Коледата на вратата чука, а ОКТОМВРИйче до елхата гука!- Тема 2

  • 28 242
  • 803
# 450
Добре дошли на новите момичета Simple Smile

При нас банята е през ден, понякога през два...
Аз сложих памперс 3ка като беше на месец и половина Калинчето, сега е 3+ и е 6600 и още са й екстра. Ползвам само Pampers и няма пропуски освен ако не ме домързи да сменям цяла нощ, тогава акото е до врата и никой не би издържал. Скоро мисля да се пробваме вече и с многократни пелени.

От известно време отказва да я кърмя седнала в поза люлка и действаме само в легнало положение. Дано отмине тоя каприз, че като стане по-топло и сме навън по цял ден, къде ще лягаме не знам Grinning

Ох, много е хубаво да си имаш бебче, да си го гушкаш и целуваш по меките бузки. Не искам да минава бързо това бебешко време...
Виж целия пост
# 451
Гастро, алерголог, педиатри, а при кожен лекар? Той какво казва?
Какво е притеснението за отлагане на ваксини, много по-притеснително е да се сложат, когато има друг здравословен проблем. Могат да се отлагат колкото е необходимо. Аз на голямото дете отлагах заради АД и ги сложиха, когато затихна.

Здравейте, момичета! През цялата ми бременост ви четях, но чак сега се решавам да пиша. Имам момиченце, което се роди на 3 октомври. Пиша ви, тъй като ходихме при какви ли не доктори и не можем да получим отговор. Касае се за това, че от 2рата седмица й се появяват големи червени петна с бял център, които по-късно бяха диагностицирани като уртикария. Реално съмненията са за АБКМ (Алергия към белтъка в кравето мляко), на базата на този обрив и изследвания с леко завишени еозинофили и лимфоцити. Никакви други симптоми не е имала, освен по-силни колики и атопичен дерматит. Беше ни изписано хидролизирано мляко и поради този обрив всичко се обърка с кърменето, за огромно съжаление и сме на него от 2 месеца и половина. Въпросът е, че отново й се появяват от няколко дни. Другото, което ме притеснява е, че алерголог ни посъветва да отлагаме ваксини, което хич не ми харесва. Въобще имаме съмнения дали е алергия, но никой не може да ни каже със сигурност, въпреки че правихме кръвни изследвания за алергия, а те излезнаха отрицателни и продължават да ни твърдят, че се касае за алергия без значение тестовете. Били сме при гастроентеролог, алерголог и няколко педиатъра. Ще съм благодарна, ако някой се е сблъсквал с подобна уртикария и атопичен дерматит, без поставена диагноза алергия и ни даде някакъв съвет какво да правим, тъй като сме изключително объркани вече. Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост! Прикачвам снимки

Виж целия пост
# 452
Гастро, алерголог, педиатри, а при кожен лекар? Той какво казва?
Какво е притеснението за отлагане на ваксини, много по-притеснително е да се сложат, когато има друг здравословен проблем. Могат да се отлагат колкото е необходимо. Аз на голямото дете отлагах заради АД и ги сложиха, когато затихна.

Здравейте, момичета! През цялата ми бременост ви четях, но чак сега се решавам да пиша. Имам момиченце, което се роди на 3 октомври. Пиша ви, тъй като ходихме при какви ли не доктори и не можем да получим отговор. Касае се за това, че от 2рата седмица й се появяват големи червени петна с бял център, които по-късно бяха диагностицирани като уртикария. Реално съмненията са за АБКМ (Алергия към белтъка в кравето мляко), на базата на този обрив и изследвания с леко завишени еозинофили и лимфоцити. Никакви други симптоми не е имала, освен по-силни колики и атопичен дерматит. Беше ни изписано хидролизирано мляко и поради този обрив всичко се обърка с кърменето, за огромно съжаление и сме на него от 2 месеца и половина. Въпросът е, че отново й се появяват от няколко дни. Другото, което ме притеснява е, че алерголог ни посъветва да отлагаме ваксини, което хич не ми харесва. Въобще имаме съмнения дали е алергия, но никой не може да ни каже със сигурност, въпреки че правихме кръвни изследвания за алергия, а те излезнаха отрицателни и продължават да ни твърдят, че се касае за алергия без значение тестовете. Били сме при гастроентеролог, алерголог и няколко педиатъра. Ще съм благодарна, ако някой се е сблъсквал с подобна уртикария и атопичен дерматит, без поставена диагноза алергия и ни даде някакъв съвет какво да правим, тъй като сме изключително объркани вече. Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост! Прикачвам снимки



Бяхме при дерматолог - каза ни, че тази алергия я слагат като диагноза много често погрешно, а всъщност се случва рядко да я има наистина. Твърди, че е само атопичен дерматит и суха кожа и да вземем олио на Биодерма за къпане. Но пък алергологът ни каза, че това е комбинация атопичен дерматит и уртикария (въпросните петна с център), тъй като се появяват само за няколко часа, след това изчезват и се местят по цялото тяло всеки път на различни места.
Виж целия пост
# 453
lalala, моята дъщеря имаше същите пъпчици като беше бебе. Появяваха се и изчезваха. Първо мислех, че е нещо контактно, че я дразни дрешка или препарат или нещо такова. После реших, че е претоплена или е от козметика. Водих я при нашата педиатърка, на която държа да отбележа, че имам доверие, тя каза същото като вашия дерматолог. Суха и нежна кожа, става въпрос за контактно раздразнение. И както тя се изрази на моят коментар дали да не я водя по други лекари:"Не се занимавай с глупости, ще ти напълнят главата с какво ли не." Послушах я и освен козметика за атопична кожа, друго не съм ползвала. За щастие беше права и не сме имали проблем. За неслагане на ваксини изобщо не е ставало въпрос. Вече е на 7 години и няма проблем. Само кожата и е много суха и особено зимата се нацепва направо. Мажем и къпем само с продукти, които не съдържат сапун.
Виж целия пост
# 454
И според мен е контактен дерматит. Щом така изчезват и се появяват.
Петна от АД, които аз съм виждала изобщо не изглеждат така и се махат бавно. Те са едни грапави петна, големи, малки, белещи се, кървящи, но не и такива и определено без център.
Според мен избирайте само памучни дрехи и завивки, сменете праха за пране докато откриете "вашия" и на пералнята винаги допълнително изплакване. Ако имате сушилня е хубаво, иначе може гладене. Ще го израсте.
Внимавайте и с вашите дрехи, ако използвате козметика, кремове, парфюми и т.н.

Вмятам само, че преди време ми излизаха такива от един препарат като се пипна с мръсна ръка. Точно така изглеждаха и изчезваха.
Виж целия пост
# 455
А и другото, което се сетих е за дъщерята на моя приятелка. Тя имаше алергия към казеина в млякото, НО само е АМ. Докато я кърмеше, нямаше никакъв проблем. Той се беше появил, когато едната баба решила да я до храни 🙄 И другото най-важно беше, че нямаше пъпки, а се беше подула цялата, цялото личице. Израснал я въпросната алергия, сега няма проблем.
Виж целия пост
# 456
Момичета, много ви благодаря за изчерпателните отговори и вниманието! Досега сме ползвали един и същ прах за пране, но ще го сменим да видим как ще е. Просто се притеснихме, тъй като не се бяха появявали след като сменихме млякото на такова за деца с алергии и при положение, че само чрез този обрив я диагностицираха, вече започваме да се съмняваме в това дали въобще я има. Ще пробваме със съветите, които ми дадохте и ще видим как ще е.
Виж целия пост
# 457
Момичета има ли при някоя от вас вече регресията на съня,който е за 4м. При нас почнаха много рано венците да ни мъчат и вчера не спа 10 часа наложи се да дам панадол,ако някой знае някъде Камилия да има налична моля да ми каже да взема защото не се издържа,аз затова и не пиша много ,просто е нон стоп рев,отделно се мъча с кърмене пак и пак се бойкотира защото самата кърма и е по странен вкуса... Иначе с всеки ден прави нещо ново 😀😀
Виж целия пост
# 458
Моят бебок май е в регресията. През деня няма продължителен сън. На обяд има 3-3,5 часа, но през половин един час се налага да го приспивам. Сутрин се събужда в 6, суче и после поплаква, за да заспи пак до 8, иначе в 4 реве за млякото, но заспива веднага. Въобще като заспи постоянно съм нащрек за доприспиване, а не беше така.
Виж целия пост
# 459
Моят бебок май е в регресията. През деня няма продължителен сън. На обяд има 3-3,5 часа, но през половин един час се налага да го приспивам. Сутрин се събужда в 6, суче и после поплаква, за да заспи пак до 8, иначе в 4 реве за млякото, но заспива веднага. Въобще като заспи постоянно съм нащрек за доприспиване, а не беше така.
Ние от началото сме с неспокоен сън, спи на ръце или в слинг, като се събужда доста често. На това ли викате регресия на съня?
Виж целия пост
# 460
Ама, Оливия, на куп ли спи 3 часа? Може би заради това е неспокоен съня му през останалото време. На 3 месеца би трябвало да имат 4 дремки за деня и да будуват около 6-8 часа. Ако спи на куп дълго моята, после и тя не иска да спи и реве само. Затова си създадох правило да я будя ако премине час и половина. Сега е много по-спокойна, заспиването е по-лесно и бързо, най-кратката ѝ дрямка е 25-30 минути и то само ако е била преуморена преди да заспи.
Виж целия пост
# 461
Това е обедния сън, събужда се около 8. Преди обяд има една дрямка, после на обяд спи така по-дълго. После има още 2 дрямки. В 10 вечерта го кърмя и заспива за нощен сън. От известно време е така. Поне по 14-15 спи на денонощие. Наблюдавам го и щом видя признак, че му се спи, веднага го приспивам.

Иначе не го будя, той е много кисел, ако му се спи още. Когато се събуди, тогава. Като е наспан е весел и ми се усмихва много Simple Smile
Виж целия пост
# 462
На три месеца нуждите за будуване се качват на 7-10 часа за денонощие, като будуването трябва да е 1 до 2 часа между дремките. И да прави 3, 4 или 5 дремки дневно. Е, ама тива е по учебник. У нас се спи дълъг нощен сън, около 12 часа, а дремките са две дълги по около час и половина (но или в слинг, или с доприспиване) и следобед две кратки по 30, 40 мин. Последната гледам да е до около 18ч, за да мога 19 30 да започна да кърмя и 19 45, най-късно 20.00 да съм свободен човек Joy
Виж целия пост
# 463
Това със съня и при нас трудно се получава, особено следобед след 4-5 часа тогава много трудно заспива, а след банята и хранене въобще не спи, заспива чак към 22-23 часа. Съня по учебник при нас е мираж. Днес е сравнително добре като успях да я приспя към 17 часа и поспа 35 мин.
Виж целия пост
# 464
Аз точно в момента съм със слинга и си спи. Преди това заспа сама на дивана, което не се случва често така или иначе и спа само 15 мин там. Та, като се събуди я метнах в слинга да поспи в него до 6. Междувременно докато е в слинга пуснах една пералня и прочетох към 4-5 книжки за Франклин.
Чувствам се нещо средно между изкукал палячо и суперчовек, хахах
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия