Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Адв. Мирослава Кръстева отговаря на вашите правни въпроси

  • 53 971
  • 380
# 300
Здравейте адвокат Кръстева.
Моля за съдействие по средният казус.
В блока, в който живея искат да слагат камери.
Мнозинството искат.
Ще направят събрание и ще си го гласуват и казват , че всички са длъжни да дадат пари.
Аз длъжна ли съм да давам пари?Това не е асансьор , а е допълнителна придобивка лукс.
Ако нямам достъп до камерите и не желая нито да ползвам нито да има.
И не искам да ме снимат !!!
Длъжна ли съм да плащам ?

Здравейте,

Ако решението на ОСС е взето надлежно- да, ангажира всички.

Успех!
Виж целия пост
# 301
 Здравейте. Бих искала да попитам законно ли е лице, което не е агресивно и не заплашва по никакъв начин живота и спокойствието на околните да бъде задържано насила в болница за психиатрично лечение? Лицето е положило подпис за съгласие след като е било придумано от социалните, че става дума за 2-3 дена, колкото да се поуспокои. Минаха седмици.

Здравейте,

Настаняването е със съгласие, така че да - законно е. Кога ще се прекрати престоят, предполагам, ще определят лекуващите лекари.

Успех!
Виж целия пост
# 302
Здравейте,
Интересувам се за апартамент на морето, който се намира в сграда в условията на етажна собственост, дали може да се позовем на  чл.51, ал.2 от ЗУЕС?  Декларация за 2023 г. е подадена през 2022 г. на Управителя на ЕС - лично, дори подписана от него като приел. Сега обаче, не искат да я признаят, като считат че ние тълкуваме грешно закона.
Моля за Вашето мнение и предварително благодаря!
Здравейте,

Ако обичайното ползване на цялата ЕС е сезонно, няма как да бъде приета такава декларация.

Успех!
Виж целия пост
# 303
Здравейте адв. Кръстева.
Преди години баба ми (вече покайна) наследява апартамент от нейн роднина. Още тогава баба го дарява на майка ми, за което има нотариален акт. Подчертавам, че го дарява. Майка ми има сестра, която никога не се е грижела за баба, дори напротив държала се е лошо с нея, но това не е предмет на питането ми.
Преди дни майка ми е получило призова от съда, че срещу нея има образувано гражданско дело, тъй като сестра й оспорва завещанието.
Първо, какви са шансовете на сестрата, и какви са й правата?
Второ какви са правата на майка ми?
Има ли някакъв полезен ход майка ми?
Моля за съвети.
Виж целия пост
# 304
Здравейте адвокат Кръстева.Живеем в къщата на сина ни,който е непълнолетен.Прадядо му му я дари преди няколко години.Вчера разбрахме,че синът на дядото(непряк дядо на сина ни,чичо на мъжа ми),който също се води на този адрес,не го е променял никога има запор и е даден на частен съдебен изпълнител.Има уведомление че ще посетят адреса на определена дата за да опишат движимото имущество в къщата и трябва да осигурим достъп.Записахме час за адвокат за петък,нямаше по ранни свободни часове.Има ли законово основание да ни конфискуват нещо заради човек,който не живее в къщата от 50 години почти,но се води по постоянен адрес тук?И какво бихте ни посъветвали,притеснени сме.
Виж целия пост
# 305
Здравейте, адв. Кръстева. Искам да попитам, дали къща дадена чрез гледане и ползване докато е жив, може да се оспори от друг наследник?
Виж целия пост
# 306
Здравейте адв. Кръстева.
Преди години баба ми (вече покайна) наследява апартамент от нейн роднина. Още тогава баба го дарява на майка ми, за което има нотариален акт. Подчертавам, че го дарява. Майка ми има сестра, която никога не се е грижела за баба, дори напротив държала се е лошо с нея, но това не е предмет на питането ми.
Преди дни майка ми е получило призова от съда, че срещу нея има образувано гражданско дело, тъй като сестра й оспорва завещанието.
Първо, какви са шансовете на сестрата, и какви са й правата?
Второ какви са правата на майка ми?
Има ли някакъв полезен ход майка ми?
Моля за съвети.

Здравейте,

С всички документи, които сте получили, отидете при адвокат, за да съобрази дати и изказ в книжата и да Ви консултира адекватно. С частичната информация, която давате, ако Ви дам насоки, рискувам да Ви подведа.

Успех!
Виж целия пост
# 307
Здравейте адвокат Кръстева.Живеем в къщата на сина ни,който е непълнолетен.Прадядо му му я дари преди няколко години.Вчера разбрахме,че синът на дядото(непряк дядо на сина ни,чичо на мъжа ми),който също се води на този адрес,не го е променял никога има запор и е даден на частен съдебен изпълнител.Има уведомление че ще посетят адреса на определена дата за да опишат движимото имущество в къщата и трябва да осигурим достъп.Записахме час за адвокат за петък,нямаше по ранни свободни часове.Има ли законово основание да ни конфискуват нещо заради човек,който не живее в къщата от 50 години почти,но се води по постоянен адрес тук?И какво бихте ни посъветвали,притеснени сме.

Здравейте,

Уведомете съдебния изпълнител, че лицето не живее на адреса, не е собственик и в имота не са намират негови вещи. Няма да опишат и продават чуждо имущество и вещи.

Успех!
Виж целия пост
# 308
Здравейте, адв. Кръстева. Искам да попитам, дали къща дадена чрез гледане и ползване докато е жив, може да се оспори от друг наследник?
Здравейте,

Принципно би могло да се води такова дело. Би било въпрос на доказване дали реално са дадени грижи и издръжка, или е прикрито дарение,

Успех.
Виж целия пост
# 309
Здравейте адв.Кръстева!Разведена съм,децата   бяха присъдени на бащата/голямото е вече пълнолетно студентка/,за малкото имам определена издръжка и режим на свиждане.Комуникацията ми с бащата е доста трудна и по тозо повод поисках от класната на малкото дете достъп до електронния дневник .Тя ми отговори,че ще попита бащата съгласен ли е.Та въпросът ми е имам ли право дори и без да е информиран бащата на достъп до елетронния дневник на синът ми?
Виж целия пост
# 310
Здравейте, мен ме интересува получени по наследство апартамент и магазин след брака делят ли се при развод?
Виж целия пост
# 311
Здравейте, адвокат Кръстева. Имам проблем относно следния казус:
Баща ми умира преди три години. Става въпрос за апартамент и къща. Още когато баща ми беше жив живяхме заедно с майка ми и баща ми в апартамента. Преди да почине баща ми искаше апартамента да остане за мен. В момента брат ми претендира за къщата а аз искам апартамента. В началото се бяхме разбрали къщата да бъде обща , апартамента да остане за мен като му на броя половината от сумата. Скоро той ми каза, че иска къщата да остане за него апартамента за мен! И сега тук идва проблема, той желае да направим покупко-продажба, а не дарение. Аз и майка ми искаме да направим дарение, защото тя по никакъв начин не е застрахована и ако е покупко-продажба той може да продаде имота или да изгони майка ми оттам. Преди известно време може би около пет години имаше хазартни проблеми и това ни притеснява, както и проблеми с алкохола. Какво ще бъде Вашето мнение. Редно е по някакъв начин да се страхуваме майка ни. Той се притеснява че по всяко едно време това дарение може да бъде развалено. Аз естествено няма да сложа ръка върху неговия имот, защото и той би могъл да сложи върху моя.
Виж целия пост
# 312
Здравейте, адв. Кръстева, можете ли да ме посъветвате къде и как да получа информация относно дали имам запор на личния ми автомобил? Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 313
Здравейте и благодарим на всички за зададените въпроси!

Поради увеличеното си натоварване, адв. Кръстева ще отговори след 7 август. Благодарим за търпението ви!
Виж целия пост
# 314
Здравейте адв. Кръстева,

Искам да попитам ,съгл.КТ когато един служител е още в срока на изпитване ,който срок е в полза на работодателя ,при напускане преди да изтече той ,дължи ли изобщо предизвестие служителя от един месец или не ?
Благодаря ви
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия