Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 60 044
  • 884
# 285
Аз пих 14 дни Авелокс (същото е). Много ми дразнеше стомаха - задължително взимаш Синкванон и хапваш стабилно преди да го пиеш. Най-честият страничен ефект при тази група е болки в мускулите и нервите - аз имах с левофлоксацин, и почти веднага след това пих моксифлоксацина, та не мога да кажа дали той е играл някаква роля. Ако усетиш нещо такова, гледай да не се натоварваш физически и си вземи магнезий и витамин Е от аптеката (може да пиеш и профилактично, за да ти е по-спокойно взимането на АБ-то). Само гледай да разделиш магнезия на 12ч. от АБ-то. Иначе Авелоксът се води най-пречистеният от всички хинолони, така че споко. Hug
Виж целия пост
# 286
Ох благодаря ви. Оказа се, че съм резистентна към доксициклин, та сега схемата ще бъде Azithromycin + Moxifloxacin, дано този път успея да изчистя тази гад
Виж целия пост
# 287
На мен ми изписаха САМО Вибромицин за 7 дни, без нищо друго, дори пробиотик. За това  самосиндикално си промених лечението. Не вземайте моя пример, аз имам други причини да го правя -не е редно, но това е положението.
Лекувам се по следната схема:
14 дни Вибромицин 2х1
След края на Вибромицина ще взема 1х1000 азакс, последвано от 3х500
Пия Синкванон х2 на ден,3 часа след антибиотика
Пия 1 на ден Биозин
Слагам 1 един вечер Макрирор комплекс
Пих 1 Микомакс, мисля на 8 ден (днес) да ударя още един
Пия Опти ова (това е комплекс от много витамини)

Та както казах, днес ми е 8ми ден, оплаквания нямам. Дано да подейства. По мои изчисления МЦ трябва да ми дойде на последното хапче антибиотик, след това ще правя контрола.
Виж целия пост
# 288
Стабилна схема сте си подбрала. Аз също исках и имах лечение с вибрамицин за 14 дни + Azithromycin, обаче преди да почна да пия реших да си пусна нова антибиограма, та излезе, че съм резистентна към доксициклин, който е основната съставка на Вибромицина Sad Колко време се борите? Пожелавам успех и пишете след лечението, стискам палци да сте се преборили!
Виж целия пост
# 289
С това лечение ще се справите! Аз бях на 2 антибиотика 7дни, силно скептична след изчетеното тук, но е факт, че после не се изолира уреаплазма. Успех!
Виж целия пост
# 290
Jordanina, това за мен или за Axenia става въпрос Simple Smile А какви са били вашите антибиотици?
Виж целия пост
# 291
Jordanina, това за мен или за Axenia става въпрос Simple Smile А какви са били вашите антибиотици?
За теб:-) Според мен са и сравнително пречистени. Моята схема беше 3*500мг азитромицин после седмица кимокс. Лечението беше успешно. И все пак всичко е строго индивидуално, аз попринцип непоносимост имам само към доксициклин откъм странични ефекти
Виж целия пост
# 292
Jordanina, това за мен или за Axenia става въпрос Simple Smile А какви са били вашите антибиотици?
За теб:-) Според мен са и сравнително пречистени. Моята схема беше 3*500мг азитромицин после седмица кимокс. Лечението беше успешно. И все пак всичко е строго индивидуално, аз попринцип непоносимост имам само към доксициклин откъм странични ефекти

Оххх, а дано, че вече ми се плаче! Надявам се скоро всички от темата да се похвалим с няколко поредни отрицателни теста Simple Smile Все си казвам "имай търпение, имай търпение", но вече ми идва в повече Simple Smile
Виж целия пост
# 293
Стабилна схема сте си подбрала. Аз също исках и имах лечение с вибрамицин за 14 дни + Azithromycin, обаче преди да почна да пия реших да си пусна нова антибиограма, та излезе, че съм резистентна към доксициклин, който е основната съставка на Вибромицина Sad Колко време се борите? Пожелавам успех и пишете след лечението, стискам палци да сте се преборили!

Благодаря, дано всички се справим с тази гад.
Не знам от кога я имам, защото миналата година август си правих изследване и беше отрицателна. Забременях и загубих бебето в 17г.с. през юни тази година. Направих си Фемофлора през август и излезе Уреаплазма У. И тогава пих Сумамед 4 хапчета през ден -резултат никакъв. Сега се готвя за трансфер и искам да я уморя бързо и качествено Joy
Нямам антибиограма, но Доксициклин не съм пила никога през живота си, така че, не би следвало да не сработи.
Виж целия пост
# 294
Стискам палци Axenia! Съжалявам за загубата ти Sad Знам, че уреаплазмата може да е причина за съжаление. И аз съм с извънматочна и мисед, предполагам заради нея. Отделно открих и тромбофилия, която също е допринесла...Каквото било било, да го оставим зад гърба си, да я убиваме вече предлагам аз, и за Коледа с оотрицателни за уреаплазма и положителни за бременност Simple Smile)
Виж целия пост
# 295
Предполагам, че моята загуба е от нея, тъй като се спука мехура.
Не се притеснявай за тромбофилията, тя се овладява.  Аз също имам и при бременност съм на Фракси.
Ще пиша задължително какво съм свършила. Ще се радвам и други дами да споделят положитен опит със схема за излекуване.
Виж целия пост
# 296
Аз също се притеснявам да започна лечението със Цимоцинокс за 14 дни,но така или иначе ще трябва да се пият хапчетата,дано помогне и е ефективно и най вече да няма странични ефекти.
Виж целия пост
# 297
Ако ви е толкова притеснено, отложете малко и пийте по-височка доза магнезий примерно 10-14 дни преди това и си го продължете с лечението. Уж при повечето хора страничните ефекти се проявявали поради дефицит на магнезий. Така съм чела, не знам колко е вярно, но е факт, че аз имах доста сериозни странични ефекти от левофлоксацина, които драстично намаляха като веднага си взех магнезий и витамин Е. Не са бабини деветини! А и така чисто психологически няма да се тормозите и сами да си предизвиквате някакви странични ефекти.
Виж целия пост
# 298
Аз реших да си пусна антибиограма в още една лаборатория, защото ми стана странно, че в януарската пише, че реагира на доксициклин, а в последната от преди няколко дена, че е резистентна към доксициклин, а през това време не съм пила антибиотик с докси. Ако пак излезе резистентно към докси се мятам към Moxifloxacin...ако не ще го мисля, а за сега ще си взема магнезий Simple Smile
Виж целия пост
# 299
Здравейте. Имам следния въпрос. След вече един случай, в който бях излекувала уреаплазмата и пак се появи и я лекувах, искам да си направя отново изследване и съм се спряла на Фемифлор плюс, пише че отчита патогени. Възможно ли е да си взема секрет сама и да го предам в лабораторията? Благодаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия