Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява падането на тапата и какви са симптомите?
Как да различим контракциите от други видове болки?
Какви са симптомите на гнездене в края на бременността?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява падането на тапата и какви са симптомите?
Падането на тапата е един от признаците за предстоящо раждане. Тапата е слузесто образувание, което запечатва шийката на матката, и когато тя падне, може да се появят кръв или слуз. Симптомите включват усилени контракции, болки в кръста и корема, които могат да бъдат нетърпими. В този случай е важно да се консултирате с лекар.
-
Как да различим контракциите от други видове болки?
Контракциите по време на раждането се характеризират със стягане на корема, което става все по-болезнено, последвано от отпускане преди следващата контракция. Те се усещат като вълни, които се издигат отдолу. Важно е да забележите интервала между контракциите и дали са на редовни интервали. Фалшивите контракции обикновено спират при лежане или ходене, за разлика от истинските контракции.
-
Какви са симптомите на гнездене в края на бременността?
Гнездене е нормален процес в края на бременността, когато бебето се подготвя за раждане. Симптомите включват силни контракции, коремни и кръстни болки, както и усещане за тежест. Този период може да бъде придружен и от появата на мексикански вълни, които са нормални и предвещават предстоящото раждане.
-
Какви са ползите и рисковете от избора на цезарово сечение?
-
Какво представлява обменната карта?
Приготвила съм три огромни плика-един си го взимам аз,втория ще ми го донесат след раждането живот и здраве и третия с нещата на бебчо+кошницата за кола,накрая за изписването.Сега вече съм спокойна
то не че нямаше да ми донесат нещата ако не съм си ги приготвила,ама аз си обичам аз да съм си направила всичко
В понеделник мисля да ходя да видя колко тежко е станало бебчето,направо много заякнало го чувствам
такива шутове ми бие в кръста,много е странно усещането.Ох, да ви кажа нямам търпение вече да раждам,струва ми се че има още много време
и едно голямо
...
от каква възраст бебето спи на възглавничка?
Четката ми е тази-за биберони и шишета,отделно към всяко шише има една мини четчица
Ама как се изказах,все едно 5 деца съм отгледала,а?

Не можах да заспя от към около 1 час назад и сега, в 6.30 съм свежа като за изпит 
