящ шампоан Медисютикълс - Фолиген или Биокленз. За Виши също чела добри отзиви от момичета тук.
Активна грижа аз съм била доволна през годините от -  Керастаз Аминексил ампули, Лореал аминексил ампули, Напура , Медисютикълс - Целаген или Нуминокс.
И ще се повторя, но освен ако нямаш сезонен косопад, най-вероятно горе споменатите няма да решат проблема ти. Успех !

2 дни след измиването със Олаплекс, косата ми не е никак хубава. Заплита се много докато спя, не се запази прическата, появи се и доста фриз. С протеин или хидратация да бъде следващото измиване. Вие като какви определяте Олаплекс 5 и 6 ?
Виж целия пост
# 326
Аз не виждам нещо впечатляващо от олаплекс, макар да съм го ползвала доста пъти, дори в шкафа имам някакво минимално количество. Но тъпо и упорито вярвам, че щом е така препоръчван - работи.

От АРЛЕН си поръчах от серията nourishing - терапията, шампоана, поднових балсама, флуида за краища и една Маска с хиалурон и червена глина за мигновено хидратиране и подхранване на косата.

От xpertbeauty си взех 2 бр. стимулисте на Керастаз. Бях притеснена дали са в срок на годност, веднага ги проверих - произведени са 2021, така, че всичко е точно.

Случайно някоя дама да се боядисва с 6ns на compagnia del colore, да покаже цвят, да видя какво да очаквам?

Утре ми е ден за еластисайзър + добавки, много съм доволна.
Виж целия пост
# 327
Мацки,
Опитвам се да намеря термозащита на Алтерна за преса/маша или тази на Секси Хеър. Никъде не ги намирам, а искам да взема за мен и за подарък.

Редактирам се, намерих Алтерната Simple Smile Търся Секси Хеъра само. 💜
Виж целия пост
# 328
Рени, вземете й термото на Напура! Simple Smile

Благодаря за включването, Кристалче.Пак по твоя препоръка сме с тази преса
BaByliss Pro Elipsis 3000.
Виж целия пост
# 329
Добро утро,
След вашите мнения реших днес да си взема Денсифик, Екстеншънист и Архитект шампоаните на Керастас. Маските към тях също са добри нали, защото аз обичам винаги ш-н и маска да са ми от една серия. Винаги съм се чудила маска или балсам да си взимам..
И още нещо - Архитект шампоана в Нотино е 1-2,тоест този за фина коса. Дали е проблем според вас? Моята е гъста, с твърд косъм и обезцветени кичури.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия