Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 60 044
  • 884
# 300
Фемифлор плюс е супер тест, покрива доста неща, но се взема проба от влагалищен и цервикален секрет, аз не си представям как сама ще успеете да вземете секрет. Но ако под сама имате предвид да отидете на гинеколог и той вземе и сама занесете към Геника, то да Simple Smile
Виж целия пост
# 301
Не, не е възможно. Прави се само от специалист.
Виж целия пост
# 302
Момичета, може ли помощ. Сглупих и отидох при АГ с антибиограма от януари месец, там пишеше, че Уреаплазмата е чувствителна към Доксициклин. Той ми изписа лечение с Vibramycin. Реших преди да започна да пия все пак да си пусна още една актуална антибиограма, там излезе, че уреаплазмата е резистентна към Докси. Писах на лекаря, сменихме Докси с Moxifloxacin. Пуснах изследване и в друга лаборатория, там пък излезе, че е чувствителна към Докси. Чудя се дали да пия все пак Вибрамицин или Moxifloxacin. На Лаборекспрес ли да вярвам повече или на Лина?

Виж целия пост
# 303
В края на август приключих втори курс на АБ по схемата от форума [ пролетта имах 1ви неуспешен курс].
Сряда бях на АГ и той ме натисна да пусна контрола в Геника, а аз исках още няколко седмици да изчакам. Знам, че ако се вземе проба прекалено скоро след АБ, може да даде фалшиво отрицателен резултат.

Контролата днес излезе отрицателна, но ми е притеснено дали не е фалшиво отрицателна.
Чак не мога да се отпусна и зарадвам на резултата.
Виж целия пост
# 304
Miraj, честито! На колкото и лекари да съм била, всички са ми казвали контролата да бъде около 30 дена от последното хапче, а твоите са повече. Според мен си е коректен резултата. Може профилактично, за твое успокоение да си пуснеш контрола след 2 месеца пак Simple Smile А каква беше твоята схема?
Виж целия пост
# 305
От януари не си пила доксициклин? Ако не си, няма и как да си станала резистентна. Иначе, като че ли, от Лина ще да е по-достоверно. Освен да пуснеш четвърта... Joy
Виж целия пост
# 306
януари пусках антибиограма, там доксито беше чувствително...След това пих клиндамицин и азакс, там уж няма докси...пълна мистерия...колкото и да ми беше неудобно писах и на лекаря да питам по коя схема работим след противоречивите антибиограми Grinning
Виж целия пост
# 307
Avocado,

Пролетта правих 10 дена Миноциклин, в комбинация с Флукорик, Флоражин, Омнибиотик. Контролата през юни беше положителна.

АГто изписа Азакс за 5 дена след това, но на моя отговорност реших да следвам схемата от форума- 14 дена доксициклин, после азитромицин за 3 дена, Лактажин и някакви пробиотици.
Виж целия пост
# 308
Miraj, благодаря за споделената схема! Назад в мненията, та може и да е било в предишната тема, не помня, някой беше споделил, че по препоръка на лекар си е пускал 3 контроли в рамките на 6 месеца, за да е спокоен, че е отрицателен резултата.
Виж целия пост
# 309
Със сигурност ще пусна още контрола след няколко месеца, налага ми се да следя и друга инфекция, та покрай нея ще видя и уреаплазмата.

Искам да благодаря на 3лена от темата, нейните мнения назад в темите ми бяха доста полезни и информативни.
Виж целия пост
# 310
Avocado,

Пролетта правих 10 дена Миноциклин, в комбинация с Флукорик, Флоражин, Омнибиотик. Контролата през юни беше положителна.

АГто изписа Азакс за 5 дена след това, но на моя отговорност реших да следвам схемата от форума- 14 дена доксициклин, после азитромицин за 3 дена, Лактажин и някакви пробиотици.
Екстра, и аз се лекувам то тази, явно наистина е успешна схемата. Дано и при мен даде резултат.
А след толкова време, мисля че можеш да се довериш на изследването.
Виж целия пост
# 311
Здравейте !
Доктора ми изписа 10 дни 2х1 вибрамицин и естествено не беше достатъчно.

Сега съм решила да направя по-дълъг курс който някоя от вас беше споделила така като само обикаляме по лекари и все си ходя със симптомите 🥹

Ще споделите коя е схема на лечение с която сте се оправили ? И също така моя съпруг по същата схема ли се лекува ?

Благидаря вии
Виж целия пост
# 312
Бременна съм в 9 м и ми откриха уреаплазма purvum. Другите са ок. АГ ми я бори със Сумамед 6 дни и вагинални таблетки. Пуснах в Кандиларов и резултата пак е +. За съжаление според АГ за сега не можем повече нищо да направим... Имам две седмици до термин и се тормозя да не ме срежат заради една бактерия.... Аз симптоми нямам никакви. В 6 м ми правиха изследвания бях чиста, накрая се появи, АГ казва, че имунитета рязко се срива и от там се прихващат Тея екстри.
Виж целия пост
# 313
Бременна съм в 9 м и ми откриха уреаплазма purvum. Другите са ок. АГ ми я бори със Сумамед 6 дни и вагинални таблетки. Пуснах в Кандиларов и резултата пак е +. За съжаление според АГ за сега не можем повече нищо да направим... Имам две седмици до термин и се тормозя да не ме срежат заради една бактерия.... Аз симптоми нямам никакви. В 6 м ми правиха изследвания бях чиста, накрая се появи, АГ казва, че имунитета рязко се срива и от там се прихващат Тея екстри.
Здравейте, какво изследване ви пуснаха за да ви я открият. Понеже и аз съм я карала преди да забременея и много ме е страх да не се появи пак. Аз пусках влагалищен секрет , но не знам там дали излиза тя.
Виж целия пост
# 314
С цервикален секрет се засича. На пср метод. Специално за уреаплазма и микоплазма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия