Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 60 015
  • 884
# 405
С урина не винаги успяват да направят посявка. С положителен PCR, на два пъти ми излезе отрицателен резултат на урокултура. Не успяват, въпреки, че са спазени всички изисквания за даване на сутришна урина.

Така е, но като гледам шанса за антибиограма с новия пакет на Геника и шанса за антибиограма на урина е горе долу сходен... А ПСР резултат излиза и от Фемофлор плюс
Виж целия пост
# 406
Днес си пуснах на своя глава изследване . Материал си взех сама. Предполагам, елементарно е да вкараш един тампон във влагалището и да го занесеш в лабораторията. Друг сам давал ли е ?
Виж целия пост
# 407
Евала, ако си успяла сама да си вземеш цервикална проба  Rolling Eyes  Satisfied
Виж целия пост
# 408
Не давайте сами секрет… аг са ми казвали. Нали реално те отварят за да вземат от канала. Ако ставаше толкова лесно… Ако си вземете сами, може да направите натривка на кожата отвън, която не е стерилна… пробите се замърсяват изключително лесно, казвам го като лаборант, дали сте пари на вятъра според мен. Ходя си през месец при аг за микробиология, ако беше толкова елементарни нямаше да го правя, при положение че сама мога да си изследвам пробата.
Виж целия пост
# 409
Евала, ако си успяла сама да си вземеш цервикална проба  Rolling Eyes  Satisfied
Не съм споменала да съм взимала цервикална проба.
И преди съм давала и не съм имала фалшиво положителни резултати .
Виж целия пост
# 410
Скрит текст:
Момичета, имам въпрос, може да прозвучи нелеп, но все пак ще си го задам Simple Smile Видях, че в новия пакет на Геника, този, който е с антибиограма (Генитални микоплазми (Mycoplasma & Ureaplasma) PCR +AST) се взема уретрален секрет. Боли ли вземането на този секрет? Simple Smile)) И също, ако така и така ще пускам Фемофлор пакета, който включва изследване на мико- и уреаплазма, има ли смисъл да пускам и горния според вас? Като за антибиограма мога да пусна и просто урина
Доколкото съм запозната уретралнен секрет се взима от мъже. При жени се взима цервикален.
Ако ще пускаш Фемифлор, няма смисъл от новия пакет, пусни само микробиологията заради антибиограмата, малко по-евтин е:
https://www.genica.bg/test/culture-mikoplazmi-ureaplazmi-mycopla … plasma-parvum-ast
Ще се радвам да споделиш резултати. Вчера преглеждах пак темата и забелязах, че и ти последно имаше съмнения за докси ресистентност, като мен.
Аз тази седмица ще пусна някъде другаде микробиология с антибиограма, в която включват и докси.
Виж целия пост
# 411
Лекарката ми не знаеше за новите пакети, оказа се, че това с микробиологията и антибиограмата можело да се пусне само в София, защото всички проби се карали натам и не можела пробата толкова време да издържи /това го каза представител на Геника от Варна/...Та пуснах само фемофлор за жалост. Забавно беше как представителката на Геника изкоментира молбата ми за това изследване - "защо толкова иска тази антибиограма, те лекарите си знаят как да я лекуват"...а аз съм вече след 4то или 5то лечение, защото лекарите знаят как да я лекуват...
Виж целия пост
# 412
Ох, в Геника ги избират с конкурс по нетактичност напоследък. Дано е отрицателен този път. Поне тази микробиология с антибиограма я правят и на други места, ако се наложи.
Виж целия пост
# 413
Ох да... Надявам се да не се налага пак да пускам, че аз трябва да сменям и лекарката тогава, моята твърди, че няма такова нещо микробиология с антибиограма Simple Smile)) Успех и на теб! Дано намериш бързо правилното лечение!
Виж целия пост
# 414
Здравейте. Може ли някой да сподели как се е чувствал по време на приема на Вибрамицин? Изписан ми е за уриаплазма,но четейки страничните действия и започвам да ги изпитвам всичките още преди да съм го започала. Знам, че нямам избор, правим опити за дете,в напреднала възраст сме и двамата  ,пием страшно много добавки и витамини и сега този антибиотик малко ме стресна заради страничните си действия! Благодаря предварително!

Здравей, аз нямах никакъв проблем с Вибрамицина, а на приятеля ми му ставаше лошо и не го пи. Така че си е строго индивидуално.
Виж целия пост
# 415
Скрит текст:
Ох да... Надявам се да не се налага пак да пускам, че аз трябва да сменям и лекарката тогава, моята твърди, че няма такова нещо микробиология с антибиограма Simple Smile)) Успех и на теб! Дано намериш бързо правилното лечение!
Да не би да се е чудила за PCR с антибиограма? Те де-факто са два отделни теста, първо се пуска PCR, ако се изолират бактерии, се прави микробиология от другия тампон, което не е съвсем ефективно, защото като е малко микробното число и не излезе на микробиология бактерията, няма как да й направят антибиограма и тогава е стреляне на сляпо с антибиотиците.
Но ако на микробиология с антибиограма се чуди, не е за вярване как взимат дипломи такива лекари...
Виж целия пост
# 416
Здравейте, аз имах едно неуспешно лечение с Авелокс и се чудя сега да пробвам ли тази схема, която е 14х2 вибрамицин след това 1000мг азитромицин и после 3х500мг пак от него? Не знам и протъвогъбични какви да си взема, при Авелокс пих Микомакс общо 3 хапчета на 1/3/7 ден и все пак си хванах гъбичките…
Виж целия пост
# 417
Не съм сигурна, надявам се, че се чуди на ПСР и антибиограма...Надявам се, че просто не сме се разбрали...

Моника, защо не си пуснеш антибиограма и ако реагира на вибрамицин тогава да даваш смело със схемата, аз така бих направила Simple Smile
Виж целия пост
# 418
Уретрален секрет може да се вземе и от жени, даже съм попадала на случай, в който има уреаплазма само в мехура, не и вагинално, но не излиза на урина и накрая стана ясно баш от уретрален секрет. Ако някой се съмнява, да пуска. Аз карах моя приятел, каза, че е неприятно, но не боли кой знае колко умопомрачително.
Виж целия пост
# 419
Здравейте. Може ли някой да сподели как се е чувствал по време на приема на Вибрамицин? Изписан ми е за уриаплазма,но четейки страничните действия и започвам да ги изпитвам всичките още преди да съм го започала. Знам, че нямам избор, правим опити за дете,в напреднала възраст сме и двамата  ,пием страшно много добавки и витамини и сега този антибиотик малко ме стресна заради страничните си действия! Благодаря предварително!

Здравей, аз нямах никакъв проблем с Вибрамицина, а на приятеля ми му ставаше лошо и не го пи. Така че си е строго индивидуално.


Благодаря за отговора! В какъв смисъл му ставаше лошо? Гадеше ли му се или ? Странични ефекти като гадене, ПОръщане и диария изобщо не ме стряскат. По скоро виете на свят задух и сърцебиене повече ме притесняват. Sad Имам близка,която ги изпитваше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия