Тема 7 - Февруарски мами 2022 г.❄

  • 48 047
  • 744
# 450
И аз мисля да поръчам за доктора нещо за спомен, той много се радва на такива неща, гледам,че често качва снимки във фейсбук с най- различни подаръци, та аз намерих един сайт,който предлага тези услуги
Виж целия пост
# 451
От днес съм в 36 г.с. и официално в 9ти месец. С нетърпение чакам прегледа си в петък.
При положение, че през доктора ми на ден минават поне 30 пациентки съм сигурна, че вече му е подарявано всичко познато на пазара. Изключително трудно ще ми бъде да избера нещо подходящо. А в момента с този ковид, едва ли ще заложа и на приготвени храни за персонала на отделението.
Виж целия пост
# 452
Аз не съм мислила за почерпката. Ама трябва да я измисля, че ако оставя на моя приятел да мисли и да носи...ами ще дойде с празни ръце.
Виж целия пост
# 453
Ариел, супер идея, благодаря! И аз ще поръчам такъв часовник за Вецев. Иначе планирам да му подготвя една кошница с разни лакомства - шоколади, пастет и т.н. Само не знам кога се дава- дали на изписването или на следващ преглед? Той е доста зает , сигурно на изписването въобще няма да го видя.

Иначе за болницата съм решила пици+баница, струва ми се най-практично  Simple Smile
Виж целия пост
# 454
За хемороиди - цикатридина свещички и хеморел крем за мазане, но той е неудобен - по-добре е да се слагат свещички като цяло.

Иначе при нас в Майчин дом искат 10000 неща, аз като гледам списъка даже малкия ми пътнически куфар май няма да стигне - то не са нощници, джапанки, неразопакован пакет памперси, хавлии, мокри кърпи, дрехи за бебе, та чак до прибори за хранене за майката. Отделно всякакви тоалетни принадлежности, дрехи за майката, еднократни подложки за повиване, превръзки и чудеса - на мен само превръзките и памперсите ми заемат куфарчето, та май ще се носят отделно или поне ще имам раница освен куфара.

За чая от малинови листа - и аз мисля да поръчам и от другата седмица да започна да си го пия, че той действа с натрупване.
Виж целия пост
# 455
Owly, аз снощи преподреждах и успях да побера в куфар за ръчен багаж+раница и пак пакетът памперси е ДО багажа, няма никакъв начин да го наблъскам вътре. Превръзки, хавлия, две нощници, помпа и дрехи за изписване и куфарчето е пълно.. подложки за повиване съм взела само 2 еднократни за всеки случай, не ги видях в списъка, дали съм пропуснала?

Аз съм без избор на екип и нямам намерение да носим почерпки хеле пък подаръци, букет за акушерката, която ще свали детето и толкова.
Виж целия пост
# 456
Owly, аз снощи преподреждах и успях да побера в куфар за ръчен багаж+раница и пак пакетът памперси е ДО багажа, няма никакъв начин да го наблъскам вътре. Превръзки, хавлия, две нощници, помпа и дрехи за изписване и куфарчето е пълно.. подложки за повиване съм взела само 2 еднократни за всеки случай, не ги видях в списъка, дали съм пропуснала?

Хибискус, не си пропуснала - точно тях ги няма в списъка, но по мнения и препоръки на приятелки реших да взема. Казаха ми, че не сменят всеки ден спалното бельо със сигурност, а след естествените раждания си има доста зацапвания и по чаршафа - дори да си с превръзки и прочее - и аз мисля да взема няколко, не целия пакет. Също си мисля дали помпата да не си я оставя у нас, защото с кутията и шишета заема доста място и евентуално да кажа на мъжа ми да я донесе, ако имам нужда....че то сешоари, помпи и чудо...освен големия куфар да стягам Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 457
Лелее, колко много неща сте приготвили. Защо не подберете най-нужното, а татковците всеки ден да носят допълнително. По колко памперси ви искат? Тях накуп ли давате или при вас седят, ако са при вас не може ли да вземете 20тина и да допълвате? Много неща ми се виждат, сешоари??? Аз мисля да взема хотелски чехли и после да ги изхвърля после, както и стари джапанки. Нощници при нас дават, мисля анцунг и суитчър, широки тениски да взема.
Виж целия пост
# 458
Лелее, колко много неща сте приготвили. Защо не подберете най-нужното, а татковците всеки ден да носят допълнително. По колко памперси ви искат? Тях накуп ли давате или при вас седят, ако са при вас не може ли да вземете 20тина и да допълвате? Много неща ми се виждат, сешоари??? Аз мисля да взема хотелски чехли и после да ги изхвърля после, както и стари джапанки. Нощници при нас дават, мисля анцунг и суитчър, широки тениски да взема.

Ами то си е изискване на болницата - при положение, че знаеш, че ще ти трябва и така или иначе ще го набуташ всичко в куфара и пак ще го търкаляш наобратно на изписване, няма смисъл таткото да носи на час по лъжичка Simple Smile При нас нощници (поне 2), джапанки за баня, чехли за стая и тн са задължителни, защото нищо не ти се дава. Също тоалетни принаделжности - там по баните няма нищо, дори тоалетна хартия е задължително да си носиш. За памперсите изискването е един неразпечатан пакет, който да оставиш на акушерките с бебето и вече ако искаш и ти да му правиш тоалет - може да си оставиш няколко разпечатани памперса при теб - същото и за мокрите кърпи - един нов пакет за тях, един за теб. Подложки, превръзки - това са все неща, които ти трябват веднага след раждане и не ти дават от болницата - защо да се мърляш и да чакаш някой да ти донесе Simple Smile Иначе да, доста неудобно е колко работи са, но какво да се прави...
Виж целия пост
# 459
Мда, държавна болница-носиш си всичко, за това така. Аз не съм от София и не искам да се разкарва мъжът ми, а реално нещата са обемисти, не съм помъкнала цялата покъщнина, но пакет превръзки за родилки+няколко нощни превръзки и два пакета мокри кърпи и половината място е заето. Аз сешоар даже не съм взимала, защото моят е огромен, все някоя майчица ще се смили над мен и ще ми ослужи. Взела съм и едни кроксове за баня и да си движа с тях, място за чехли-йок. Даже снощи извадих жилетка, тениска, оставих само нощници защото няма мястооо, побърквам се.
Памперси съм взела голям пакет - 50бр бяха по спомен , надявам се детето ще е при мен и ако вървят по 10на на денонощие ще ми стигнат дори и да се наложи секцио(с нагласа за нормално съм). Owly, на 12ти не си ли седят при теб памперси/мокри кърпи? Аз мисля, че там ги взимат само за къпане, не ми звучи логично да ми искат всичките памперси, за да сменяват веднъж на ден.
Виж целия пост
# 460
Мале момичета с тези големи багажи, дано някой ви помага от болницата особено на дамите секцио, защото нали никъде не пускат свиждания...
При мен таткото може да присъства на раждането след отрицателен ковид тест, ама после няма да го пускат. Та поне ще види беба преди другите, аз не го искам в залата ама в предродилна може да му я дадът и да се запознаят и гушнат (ох пак се разцивирих) BlushDisappointed Relieved
Страх ме е от неизвестното не от болката...
Багаж, започвам и аз да приготвям вече. За мен това са превръзки, бельо, халат, джапанки и зарядно, а за беба само комплект за изписване. Подариха ми това и се чудя дали да добавям порт бебе или космонавт?

Аз да попитам това с почерпките задължително ли е? Смисъл нали на тези хора това им е работата. Мислих иначе да занеса за акушерките все пак те се грижат за бебчо, плодове и погача, защото до моята болница има сладкарница Неделя и чух,че им е писнало от торти, лакомства и коли.
Виж целия пост
# 461
Мда, държавна болница-носиш си всичко, за това така. Аз не съм от София и не искам да се разкарва мъжът ми, а реално нещата са обемисти, не съм помъкнала цялата покъщнина, но пакет превръзки за родилки+няколко нощни превръзки и два пакета мокри кърпи и половината място е заето. Аз сешоар даже не съм взимала, защото моят е огромен, все някоя майчица ще се смили над мен и ще ми ослужи. Взела съм и едни кроксове за баня и да си движа с тях, място за чехли-йок. Даже снощи извадих жилетка, тениска, оставих само нощници защото няма мястооо, побърквам се.
Памперси съм взела голям пакет - 50бр бяха по спомен , надявам се детето ще е при мен и ако вървят по 10на на денонощие ще ми стигнат дори и да се наложи секцио(с нагласа за нормално съм). Owly, на 12ти не си ли седят при теб памперси/мокри кърпи? Аз мисля, че там ги взимат само за къпане, не ми звучи логично да ми искат всичките памперси, за да сменяват веднъж на ден.

Ами за 12-ти етаж не знам да ти кажа, по статиите пише, че тоалетът все пак ще се прави от акушерките, не от майките. Нямам представа дали има отделна стая, в която ще го правят или директно в твоята стая. Но да - който и етаж да е, все ги носиш тея неща. Според мен поне жилетката си вземи, защото доста коментари има, че само по нощница ще ти е студено и трябва да имаш жилетка и прочее. Отделно някакви дрехи тип клинче, блузка за из болницата - там доколкото разбрах за храна се редиш на едно място, за новини за бебето - на друго, отделно ти се налага да се разхождаш къде за някой документ да попълниш, къде за някоя друга глупост. Сега на 12-ти като бебето е все в твоята стая може и да е по-различно, тези отзиви са все за 7-ми...
Виж целия пост
# 462
В Селена дават почти всичко. Лични принадлежности и дрехи, превръзки или еднократно бельо, подплънки за кърма, както и дрехи за изписване на бебчето трябва да нося. Ще питам една приятелка, която роди там, нощниците им дали са за кърмачки или от обикновените, за да знам дали да си нося. Още се чудя дали да си взимам помпата за кърма, макар че там имало, но май си предпочитам моята. Сешоар няма да взимам. Приготвих си сух шампоан също. Ако всичко е наред и не ни държат повече от 4 дни, ще ползвам само него. Надявам се всичко да се събере в ръчния ми багаж.

От днес започнах да пера полека-лека бебешките неща. Започнах с "гарнитурата" за кошчето за кола, после следват одеялца, пелени и накрая ще оставя дрехите. Вие какъв препарат мислите да ползвате за пране? В момента в Кауфланд Тео бебе е на промоция и се чудя дали да взема.
Виж целия пост
# 463
И аз мисля, че ако си на 12ти би трябвало да седят при майката 🧐
За какво да им ги давам нали съм ги взела за моето дете, което се очаква аз да оправям като е постоянно при мен.
Иначе с най-важните неща при мен багажа си стана малък куфар и чанта... просто защото пампдрсите заемат много място, а и наистина в Майчин Дом трябва да си носиш всичко.
Иначе за подарък аз се чудех наистина ли е нужно? Нали плащам 900 лв за избор на екип и те си ги взимат тези пари 😁 защо трябва и да им купувам нещо или да ги храня?
Мислех си за някаква бутилка алкохол и бонбони/торта, ама чак подаръци, пици, питки ....
Виж целия пост
# 464
Мале момичета като чета за какви куфари става на въпрос и за какви почерпки все едно е сватба се хващам за главата.Аз ще нося една малка раница за болницата и дамската ми чанта😳
Но явно е така в Бг, аз се учудвам( даже точната дума е шокирам) ,но то като си е нещо нормално😳
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия