За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 99

  • 29 723
  • 762
# 165
Не е това основната причина , но ако някоя ваксина не ни харесва я има и нея .
Никога не съм давала пробиотик дори и прием на аб, и децата не са имали проблем. Съгласна съм с Деси и при здраво дете е напълно излишно. В случаите, когато поема аб се справя сам организма.

Не, в Бг Аз не слагам ваксини за да приемат децата на дг, това ли е нагласата, жалко, много жалко и тъпо.

Birdie , ние слагаме ваксините , които ни задължават за да си пуснем децата на ДДГ . За съжаление !
Виж целия пост
# 166
И аз не съм давала пробиотик, въпреки че бебка беше със страшни колики до към 6 м. и половина. Сега си ги набавя от зеленчуците като захраних. Ох , относно ваксините в Бг съм без коментар , щом не поставят ваксина за менингит , какво да коментирам.
Виж целия пост
# 167
Дами, с регресията в съня (4м) как се справихте? И колко време продължи при вашите бебчета?
Мога ли да мажа с гелче за зъбки?
И как мога към 4тия м да регулирам режима на бебето?
Има няколко дрямки по 40мин през деня, като последната е около 21ч, после записването е към 23 30 всяка вечер...
Виж целия пост
# 168
Не трябва да има дрямка в 21ч
Иначе е нормално да са по 40мин и дъщеря ми бе с такива дремки.
Ама вече не помня подробности.
Следят се интервали и подобни неща.
Виж целия пост
# 169
Какви са изискванията за записване на държавна детска кухня? Какви документи са нужни? Как става, изобщо не съм наясно. Специални бурканчета ли трябва да са? Казаха ми, че трябва да са ето такива, но не съм питала все още на място в кухнята.
Виж целия пост
# 170
Кой град
Виж целия пост
# 171

Пловдив
Виж целия пост
# 172
Трябва документ от личния лекар, че детето не страда от хранителни алергии. Не знам да има изискване в какъв точно съд ще се вземе храната.
Виж целия пост
# 173
Дами, с регресията в съня (4м) как се справихте? И колко време продължи при вашите бебчета?
Мога ли да мажа с гелче за зъбки?
И как мога към 4тия м да регулирам режима на бебето?
Има няколко дрямки по 40мин през деня, като последната е около 21ч, после записването е към 23 30 всяка вечер...

На 4 месеца нашето дете беше с три дремки, като я будех най- късно в 18:30 от  третата дрямка, за да може да си заспи вечер в 20:30.
Сутрин спеше от 10:00-11:30, на обед 13:00-16:00 и след това 17:30-18:00. Правеше си дълги дремки , по 40 минути ми се струва доста кратко.
Иначе следях много точно интервалите на будуване за съответната възраст и считам, че това ми помогна по- лесно да направим режим.
Виж целия пост
# 174
Циклите на бебешкия сън са кратки и от там често са с дремки по 30 или 40мин, напълно нормално.
Виж целия пост
# 175
Какви са изискванията за записване на държавна детска кухня? Какви документи са нужни? Как става, изобщо не съм наясно. Специални бурканчета ли трябва да са? Казаха ми, че трябва да са ето такива, но не съм питала все още на място в кухнята.
30 бурканчета 190 гр
60 капачки.
Бележка от лекарката на детето
Акт за раждане.
Виж целия пост
# 176


Някъде могат ли да се открият?
Виж целия пост
# 177
В България едва ли, попитай в аптека за аналог.
Зависи градът, това с многото буркани е за София мисля
Виж целия пост
# 178
В Ямбол ми искаха само бележка от педиатър + копие от акт за раждане. Записването става в кухнята майка, попълва се декларация. Без бурканчета е при нас, тъй като храната е в пластмасови кутии. Най-добре е да се питат други майки или в самата кухня
Виж целия пост
# 179
Аз съм от Пловдив, искаха ми бележка от педиатър, че детето е навършило 10 месеца, а не за алергии и копие от акт за раждане. Записването ставаше в деня, в който се продават купони. Тези бурканчета от снимката ще свършат работа, носят се всеки ден, не искат по 100 бройки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия