Коледата на вратата чука, а ОКТОМВРИйче до елхата гука!- Тема 2

  • 28 242
  • 803
# 540
Здравейте момичета. Малкия отказва да се храни,погледнах езичето и видях,че има бели петънца. Скоро беше болен и в болница, какво може да е според вас?
С плач ли отказва, Мети?
Виж целия пост
# 541
Meti, ти кърмиш ли? Спомням си с каката, че беше получила гъбичка от кърмата,млечница или нещо такова. Тогава имах този проблем. Не съм сигурна дали може да се появи от АМ. Минава бързо и не е опасно, ако е това. От тогава знам, че е добре бебето да пие по една глътка вода след кърмене, за да изплаква устичката от кърмата и да не застоява. Чуй се с твоя педиатър според мен. Не се притеснявай, в никакъв случай не е опасно, но е хубаво да се излекува. Дано е нещо такова или нещо още по-безобидно. Стискам палци да мине бързо 🙏
Виж целия пост
# 542
Мети, ако е млечница трябва да се лекува. Маже се устичката на бебето, както и ти трябва да си мажеш гърдите, иначе ще си го предавате един на друг. Не ми се е случвало, но знам, че се използва ползва Дактарин и минава бързо.
Виж целия пост
# 543
Момичета това според вас от кърменето ли се е получило?

Виж целия пост
# 544
Съншайн, ако визираш устничките със сигурност е от сукането. Стават им като мазолчето и после минават.
Виж целия пост
# 545
И да се дава вода след кърмене, за да се измие устичката, не предотвратява млечница. Това е гъбичка и не се лекува с вода. Както казва Ася, ако беше така гинеколозите щяха да са много щастливи хора 😁
Виж целия пост
# 546
Здравейте момичета. Малкия отказва да се храни,погледнах езичето и видях,че има бели петънца. Скоро беше болен и в болница, какво може да е според вас?
С плач ли отказва, Мети?

Ами хапне колкото да не е гладен и почва да бута и да протестира. Чухме се с педиатър,показах й млечица е момичета,сега ще се лекуваме.🙂🙂🙂🙂
Виж целия пост
# 547
Никой не е казал, че се лекува с вода. Навсякъде съветът е да се даде глътка вода след хранене, за да се изплакне устата от млякото, което явно е причината за образуване на въпросната губочка, както и да се измиват гърдите. Тук става въпрос за хигиена, която да не позволи или да намали риска от образуване, а не за лечение. Всеки казва какво знае от опит, за да помогне на мамата с конкретен проблем.
Виж целия пост
# 548
Момичета , малката има влажна кашлица, бях писала ,пихме панцеф 7 дни ,3 дни капки синекод ,и в момента още кашля ,в чудо се виждам ,утре пак сме на преглед при друг педиатър ,но моля за съвети ...
Виж целия пост
# 549
Момичета , малката има влажна кашлица, бях писала ,пихме панцеф 7 дни ,3 дни капки синекод ,и в момента още кашля ,в чудо се виждам ,утре пак сме на преглед при друг педиатър ,но моля за съвети ...

Само кашлица ли е, да не е задна хрема?
Виж целия пост
# 550
Инхалации, солна стая?
Виж целия пост
# 551
Кашлица с храчки ,мъчи се милото хърка ,дави се ,иначе носа му ,пробвам да чистя с прахосмукачка, но не излиза, а инхалации почва още повече да кашля и ме е страх да не се задуши държа я на една страна, каката откашля ,а тя не може. Голямата пи аугментин ,ердомед и изорекс , но мисля че този панцеф не беше подходящ за мънинкото...
Виж целия пост
# 552
Никой не е казал, че се лекува с вода. Навсякъде съветът е да се даде глътка вода след хранене, за да се изплакне устата от млякото, което явно е причината за образуване на въпросната губочка, както и да се измиват гърдите. Тук става въпрос за хигиена, която да не позволи или да намали риска от образуване, а не за лечение. Всеки казва какво знае от опит, за да помогне на мамата с конкретен проблем.


И аз знам това с даването на водичка, съвет от консултантката по кърмене която беше в Селена.

Не е решение на проблема, но е факт, че има ефект, малко или много.
Виж целия пост
# 553
Аз никога не съм давала вода за изплакване на устата и не сме имали проблем с млечница. Не мисля, че това е от значение. Според мен си е до организъм, някои са по-склонни от други към гъбичките като цяло.
Виж целия пост
# 554
Gigova, намалете температурата в стаите, особено там, където бебето спи. Трябва на 18 да спят, аз в хола също намалих Т на 20-21 градуса, защото директно след изписването малката лепна от батко си вирус, придружен с хрема и ужасна кашлица. Вечер до леглото слагах купичка с накълцан лук, през деня капех в носа физ.разтвор. Тъпение и търпение, 2-3 седмици отнема преминаването при новородени, нашите вече поотраснаха, но ще го влачи известно време. Ако имаш възможност да повдигнеш матрака в областта на главата, бих го направила, така секретите няма да се стичат назад. Дано скоро се оправи 🍀

Мети, а твоето бебе само на езика ли има бели петна илини по лигавицата и небцето? За да е млечница, би трябвало да е засегната цялата устна кухина, или се бъркам?
Аз също нито давам, нито съм давала при баткото вода. Мисля, че не е вярна тая практика, но ако пък някой се чувства по-спокоен ако я прилага, защо пък не 🙈
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия