Тема 7 - Февруарски мами 2022 г.❄

  • 48 048
  • 744
# 300
Помпа и аз имам опит с ръчна на Томи Типи - не върши работа. Сега за родилното си купих отново ръчна на Медела и ще видим как ще е. Ако ни потръгне кърменето бих взела и електрическа Медела или Спектра.
Виж целия пост
# 301
Нареждам се до paradise m с повръщането в 8ми месец. Даже тамън официално по седмици влезнах в 8ми и се засилиха киселините до такава степен, че ни права, ни седнала, ни легнала мога да седя. Пък от спазмите на стомаха като повръщам, се и напишквам. Не смея да си подам носа навън (то не че времето го позволява). Не съм яла кой знае колко по Коледа, просто защото все още се отвращавам от доста от храните, та не виждам как може да съм си раздразнила стомаха. Е, уви, ще си трая някак.
Аз взех електрическа помпа за кърма на Авент. И понеже имам шишета на Авент от приятелки, те даже паснаха с помпата. Сега остава, дай Боже, и кърма да имам.
Иначе също взех хигиенен сет на кикабу. Има си термометър, ножичка, нокторезачка, аспираторче за нос. Изглеждат читави.
Виж целия пост
# 302
Нареждам се до paradise m с повръщането в 8ми месец. Даже тамън официално по седмици влезнах в 8ми и се засилиха киселините до такава степен, че ни права, ни седнала, ни легнала мога да седя. Пък от спазмите на стомаха като повръщам, се и напишквам. Не смея да си подам носа навън (то не че времето го позволява). Не съм яла кой знае колко по Коледа, просто защото все още се отвращавам от доста от храните, та не виждам как може да съм си раздразнила стомаха. Е, уви, ще си трая някак.
Аз взех електрическа помпа за кърма на Авент. И понеже имам шишета на Авент от приятелки, те даже паснаха с помпата. Сега остава, дай Боже, и кърма да имам.
Иначе също взех хигиенен сет на кикабу. Има си термометър, ножичка, нокторезачка, аспираторче за нос. Изглеждат читави.

Много е кофти, аз мислех да ходя и до спешното онзи ден, обезводних се, нямах сили да стана.Взех таблетки против повръщане и за кислини също.Вчера бях само на варени картофи със сирене и прпечени филии.Малко ми се успокои стомаха, но днес пак киселини ме гонят, изяла съм един банан и овесени ядки които залях с гореща вода ,даже не ползвам мляко.Просто ад, тази бременност ще я запомня с това- гадене, повръане и киселини.Имам чувството , че като тръгна да раждам пак ще повръщам😂😂
Аз се чудя дали да взимам помпа преди раждането или да изчакам, във болницата тук дават и помпа и шишета при необходимост.Иначе съм се спряла на 100% на електрическа на Авент, ръчна никой не препоръчва.💙
Виж целия пост
# 303
Здравейте, момичета! Извинявам се, ако вече е обсъждано, но началото на другия месец ми предстои да бъда на третата ФМ и ще се радвам да ми препоръчате доктор за нея. Става въпрос за гр. Варна. Благодаря предварително! Blush
Стоилов в Добрич! Лично аз ходих на 4 ФМ при него, часовете се спазват не притрупва нещата а обяснява доста подробно. Изкарва ти 4д снимка и ако искаш ти прави и диск Simple Smile
Преди малко ми мина ЖК бебка вече е 2100, тоновете и били перфектни, само дето вървяла малко по дребничка за 34 седмица. Казаха ми да пия протеинови шейкове, ако някоя от вас пие може да ми препоръча нещо? И другото, тея дни съм се зачела за помпите и се чудя каква да си взема, и на каква марка?

Здравей, моят АГ ми изписа протеин на прах Fresubin, откакто го пия бебето върви супер с теглото 🙂
Виж целия пост
# 304
От моя едногодишен опит с кърменето, споделям следното:
Ако всичко върви нормално с кърменето, помпата се ползва много кратко - от няколко дни до месец-два. Идеята на помпата е да изпразни количеството останала кърма след кърмене, за да не се задържа в гърдите и да не се препълват. Такова остатъчно количество се получава докато се синхронизира лактацията с нуждите на бебето. В общия случай това е докъм втория месец. Някои консултанти даже отричат помпите, защото могат да предизвикат обратния ефект на свръхлактация. Или пък много кърмачки се подвеждат от количеството, което изцеждат и се плашат, че е твърде малко и не стига на бебето и така започва дохранване, което е пръв сигнал за край на кърменето.
Ако можете, вземете от приятелка употребявана. Вижте дали ще ви свърши работа и дали изобщо ще имате нужда. Ако въпреки изцеждането, усещате гърдите напрегнати, то значи тази помпа не е вашата. Но и не разчитайте на помпата да изцеди количество кърма за цяло хранене (например за да отскочите донякъде и да оставите шишенце с мляко на таткото/бабата). Много е вероятно точно в този момент да нямате достатъчно кърма ако е в следобедните часове на деня, или пък просто гърдите ви да не са податливи на такова цедене. Така че ефективността на помпата за кърма няма отношение към успешното кърмене. Изцеждането може да става и с ръка, ако усвоите техниката Simple Smile
Виж целия пост
# 305
От моя едногодишен опит с кърменето, споделям следното:
Ако всичко върви нормално с кърменето, помпата се ползва много кратко - от няколко дни до месец-два. Идеята на помпата е да изпразни количеството останала кърма след кърмене, за да не се задържа в гърдите и да не се препълват. Такова остатъчно количество се получава докато се синхронизира лактацията с нуждите на бебето. В общия случай това е докъм втория месец. Някои консултанти даже отричат помпите, защото могат да предизвикат обратния ефект на свръхлактация. Или пък много кърмачки се подвеждат от количеството, което изцеждат и се плашат, че е твърде малко и не стига на бебето и така започва дохранване, което е пръв сигнал за край на кърменето.
Ако можете, вземете от приятелка употребявана. Вижте дали ще ви свърши работа и дали изобщо ще имате нужда. Ако въпреки изцеждането, усещате гърдите напрегнати, то значи тази помпа не е вашата. Но и не разчитайте на помпата да изцеди количество кърма за цяло хранене (например за да отскочите донякъде и да оставите шишенце с мляко на таткото/бабата). Много е вероятно точно в този момент да нямате достатъчно кърма ако е в следобедните часове на деня, или пък просто гърдите ви да не са податливи на такова цедене. Така че ефективността на помпата за кърма няма отношение към успешното кърмене. Изцеждането може да става и с ръка, ако усвоите техниката Simple Smile
А мислите ли , че е добре да се използва употребявана?
Виж целия пост
# 306
Подкрепям казаното от Митева. Ако ще кърмите ексклузивно, почти няма да ви е необходима помпа освен в началото.
Нуждата от такава възниква ако детето остане повече в болница и искате да носите кърма, ако не успее да засуче гърдата и цедите, за да храните, ако искате да дадете възможност и на таткото да храни, ако приемате медикаменти, след които повече от 3 часа не може да се кърми или ако ще се връщате на работа рано, но държите да бъде хранено с кърма. Сигурно пропускам някакви сценарии, но това трябва да са в общи линии.

Ползваните помпи се препоръчва да бъдат стерилизирани в болница (класът стерилизатори там е по-висок).
Виж целия пост
# 307
Аз си докарах хиперлактация с първото дете. Голям ад е и много трудно се регулират после нещата. Но аз трябваше да използвам помпа, защото пих антибиотици след раждането и исках да запазя лактацията, за да кърмя след това.
Най- добрата помпа е бебето, в много малко случаи е необходимо нещо друго. Даже е по- добре цедене на ръка ако се наложи в малки количества.
Втора употреба помпа се използва самото тяло, а се закупуват отделно консумативи (силиконови уплътнения).
Виж целия пост
# 308
Втора употреба помпа се използва самото тяло, а се закупуват отделно консумативи (силиконови уплътнения).
[/quote]

Вярно, че имаше такива консумативи! Това още повече улеснява упражнението Simple Smile
Виж целия пост
# 309
Аз също взех от приятелка помпа електрическа на Медела и ако има нужда трябва само да купя шишенца към нея. При добра стерилизация няма проблем да е била използвана. Но предвид, че не знам дали ще имам нужда изобщо от помпа реших да заложа на втора употреба.
Виж целия пост
# 310
Аз си взех ръчна на Авент. При мен върши работа, но трябва доста помпане. Надявам се да ползвам сравнително кратко до регулиране на кърмата и не ми се взима електрическа. Иначе с първото дете съм ползвала електрическа на Медела, страхотна е. Ако родя по-рано или по някаква друга причина трябва да цедя, ще взимам такава.
И аз имах хиперлактация с първото дете, доста е досадно. За щастие не съм склонна към запушвания. Иначе имаше един момент, в който цедях като за още едно бебе, докато успея да намаля количеството. Идея - ако случайно се случи на някоя от вас и се намира в София, може да дари излишното изцедено количество на банката за майчина кърма. Аз тогава не се сетих, че може.
Виж целия пост
# 311
Дам, с две ръце съм за втора ръка помпа. Моята Авент е точно втора ръка. Ползвана е броени пъти и даже не смятам да сменям нищо, минах вече всички части през стерилизатор, и пак ще ги мина като наближи момента.
Аз честно казано почти всичко взех втора ръка - къде от приятелки, къде от олх или базари за благотворителност. Май единственото ми ново нещо са бибите и хигиенните неща…И живот и здраве ще действам на принципа “предай нататък” с всичко, което ми излезне от употреба.
Виж целия пост
# 312
За втора ръка помпа бих взела само от много близка приятелка (достатъчно близка, за да знам дали е болна от нещо) или бих сменила всички части освен мотора.
Виж целия пост
# 313
Аз взех ръчна помпа на Авент от сестра ми. Чудя се ако мине само през стерилизатора ще бъде ли достатъчно или да купя и стерилизиращи таблетки?
Иначе съм напълно ЗА нещата втора употреба. Приятели и близки ни снабдиха с почти абсолютно всичко. Може би само количката, хигиенните материали и шишетата са чисто нови. Така или иначе ще израсне повечето неща за отрицателно време.
Виж целия пост
# 314
На мен приятелка ми даде ръчна помпа/използвана/ и електрическа/чисто нова/.
Още не съм я стерилизирала,но мисля поне два пъти да го направя.
Подготовка на гърдите прави ли се,че слушах една лекция  преди време и споменаваха нещо подобно,но да е в по-късна седмица ,ако помня добре.
Аз имам много стягания ,почти 90 % от времето към така, ходя много ,много често  на  тоалетна и усещам бебето също много често. А съм в края на 35 гс,чета че не се усеща толкова .а при мен е обратното.
Преди няколко дни разбрах,че сестрата на моята половинка е родила бебето си/преди 4.5г/ два дни след термин само 2кг.
За САЩ става въпрос.
Странно ми е как не са предприели нещо докторите.
Може би е различно там
Аз като си говорехме на скайп есента и и разказвах за фетални морфологии,тя идея си нямаше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия