ДЕКЕМВРИйчето сладко вече е в прегръдките на мама и татко! (Тема 1)

  • 26 626
  • 769
# 315
Тея е на 10дни и цока по 90мл, преди няколко дни увеличих, защото 60 вече не й стигаха..цока като побъркана 😁 Но сукането от гърда е тегаво, днес уж сука повече от 30мин..но малко след това ревна и пак търсеше да яде, добре че имах заделена в хладилника.
Виж целия пост
# 316
Али е на 13 дни и не съм съвсем сигурна колко хапва. От двете гърди имам по 120-130 мл. кърма общо като засякох, но ми се струва, че втората гърда не я допива докрай. До сега не съм давала АМ, нито е пробвала шише, суче само от гърда и като я теглих преди и след ядене, хапва между 70 и 90 мл. Започнаха и коликите и вечер е голяма забава… Днес имаше и един епизод, в който плака неудържимо около час без никаква видима причина, беше невъзможно да я успокоим… Реших, че е урочасана, баба ми и бая и после спа като къпана, дано да е било това и да е разминало.
Виж целия пост
# 317
Момичета, ние втора нощ не спим. Миналата вечер от 17 до 5 не заспа качествено. То бяха ревове, нервничене, блъскаше си главата в рамото ми като кълвач, като я сложа изправена.  Гушна ли я легнала или като ембрион, реве и се извива.  Дремеше в мен по някоя минута или в кревата по 30-40 мин. Люлях я посред нощ на шезлонга, там поне не плачеше. Като заспа сутринта в 5, направо не повярвах, че този кошмар е свършил, а аз името не можех да си кажа от умора. Добре, че беше събота срещу неделя и ММ я погледа сутринта, та поспах някой час. Вчера цял ден яде и спа много кротко, будува много малко. Тая нощ до 1.30 беше ОК, събуди се, изпи 100 мл АМ като никога (обикновено пие 50-80 мл), изака се и я смених. После се активизира, блъска, тръшка се, рева. По едно време се унесе и я сложих в кревата. Веднага се събуди и пак взе да мята ръце и крака и да нервничи. Опитах да я сложа в чувалче с прибрани ръчички, тя полудя в него и я извадих. Шътках, друсах, разнасях, нищо. Накрая в 3.30 я пових в едно одеалце по метода на Карп с прибрани ръце. Докато я вдигна да шъткам, така писна, че събуди ММ, а той спи много тежко. Той я взе, гушна я, даде биба и в него се успокои, което пък разрева мен. Понякога имам чувството, че нямам достатъчно търпение и това ме изнервя, което се отразява веднага и на нея. На моменти мисля, че хич не се справям и тогава ме удря депресията. Вероятно е и от недоспиване. Цяла бременност не съм спала спокойно. Имам чувството, че не съм на 100 % и ми става много мъчно. Много дълго чакано бебе е, близо 10 години, а сега, като е в ръцете ми, сякаш не съм подготвена и се чувствам адски объркана в тези ситуации, в които не знам как да реагирам и не мога да я успокоя. Двете хранения в 1.30 и в 4.30 ги сля без да спи. Ако е спокойна, няма проблем, но тя не е. Като че ли коликите малко й поотминаха, не я чувам толкова да пръцка и червата й не къркорят толкова силно. Водим я вече 3 пъти при една баба да й бае за колики и уроки. Вчера бабата каза, че много й се радваме и си я урочасваме ние, което още повече ме натъжи.   
Одеве, като се събуди, ми се разсмя с глас, това ме крепи. Знам, че ще порасне и това ще мине, но в такива моменти, когато е нервна и плаче без причина, изпитвам адско безсилие и си мисля, че не ставам за майка щом не усещам детето си и не съм способна да го успокоя. Притеснявам се и, че ММ работи такава работа, че не може да е недоспал, а понякога се налага да стане да я вземе, когато аз не издържам.
Сигурно след година-две ще се смеем на тези "проблеми", но сега ми се виждат направо страшни.
Виж целия пост
# 318
И аз снощи спах 3 часа.
Днес съм с двете деца сама.
Колко време ще издържа така не знам.
Спешно трябва да вкарам малкият в някакви релси, защото е нечовешко да приспивам по 7 часа в денонощието.
3 часа сън и 7 часа приспиване....
Блу, не се обвинявай. Просто стискай зъби. Ще мине скоро.
Виж целия пост
# 319
Блу, аз бях така с първото ми дете. Не знам как, но някак мина този период. Гушкай колкто трябва и опитай да си спокойна, ще дойдат и слънчеви дни 🙂

Аз мисля , че днес видях първата социална усмивка, почти истинска 😍
Виж целия пост
# 320
Блу, разбирам те напълно. Вчера се чух с една мама, с която се запознахме във фейсбук групата и родихме с 3 дни разлика. Нейната девойка постоянно спяла. Будела се само за хранене и то с 300 зора. Колики имала, ама съвсем малко, а даже са на АМ. Явно е от тези митични бебета еднорози.
А ние.. Точно в другата крайност. Няма и няма заспиване. Вчера и днес успях да я приспя гушната в мен на дивана :
Скрит текст:
После се измъква, попирам от всички страни и така спи. В кошарата ѝ все едно тръни има. А нощем спи в гнездото между нас на спалнята. Абе изобщо извън всякакви правила, които си казвах, че ще спазвам.
Виж целия пост
# 321
Блу, и ние с]ме в твоя клуб... Говорих си с едно момиче, роди ден след мен. Режим правила и разпознава защо реве. Няма такива неща при нас. Скоро ще прегракнат нашите 😒 никакъв рев не разпознаваем. Режим имат - 30мин ядене, 2 часа и половина рев. Отчаянието е ежедневие и вече съм готова на всичко. Вчера щяхме някакви неща с храненето да пробваме, ревеше едната жестоко, дадох ѝ гърда, мъжът ми се разсърди, защото друго говорихме.
Новият план е да пробваме пак борината една седмица и в сряда сме на лекар за да кажат има ли им нещо на тези деца или от колики реват. Ако не проработи с борината, ще пробваме с чак от анасон.
Виж целия пост
# 322
И аз бих пробвала чай, но тя нищо не иска да пие освен мляко. Водата я давам зорлем с кафена лъжичка колкото да плакнем устата. Лапа и плюе, рядко гълта, ако не успее да изплюе. Иначе капките ги пие с лъжицата засега  и си ги преглъща. Понякога имам чувството, че имам две коренно различни деца пред себе си - от кротък ангел до пощурял звяр, който колкото се опитвам да укротя, по- зле става.
Иначе, и тя издава различни звуци от плъхтене и се заглежда. Понякога седи с вдигната глава на рамото ми с минути и зяпа нещо зад гърба ми. Баща й като се върне от работа, й е много интересен и доста се заглежда. Баба си вижда по-рядко, нищо че живеем заедно. Тя е на 80, недовижда и не може много да помага с детето. Не знам дали я разпознава.
Виж целия пост
# 323
Момичета и аз бях така с първото дете - спокойно и не се обвинявайте, справяте се и сте страхотни майки! Минават тези трудни периоди и както Amandine е казала - ще дойдат и слънчеви дни 😊

Ние вчера бяхме на контролен преглед при кардиологът - за щастие фокусът, който имаше в сърчицето докато бях бременна е изчезнал, доста се успокоих..
При нас пък от миналата седмица храненето е голяма мъка и подозирам че има рефлукс 😔Утре сме на гастроентеоролог да видим какво ще каже.
Иначе вече започва да будува повече, да се оглежда и ослушва, вратлето и главичката усещам че стават по-стабилни, опитва се понякога да издава нови звуци и остава изненадана от себе си 😆
Виж целия пост
# 324
Бътерфлай, това със звуците от кога е. На колко дни стана бебка? Тотално съм забравила някои неща, все едно никога не съм раждала. Гледам я аз нашата, че се опитва да мецне нещо ама още неможе да го нагласи баш. Баткото помня беше така все едно се опитваше да говори ама без звук хахаха. Сега я гледам и тя така ама още няма и тя звук, та ми е интересно горе доло кога да го очаквам. Един два пъти без да иска изкара нещо като звук, но според мен и тя не го очакваше, та не повтори.
Иначе и ние си имаме колики, но да чукна на дърво за сега са поносими нещата. Костилките от черешите помагат, както и люлката от време на време. Заглежда се по някакви неща уж, а аз тъпо и упорито слагам някви работи да гледа при все че знам, че и е много рано (на 20дни горе доло е). Прави се малко че гледа и после отнася в страната на сънищата все едно съм я карала да тича на Тур Дьо Франс...
Виж целия пост
# 325
UnderThePalmTree почти на 40 дни е и точно както ти си написала сякаш се опитва да говори без звук и понякога издава някой неочакван дори и от нея звук 😁
Виж целия пост
# 326
UnderThePalmTree почти на 40 дни е и точно както ти си написала сякаш се опитва да говори без звук и понякога издава някой неочакван дори и от нея звук 😁
Хахахх да, е сега  "играем" на магазин с нея и с баткото и според мен е на ръба да каже нещо гахаха
Виж целия пост
# 327
Вие сте силни и прекрасни мами и сте най-доброто за бебчетата си. Много прегръдки и кураж!

Даваме био гая, био амика и рядко Лефакс, но като го свие коремчето помага само гушкането корем в корем.

Момичета, а за ортопед и гастро можете ли да препоръчате лекари в София?
Виж целия пост
# 328
Момичета, а за ортопед и гастро можете ли да препоръчате лекари в София?

За ортопед препоръчвам д-р Василис Фурлакис.
Гастро:
Елена Лазарова
Петьо Хаджийски
Мила Байчева
Виж целия пост
# 329
Здравейте, мамчета! Записвам се и аз с моето декемврийче родено на 05.12.2021.
На моменти е бебе еднорог (събужда се вечер на 3-4 часа, за да хапне и продължава да спинка) Heart Eyes , но в следващия момент може да пищи до посиняване и само гърда го успокоява…. Предполагам, че са тежки колики и се надявам да минат по-скоро.
С оглед на поредната пандемична вълна, смятате ли да орисвате бебенцата на 40-тия ден? Аз май само на църква ще го закарам Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия