Тема 7 - Февруарски мами 2022 г.❄

  • 48 048
  • 744
# 285
От няколко дни не мога да се гледам в огледалото! Напълнена съм на бедра, дупе и на лице, все едно съм плондер! От сега кроя планове как ще отслабна, на 2ри юли сме на сватбата на най- добрата ми приятелка, искам да изглеждам поне малко като хората, края на август сме във Варна на друга сватба при братовчед на мъжа ми, вече реших,че ще си купя черна рокля, поне малко да прикрие паласките ми! Не искам да звуча като кифла, но като не се чувствам добре в кожата си, трябва да направя нещо,за да се стегна! Моя приятелка беше качила 30 кг и за една година с 90 дневната диета направо се стопи
Виж целия пост
# 286

Имам един въпрос, днес бях на преглед и околоплодните води са ми към горната граница и д-ра леко ме насмете, а и бебето върви с 2 седмици напред. Има ли някоя от вас с подобен проблем и имаме ли повод за притеснение?
При мен беше аналогична ситуацията, намалих приема на въглехидрати, включително и плодове. Водите се нормализираха и не се наложи обременяване с глюкоза.

Попринцип гестационен диабет е с тези симптоми - по-голямо бебе и наднормени води.

Благодаря ти!
Правих миналия месец обременяване с глюкоза и инсулинова резистентност. Нямам диабет, но инсулина ми в горна граница.
Още от тогава ограничих до минимум въглехидратите, но сега по празниците леко му отпуснах края.
Само дано всичко е наред с мъничето.
В момента съм в 30+2 дни, а бебето тежи 2 кг.
Виж целия пост
# 287
На мен нищо не са ми казали, въпреки че бебето върви почти с 2 седмици напред.
Аз много бързо свалих килограмите и даже допълнително. За месец някъде свалих качените, а след още 2 бях свалила почти 4кг. Недоспиването, нередовното хранене, много разходки и бързо стават нещата. Ако кърмите, особено в началото, се изпитва голям глад, обаче в повечето случаи не е глад , а жажда. Организма дава грешна информация, така бяха обяснили на една лекция. Трябва да се поемат по- големи количества течности и да се внимава с храната. Трябват повече калории, но все пак не трябва да се тъпчем.
Виж целия пост
# 288
Бубе, 36г.с. от днес термин 25.01. В началото вървеше назад и за това се наредих и между вас, но младежът навакса. Мен ми се разхлабва стомаха и при менструация, мисля, че е от крампите на матката. В книгата на Олга Дукат тя пише и че това е нормалния начин на подготовка на тялото( и за това клизмата била ненужна, ама..).
Аз взех четка и гребенче от ДМ, доволна съм. Нокторезачка и ножичка мисля канпол бяха, взела съм за всеки случай и аспиратор за нос. По лекциите които гледах казват, че млякото за тяло си е за хидратация, а олиото трябва за масаж та съм купила и от двете. “Памперс” р-р 1 голям пакет за болницата, за вкъщи не съм купувала, ще видим колко голям ще се роди и ще кажа на таткото какъв размер да вземе преди да ни изпишат.
Литъл ейнджъл на асда ли бяха, че ги гледах отдавна и не помня вече? Гледах ги, че тези са 3 пъти по-евтини и мисля да взема един пробен пакет от олх и после да поръчам от англия.
Виж целия пост
# 289

Имам един въпрос, днес бях на преглед и околоплодните води са ми към горната граница и д-ра леко ме насмете, а и бебето върви с 2 седмици напред. Има ли някоя от вас с подобен проблем и имаме ли повод за притеснение?
При мен беше аналогична ситуацията, намалих приема на въглехидрати, включително и плодове. Водите се нормализираха и не се наложи обременяване с глюкоза.

Попринцип гестационен диабет е с тези симптоми - по-голямо бебе и наднормени води.

Благодаря ти!
Правих миналия месец обременяване с глюкоза и инсулинова резистентност. Нямам диабет, но инсулина ми в горна граница.
Още от тогава ограничих до минимум въглехидратите, но сега по празниците леко му отпуснах края.
Само дано всичко е наред с мъничето.
В момента съм в 30+2 дни, а бебето тежи 2 кг.
Значи вървим заедно, аз утре съм на лекар и ще ти кажа как върви бебето за справка Simple Smile
Виж целия пост
# 290

Имам един въпрос, днес бях на преглед и околоплодните води са ми към горната граница и д-ра леко ме насмете, а и бебето върви с 2 седмици напред. Има ли някоя от вас с подобен проблем и имаме ли повод за притеснение?
При мен беше аналогична ситуацията, намалих приема на въглехидрати, включително и плодове. Водите се нормализираха и не се наложи обременяване с глюкоза.

Попринцип гестационен диабет е с тези симптоми - по-голямо бебе и наднормени води.

Благодаря ти!
Правих миналия месец обременяване с глюкоза и инсулинова резистентност. Нямам диабет, но инсулина ми в горна граница.
Още от тогава ограничих до минимум въглехидратите, но сега по празниците леко му отпуснах края.
Само дано всичко е наред с мъничето.
В момента съм в 30+2 дни, а бебето тежи 2 кг.
Значи вървим заедно, аз утре съм на лекар и ще ти кажа как върви бебето за справка Simple Smile

Успех! Стискам палци всичко да е наред и ще чакам да кажеш как е минал прегледа! 🤗
Виж целия пост
# 291
Бубе, 36г.с. от днес термин 25.01. В началото вървеше назад и за това се наредих и между вас, но младежът навакса. Мен ми се разхлабва стомаха и при менструация, мисля, че е от крампите на матката. В книгата на Олга Дукат тя пише и че това е нормалния начин на подготовка на тялото( и за това клизмата била ненужна, ама..).
Аз взех четка и гребенче от ДМ, доволна съм. Нокторезачка и ножичка мисля канпол бяха, взела съм за всеки случай и аспиратор за нос. По лекциите които гледах казват, че млякото за тяло си е за хидратация, а олиото трябва за масаж та съм купила и от двете. “Памперс” р-р 1 голям пакет за болницата, за вкъщи не съм купувала, ще видим колко голям ще се роди и ще кажа на таткото какъв размер да вземе преди да ни изпишат.
Литъл ейнджъл на асда ли бяха, че ги гледах отдавна и не помня вече? Гледах ги, че тези са 3 пъти по-евтини и мисля да взема един пробен пакет от олх и после да поръчам от англия.
Интересно, наистина са на асда. Не се бях заглеждала. Ако поръчаш, сподели как си го направила и колко е излязло. Сега гледах, цената на пакет 4 в Асда е 11 лв, аз го купувам от магазин в Красно село за 22 лв. Но пък доставката на ггбг е 5лв/кг, и после трябва да си взема памперсите от тях, или да ми ги пратят с еконт.
Виж целия пост
# 292
Бързо оздравяване, miteva!

Момичета, чета, че сте готови с покупките. Споделете за тези от нас, които са по-назад:
1. Памперси- каква марка, размер и брой взехте
2. Козметика- освен душ гел и мляко купихте ли и олио и, ако да, на коя марка
3. Четка и нокторизачка- отново на коя марка
4. Пелени (муселинови, бархетни)- по колко и откъде
5. Шишета- пак какви? Ако съм се ориентирала към Медела за помпа, шишетата пак ли трябва да са Медела?

Благодаря предварително Grinning

1. Взех 1 голям пакет Молфикс 1. Водят се за новородени, от 2,5 до 5 кг. После в зависимост от това дали ги понася добре и как върви с кг, ще преценявам дали пак такива ще взимам и дали пак 1ца или 2ка.
2. Взех най-обикновено олио на Бочко. За мен си е най-доброто. Каките и до ден днешен ги мажа при нужда с него и досега не сме били недоволни.
3. Четка и ножичка взех на Чико. Моят съвет е да не се използват нокторезачки, а от тези ножички (прилагам снимка), тъй като при работа с нокторезачка има по-голям риск да се резне по-дълбоко нокътя ако бебчето мръдне.

4. Бархетни пелени взех 3 бр. от Вис виталис
5. Шишенца взех комплект на Авент и 2 отделни на Томи Типи. Медела също не е лоша марка, ако помпата ти е такава според мен не е нужно и шишетата да са.
Виж целия пост
# 293
Аз за малкия ползвам на Бебо шампоан за коса и тяло. Иначе имам и мляко за тяло на Бочко, крем за тяло на Бочко, олио на Джонсънс (много е хубаво), пудра на Джонсънс. Скоро взех и шампоан на Джонсънс. Судо крем и Бепантен също имам. За сега всичко му действа добре на кожата. Същата козметика, ще ползвам и за второто бебе.

За памперси аз вече от 1г. си купувам от една жена, мисля, че от ОLX или ФБ я бях намерила. Продава на Литъл Енджълс пакети вносни. Много му е добре с тях и цената си заслужава. Сега за сина ми му взимам голям пакет 4-ка от 84бр за 20лв. А сега януари мисля да си взема от нея същата марка само, че 1-ца (2-5кг.) за 15-16лв. и бяха в пакет повече бройки, ако не ме лъже паметта. Та се чудя дали да не си отделя от тях в един пакет около 30бр. или да взимам от някоя аптека малък пакет някакъв с 1-ца. Ама то не си заслужават цената, та ще видя.
За сега имам тоалетни принадлежности- ножичка, аспиратор за нос обикновен, аспиратор на Носко, гребенче, четка с мек косъм. Пелени имам купени от Пепко и други, които са по-плътни тензухени, които ми донесе майка ми. Ползваме ги, но по-рядко вече. Сякаш първите месеци се ползваха повече.

Вече стаята за децата я наместихме. ММ сглоби едно легло персон и половина и сложихме и един шкаф за дрехи, за да наредя на голямото дрехите и тези дни почвам да оглеждам малките дрешкиот 0 до 3м., че да ги сложа в чекмеджетата на креватчето и да са ми под ръка. Ще избера някои за изписването. Също сме извадили сака и ще почвам и да слагам неща от списъка за родилното. Та лека полека времето си минава неусетно. 😃 Кога измина цяла една година не усетих. А всякаш беше вчера, когато видях на теста 2-те чертички. 🥰
Виж целия пост
# 294

Имам един въпрос, днес бях на преглед и околоплодните води са ми към горната граница и д-ра леко ме насмете, а и бебето върви с 2 седмици напред. Има ли някоя от вас с подобен проблем и имаме ли повод за притеснение?
При мен беше аналогична ситуацията, намалих приема на въглехидрати, включително и плодове. Водите се нормализираха и не се наложи обременяване с глюкоза.

Попринцип гестационен диабет е с тези симптоми - по-голямо бебе и наднормени води.

Благодаря ти!
Правих миналия месец обременяване с глюкоза и инсулинова резистентност. Нямам диабет, но инсулина ми в горна граница.
Още от тогава ограничих до минимум въглехидратите, но сега по празниците леко му отпуснах края.
Само дано всичко е наред с мъничето.
В момента съм в 30+2 дни, а бебето тежи 2 кг.
Давам отчет, както обещах - 30+4 малкото бебе е 1600гр, но имай предвид, че никога не е вървяла голяма.
Като има отклонение 250гр +- , така пише. Като ходя на ЖК от ЗК винаги я изкарват по-големичка от ехографа на платените прегледи.
Виж целия пост
# 295

Имам един въпрос, днес бях на преглед и околоплодните води са ми към горната граница и д-ра леко ме насмете, а и бебето върви с 2 седмици напред. Има ли някоя от вас с подобен проблем и имаме ли повод за притеснение?
При мен беше аналогична ситуацията, намалих приема на въглехидрати, включително и плодове. Водите се нормализираха и не се наложи обременяване с глюкоза.

Попринцип гестационен диабет е с тези симптоми - по-голямо бебе и наднормени води.

Благодаря ти!
Правих миналия месец обременяване с глюкоза и инсулинова резистентност. Нямам диабет, но инсулина ми в горна граница.
Още от тогава ограничих до минимум въглехидратите, но сега по празниците леко му отпуснах края.
Само дано всичко е наред с мъничето.
В момента съм в 30+2 дни, а бебето тежи 2 кг.
Давам отчет, както обещах - 30+4 малкото бебе е 1600гр, но имай предвид, че никога не е вървяла голяма.
Като има отклонение 250гр +- , така пише. Като ходя на ЖК от ЗК винаги я изкарват по-големичка от ехографа на платените прегледи.
[/quote


Супер си е за седмицата. Поне моя доктор каза, че толкова е нормано за периода.
В крайна сметка е важно да сте добре!
Виж целия пост
# 296
Здравейте, момичета! Извинявам се, ако вече е обсъждано, но началото на другия месец ми предстои да бъда на третата ФМ и ще се радвам да ми препоръчате доктор за нея. Става въпрос за гр. Варна. Благодаря предварително! Blush
Виж целия пост
# 297
Здравейте, момичета! Извинявам се, ако вече е обсъждано, но началото на другия месец ми предстои да бъда на третата ФМ и ще се радвам да ми препоръчате доктор за нея. Става въпрос за гр. Варна. Благодаря предварително! Blush
Стоилов в Добрич! Лично аз ходих на 4 ФМ при него, часовете се спазват не притрупва нещата а обяснява доста подробно. Изкарва ти 4д снимка и ако искаш ти прави и диск Simple Smile
Преди малко ми мина ЖК бебка вече е 2100, тоновете и били перфектни, само дето вървяла малко по дребничка за 34 седмица. Казаха ми да пия протеинови шейкове, ако някоя от вас пие може да ми препоръча нещо? И другото, тея дни съм се зачела за помпите и се чудя каква да си взема, и на каква марка?
Виж целия пост
# 298
И аз препоръчвам Стоилов. При него се следя и той си ми води ФМ и ЖК, много, много съм доволна. И двете деца той ми ги следи. ❤
Виж целия пост
# 299
Здравейте, момичета! Извинявам се, ако вече е обсъждано, но началото на другия месец ми предстои да бъда на третата ФМ и ще се радвам да ми препоръчате доктор за нея. Става въпрос за гр. Варна. Благодаря предварително! Blush
Стоилов в Добрич! Лично аз ходих на 4 ФМ при него, часовете се спазват не притрупва нещата а обяснява доста подробно. Изкарва ти 4д снимка и ако искаш ти прави и диск Simple Smile
Преди малко ми мина ЖК бебка вече е 2100, тоновете и били перфектни, само дето вървяла малко по дребничка за 34 седмица. Казаха ми да пия протеинови шейкове, ако някоя от вас пие може да ми препоръча нещо? И другото, тея дни съм се зачела за помпите и се чудя каква да си взема, и на каква марка?

Аз съм 33+3 и я изчислиха малко над 2200.
Много съм безмозъчна 🤦🏻♀ - Редактирам се - сега видях, че са я измерили 2100 - не мисля, че е толкова малко

За помпа имам опит с ръчна Филипс Авент (не работеше за мен изобщо) и електрическа Медела. Мога да препоръчам с две ръце Меделата - даже сега си взех двойна, защото мисля рано да се връщам на работа и ще ми трябва ако искам да кърмя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия