В момента чета ... 73

  • 36 600
  • 737
# 45
Dez, разбирам какво имаш предвид и мога да ти отговоря, че няма почти никаква "отвратителност" в "Били Съмърс". Всъщност в рамките на нормалното за трилър, даже скандинавските могат да бъдат доста по-експлицитни. Но развитието в историята на Били (колкото повече го опознаваш) е най-важното тук, човешката страна, така да се каже.

А аз се замислих, че така и не прочетох "Ако има кръв", а там има продължение на историята на Холи Гибни, така че трябва да я прочета скоро.
Виж целия пост
# 46
На мен ми липсва Кинг от 70-те и 80-те. Тогава се влюбих в него, първата ми прочетена книга е "Гробище за домашни любимци". Най-любими са ми "Куджо", "Сейлъмс лот", "Мизъри" и всички разкази.
Почнах "Сянката на вятъра". Не знам защо съм отлагала досега. Започва като приказка, допада ми. Досега само "Марина" съм чела на Сафон и пак ми беше харесала.
Виж целия пост
# 47
Иве, Сафон е такова удоволствие! Приятно прекарване в неговия свят. Забравяш за всичко друго около себе си! Heart
Виж целия пост
# 48
"Изкупление" е единствената на Макюън, която много бях харесала. После четох още 2 негови - На плажа в Чезъл и Почивка в чужбина, които направо ме отблъснаха, сюжетно най-вече - с извратеност и жестокост. Повече не бих посегнала към автора, въпреки първата ми книга от него, която ми беше "любов от пръв прочит".

Същото и със Сафон - прекрасна "Сянката..." и после разочарование с "Лабиринтът на духовете" - твърде разхвърляна и с гадни, тежки описания на сцени, които ме отвратиха и сложиха край на "срещите" ми с автора. Много приятели обаче ги харесват и ценят високо.

Пратчет не съм опитвала сериозно, но не обичам фентъзи с 1-2 изключения, и те май са фантастика, не фентъзи (мяркала бях някъде, че има разлика, дали?), напр. Соларис на Лем. Взела съм за подарък на мъжа ми от Пратчет  нещо за брадата на Дядо Коледа, може би ще опитам и аз с нея.

Преполових "Подсъзнанието може всичко при децата" - препоръчвам, практична, компактна, дори изпитани някои техники без да съм знаела, че са такива Simple Smile След това ще почна  (пред)новогодишно, пък дано ни тръгне годината на послушание;), една от рода "Защо тийнейджърът не ви слуша", предчувствам, че също ще е полезна Grinning
Виж целия пост
# 49
Светът на диска на Пратчет е фентъзи, защото е за магьосници, вещици и дракони. Но не е стандартно фентъзи, а със силен пародиен елемент (в някои от книгите е по-слабо изразен, докато в други преобладава).
Ако беше за космически кораби, извънземни и т.н. щеше да е фантастика.

Тази за брадата на Дядо Коледа е с кратки хумористични разкази и мисля, че повечето са писани в младостта на ТП (не знам дали са замислени като детски, но имат инфантилно звучене); този тип книжки са по-скоро за закоравелите фенове, които събират неговите творби. Аз днес си поръчах една такава (Пещерният човек, който пътуваше във времето) Simple Smile
Виж целия пост
# 50
И аз съм със същото впечатление от Макюън, като Ален Мак. Макюън беше любим писател на колежка, и от нейните книги се запознах, но само "Изкупление" ми хареса, другите ме отвратиха, и не ми се занимава повече с него.
И в "Изкупление" има доста увредено, но в сравнение с другите е по-....ехм...санитарна.

Пратчет не е нито сци-фи, нито само фентъзи, защото има и голяма доза социо-политическа сатира. Хуморът му, словесните игрички и кимванията към класическата литература и исторически събития са виртуозни. В това е ненадминат. Пак се смях гръмогласно с него днес.

Я, писали сме едновременно с pppqqq.
Виж целия пост
# 51
"Операция "Сладкоугодник" на Макюън също много ми хареса, но като завърша "Изкупление", спирам със сериозната литература за тази година. Вече съм си приготвила жанрови удоволствия до Нова година от панаира - по малко Луиз Пени, Брандън Сандерсън и Абъркромби Laughing

Колкото до сър Тери, той е толкова богат на нюанси и разностранен, и с такова неповторимо иронично отношение към света, че е над всякакви жанрови определения. Почти всяка година си препрочитам по няколко бижута от Диска. Не знам, четохте ли вече есетата му "Клавиатурна грешка", след тях някои неща в Диска отново ми звучат различно, въпреки че ги чета сигурно за 20-ти път...
Виж целия пост
# 52
“Загадката на клиника “Стийн” от П. Д. Джеймс чета. Започвам я за трети път. Първите два пъти стигах до 20-25стр. и я оставях, много ми е трудна за четене. Сега се заинатих и стигнах до 50стр. Като че ли започва да става по-добре, ще видим Simple Smile
Виж целия пост
# 53
Прочетох "Мракът в сърцето ми ". Хареса ми въпреки, че до средата имах усещането, че чета отново Кевин. Интересна ми е темата за тъмната страна на майчинството.
Чудя се дали да подхвана и "Нежна песен" или да прочета нещо коледно сега.
Виж целия пост
# 54
А аз се замислих, че така и не прочетох "Ако има кръв", а там има продължение на историята на Холи Гибни, така че трябва да я прочета скоро.

Cioccolata, кои са книгите, в които е историята на Холи Гибни, в какъв ред трябва да се четат? 🤗
Виж целия пост
# 55
Аз нещо зациклих с четенето. Надявам се по празниците да наваксам.
Влача от доста време Двама братя .
Виж целия пост
# 56
BbeLLa, Холи Гибни се появява в трилогията за Бил Ходжис - "Мистър Мерцедес", "Който си го намери, за него си е" и "Край на дежурството". После се появява в "Другият", а накрая - в "Ако има кръв".
Виж целия пост
# 57
Хаха, аз пък съм чела само Дума Ки, която направо ме отказа от Кинг.
Сафон също не е моят автор. 😀
Виж целия пост
# 58
“Синдромът на куклата” е супер, останаха ми 50-ина страници. Започна малко бавно, но вече съм запленена
Виж целия пост
# 59
"Дума Ки" , както и поредицата за Бил Ходжис са ми сред книгите на Кинг, които изобщо не ми харесаха, а специално "Дума Ки" не успях да довърша. Все чаках нещо да се случи, а то все нищо и нищо ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия