Коледата на вратата чука, а ОКТОМВРИйче до елхата гука!- Тема 2

  • 28 242
  • 803
# 630
Отдавна не ви бях чела.
Виждам, че коментирате захранване. Ние захранихме каката по ЗВБ на 6 месеца, с Боги ще процедираме по същия начин. 





Той е голям шошо, на 01.02 ще стане на 4 месеца, 8кг. беше на 10.01, скоро не сме го теглили. И дрехите му умаляха, в момента носи бодита с размер 80. 😃 Вечер заспива в 21:00, към 2-3 се буди за бързо цокане и след това към 7 се събужда. Той през деня си заспиваше мнооого спокойно сам, но кака му нарочно пищи и го стряска. Последните дни е доста трудно, иска да заспи, но не може, изнервя се, преуморява се... Навън в количката или в слинга няма никакъв проблем, заспива. Но вкъщи заспива единствено на гърда и в момента, в който извадя гърдата от устата му се събужда и започва да плаче. Или спи 10 минути и се събужда с рев. Не са зъби или други неразположения, вечер спи много спокойно.
Междувременно с него борим стрептококи в нослето. Беше с хрема още от родилното, личната не го взе изобщо под внимание, бяха му изписали по празниците Антибиотик ей така. И накрая пуснахме носен секрет и разбрахме. Много ми е гузно, а личната подходи толкова незаинтересовано.

Бъдете здрави и се пазете!
Виж целия пост
# 631
Деспи, възможно ли е да е регресията в 4ти месец? Ние май лееееко полеко почваме да я преполовяваме. Вече няма дремки от по 20 мин през деня, ами си спи по 40 мин къса дрямка и между 1:30 и 2 часа дълга.
Ние пък сега имаме друг проблем. ММ тази вечер с домашен тест излезе положителен за Ковид. Бебко е добре, няма температура. Киха от време на време, покашля, ама това си е било винаги май. Аз също съм добре. Само се надявам да минава бързо. За какви симптоми да следя в бебето евентуално?
Виж целия пост
# 632
Азалия, при нас вдигна температура еднократно 38,2. Мислех, че е нещо друго, но в крайна сметка всички го изкарахме. Мина за ден, остана три дни лека хрема и това беше. Стискам палци да мине леко и при вас и бебето изобщо да не се разболее.
При нас след това се появи друг проблем. Понеже е 5,500 и е почти на четири месеца и я храня когато иска, защото ми се струва, че е мъничка. Като беше болна я съжалявах и я храних още по-често и я взимах при мен да спи, само и само да е спокойна. Та сега не ще да спи, лигави се, иска само да ме ползва за биберон. Сложа ли я в леглото реве. Не знам сега как ще се отучваме. Трудно заспива вечер, включително и сега реве. А беше установила режим към 21,30 да заспива. Сега пак се върнахме в началото с безразборно то хранене и безразборния сън. Според майка ми трябва вече да я захранвам, че да наддава 🙄 Ама аз искам да си е само на кърма, че още нямам сили да готвя още за един. Едва смогвам да готвя за другите 🙄
Виж целия пост
# 633
Азалия, при нас вдигна температура еднократно 38,2. Мислех, че е нещо друго, но в крайна сметка всички го изкарахме. Мина за ден, остана три дни лека хрема и това беше. Стискам палци да мине леко и при вас и бебето изобщо да не се разболее.
При нас след това се появи друг проблем. Понеже е 5,500 и е почти на четири месеца и я храня когато иска, защото ми се струва, че е мъничка. Като беше болна я съжалявах и я храних още по-често и я взимах при мен да спи, само и само да е спокойна. Та сега не ще да спи, лигави се, иска само да ме ползва за биберон. Сложа ли я в леглото реве. Не знам сега как ще се отучваме. Трудно заспива вечер, включително и сега реве. А беше установила режим към 21,30 да заспива. Сега пак се върнахме в началото с безразборно то хранене и безразборния сън. Според майка ми трябва вече да я захранвам, че да наддава 🙄 Ама аз искам да си е само на кърма, че още нямам сили да готвя още за един. Едва смогвам да готвя за другите 🙄


Ние също сме с такъв проблем относно спането при мен и трудното заспиване Confused няма никакъв режим да заспива вечер в едно и също време, то това много зависи какъв сън е имал през целия ден..
Например събота и неделя когато ММ си е вкъщи бебо не се наспива както през седмицата, защото постоянно се влиза/излиза, яде се , шуми се Grinning отделно че всички се сещат тогава да ни навестяват (свекърви и етърви) и детето полудява, както и аз… и Понеделник почти цял ден се спи и вечерта като запея от 9 до 11 зайченцето бяло и мила моя мамо ииии…не знам, мисля че свалям по 1кг с това трудно приспиване Joy , но другите дни се нормализират…
Не знам как да го свикна в неговото си легло, макар че все ощи се събужда вечер да яде…

За захранването аз реших да започна в края на февруари живот и здраве, тогава ще сме на 4 м и 20д.
Виж целия пост
# 634
Изобщо не помня с баткото кога какво въвеждах... помня че почнах със сладък картоф и после вече ми е каша Grinning
Изобщо не съм го мислила чак толкова, хем нашият татко има много алергии ,следователно и той е предразположен. На годинка ядеше всичко (без ягоди ,киви, шоколад) с на 1.5г вече ядеше и шоколад...
Да чукам на дърво , не ми е правил никакви алергии към нищо , според мен това се дължи на това че от рано го започнах, и съм му давала и подправки и всичко. Ако чакам , после става едно сложно...
Помня че мои приятелки когато децата им бяха на 7м тепърва ги учеха на вкусове , моят вече месо ядеше и какво ли не Grinning също така пимня че на една приятилка детето беше само на АМ и не даваше вода изобщо , после детето й не искаше да пие вода , беше голям проблем  едвам я научи.
Моят беборан луда ме прави през ноща , ставам на 2.5ч да яде , тамън се унеса и айде пак... много ми липсва вече съня Sad отделно баткото като стане и той сутрин и съм катоо .......
Ние имахме 2м период не ядеше и беше голяма мъка , изобщо не искаше да яде , сякаш имаше болки в корема , какво ли не мислих че е къде ли не го водих (може би някои от вас помнят) и накрая се  сетих че е от чая за кърмачки който пия! Уж си е сертифициран и тн обаче има билки които като прачетох щях да падна , от рода на люцерна , листа от коприва ,мащерка и тн ..р те не се препоръчват по време на кърмене , особено люцерната тя е опасна при животните например (ако я пасят коремите им се подуват и умират)
Моето бебче много истрада, беше пребледнял отслабнал и не ядеше  .
 Следете ги тея неща, аз мислих че са колики ,тих рефлукс и какво ли не  изобщо не се сетих че е от чая за кърмачки. Сега даже и кафе не пия.
Виж целия пост
# 635
.
Моят беборан луда ме прави през ноща , ставам на 2.5ч да яде , тамън се унеса и айде пак... много ми липсва вече съня Sad отделно баткото като стане и той сутрин и съм катоо .......

Същата работа. Яде последно е 22,после се буди към 2и30.. На мен много ми се спи и го взимам при мен на спалнята. От там се буди пак към 4,към 6..и понеже баткото тези дни си е вкъщи, спим до по-късно, но за сметка на какво.. От 7 до към 8ч аз съм буквално биберон. Не е гладен, но мрънка. Давам залъгалка, изпада в ужас, започва да крещи. Давам гърда всичко е 6точки, накрая се предава и спи до 10и30 😀
При нас също има от скоро проблеми със съня. Както заспиваше сам, свга през деня му е много трудно да заспи, исска му се, но се изнервя и не може. Вечер поне си заспива на кошарата, но трябва да седя е стаята. Изляза ли започва рев. Навън иначе в количката няма проблем.
Виж целия пост
# 636
Аз си правя мой чай за кърмачки, слагам лайка, лимонова трева, семена от копър и семена от анасон. Всички 4 съставки съм ги проверявала, че са или неутрални, или подобряват лактацията. И на мен ми е вкусен, за разлика от всички лактогенни чайове на пазара...

Иначе при моето октомврийче сънят нощем е добре, 11-12 часа с едно или две събуждания за кърмене. Денем е по-трудно, защото спи само кратко по 30-40 минути. Ако искам да спи дълго трябва или в слинг, или в мен на гърда. Така дремва към час и половина. Гледам да наглася  нещата като спи голямото от 1 до 2 30, аз съм с бебето на гърда, че да има и тя един дълъг сън за деня.
Виж целия пост
# 637
Момичета, вчера попаднах на някаква статития относно вит Д, било важно да се дава сутрин преди първо хранене, за по-добра усвояемост..дали е вярно, защото аз понякога зацравям да дам сутрин.

И към мамите с опит: каква гризалка/чесалка е най-подходаща за 4месечно, взех 2-3 вида, но нашия човек предпочита пръстите си:joy:
Виж целия пост
# 638
Да, вит. Д се дава сутрин, разтворен в малко мляко. Но аз го давам чист и веднага кърмя. Ако не е при първото хранене 6-7 ч., го давам при следващото към 9 ч.
Гризачи много на пазара, купувате и пробвате. На баткото му помогна една стара морска звезда с пъпки. Другите не ги и поглеждаше. Давала съм му и замразени, но ги плюеше. На идни приятели детето гризеше една във формата на банан. Казваха, че и помага. Купи два вида и пробвай. Но имай предвид, че още е малко бебето и пръстите ще са по-сладки. Към 6 месеца ще си гризе само.
Бързо оправяне на бебетата и на всички короновани. Аз съм с настинка, поне теста ми беше отрицателен. Боли ме гърло и кашлям. Но пък малката почти не кашля, надявам се да не се въртим с болестите.
Виж целия пост
# 639
И Влади вече на 3 и половина чрез деня не спи както преди, 4-5 дрямки за по 20-30 мин, ако искам повече в мен на краката ми. През ноща заспива на ръце или на кошарата сам(върти се 20 мин, отвива се нон стоп) но се унася в един момент. В повечето случаи не се събужда за хранене през ноща, но ако се събуди е само един път и то е около 05:00-06:00 часа, иначе рутината му е 20:00 баня, 20:40 хранене, до 21:15 игра с кака му или на активната и 21:20 започва преспиването, на ръце отнема около 10 минутки, само около 20 минутки и така спи до към 7:30-8:30 часа, после следва рутината с миене на дупе, ръце, лице, мазане, гимнастика( и сутрин и вечер) , хранене и в 10:30-11:00 сън, и така кара деня. Обикновенно за да заспи бързо, не трябва да надвишава 1:30-40 минутки бодърстване, изпусна ли момента става нервен и има мрън мрън. Рядко плаче, мисля, че е плакал 10 пъти макс за 3 месеца. Безумно спокоен е, което прави мен спокойна, но не си мислете, нищо, все пак кака му е тук, за да ми вдигне нервите 😜😬😂😂😂
Няма нещо, което работи за всички бебечета, Влади е безкрайно различен от кака си Кари, така, чее... Само гледайте да правите нещата, така, че да ви е удобно на вас. Сама съм с двамата, таткото е на работа 28 дни, 15 тук, така, че бебчо се налага в много случаи да чака ние да се оправим и да дойде неговия ред, късметлийка съм, че е спокоен и ни дава Кар Бланш. Simple Smile
Виж целия пост
# 640
Да, за витамин Д и на нас педиатърката така ни е казала. Аз също го капя директно в устата и веднага кърмя след това.
Гризалки взех на Kikkaboo. Имаха доста варианти. От опита си знам, че първите трябва да са дребни и леки, за да не им е трудно да ги държат. На баткото му бяха подарили една голяма и тежка маймуна, която и дрънкаше на всичко отгоре. Аз млад ентусиаст все му я давах. Изпускаше си я на лицето и крещеше постоянно. Не знам дали го дължим на нея, но като стана малко по-голям и като видеше, нещо което се движи и издава звук изпадаше в истерия. В резултат спести доста пари за играчки и стотинки за клатещи се колички, дори не ги доближаваше 😂
Днес най-накрая я изведох малко. Сега спи като заклана милата.
Виж целия пост
# 641
Нук имат едни силиконови, много леки и удобни за хващане. По-натам вездесъщия жираф Софи, разбира се Joy Joy
Виж целия пост
# 642
Вигантолът педиатърката ни държи да капя директно в устата, за да е 100 % сигурно, че ги е изпила. Е, понякога отива бонус по носа или по брадата, но 2 капки задължително трябва да влязат в устата Simple Smile. Мазен е и ако е в шишето с храна или в лъжичка, може и да не бъде изцяло приет от детето. Давам го сутрин на гладно, зависи кога стане за първо дневно хранене, понякога към 6, понякога към 7 или 8. Но ние сме на няма и 2 месеца и още нямаме твърд режим.
Виж целия пост
# 643
Как успявате да давате Вигантол директно в устата? Това докато капне.. детето е събудило квартала Grinning
Виж целия пост
# 644
Не знаех,че трябва преди ядене,иначе аз накланям над детето и в последната секунда стискам устичката
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия