Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са препоръките за избора на шишета и биберони за новородено бебе?
Какви са мненията относно продължителното кърмене след втората година на детето?
Какви са тоновете при преглед на бременна жена и какви трябва да показват?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са препоръките за избора на шишета и биберони за новородено бебе?
Форумът предлага различни марки шишета и биберони, като някои майки предпочитат тези на MAM и Avent. Има препоръки за комплекти от Avent и Tommee Tippee. Някои майки са се консултирали с педиатър за избора на биберони, като има различни предпочитания между каучукови и силиконови биберони. Относно водата, има различни мнения, като някои майки планират да предлагат вода, а други не смятат, че е необходимо. Важно е да се консултирате с педиатър за конкретни препоръки за вашето бебе.
-
Какви са мненията относно продължителното кърмене след втората година на детето?
Форумът включва различни мнения относно продължителното кърмене след втората година на детето. Някои майки споделят, че са кърмили децата си до 1 година и 6 месеца, докато други са продължили до 2 години и 5 месеца. Има и мнения, че кърменето след втората година може да бъде полезно за имунната система на детето. Важно е да се консултирате с педиатър за конкретни препоръки и да вземете предвид индивидуалните нужди на вашето дете.
-
Какви са тоновете при преглед на бременна жена и какви трябва да показват?
Тоновете при преглед на бременна жена измерват сърдечния ритъм на бебето, контракциите и други параметри. Важно е да се наблюдава сърдечният ритъм на бебето, който трябва да бъде в определен диапазон, както и да се отчитат контракциите. Тоновете се използват за оценка на здравето на бебето и за откриване на потенциални проблеми. В случай на въпроси или притеснения винаги е добре да се консултирате с лекар.
-
Какви са мненията за избора на бебешка кошара и какви са опциите за ограничено пространство?
-
Вредно ли е за бебето да лежи по корем?
Клина за изписването ще го ползвам ако трябва да движда из коридорите, може да върна жилетката вътре, ама как ще го затварям тоя куфар.. 

и се чудя дали да добавям порт бебе или космонавт?
и поръчах порт/одеялце за завиване за изписването /и не само/:
А редовно сутрин като стана и така ми изпуква таза, че чак се плаша от този силен звук. Между другото от известно време всяка сутрин като се събудя и забелязвам, че са ми се отбелязали рески от чаршафите на корема, при вас има ли такова нещо? Все спя на ляво, само така мога и малко по гръб, но се будя бързо от болки като се обърна така, а бебето също стои в ляво, но не протестира, а се буди с мен като стана сутрин. Понякога се притеснявам да не го затискам нещо, но пък то не показва с нищо да му преча, а даже стои почти през цялата нощ мирно. А със съня имам проблем, че не мога да стана сутрин, а си спя непробудно до късно, само до тоалетната ставам в определени часове.