Ще имам близнаци ! Тема с продължение 38

  • 62 390
  • 934
# 285
И аз имах, но не бяха много силни. После станаха по-редки, но когато кихах направо се свивах на леглото.
Виж целия пост
# 286
В 8г.с. Съм. Снощи се закашлях и направо изтръпнах от болка… болките не са постоянни, на 2-3 пъти през деня, но режещи.
Появи ми се и  бледа линеа негра, което дори не допусках, че е възможно толкова рано.
Виж целия пост
# 287
Мисля, че в 8гс си е съвсем нормално. Аз усещах бодежи почти до 14гс. Има значение, колко кг си, дали си тренирала. Колкото по-стегнати мускули имаш, толкова са повече болките от разтягането. Все пак, ако болката е много силна и продължителна, се консултирай с АГ. А за кихането особено ако съм легнала в леглото и кихна, направо е ужас. Ама минава бързо.
И аз имах, но не бяха много силни. После станаха по-редки, но когато кихах направо се свивах на леглото.
Виж целия пост
# 288
Някоя от вас спомняла ли си е в ранна бременност да е имала силни болки ниско долу? На моменти са наистина доста силни, особено сутрин, хем режещи, хем сякаш някой ме разтяга отвътре. Успокоявам се с факта, че болките в ранна бременост са нормални, а моите са по-силни като се има предвид, че са две.
Утре съм на преглед и ще видим дали всичко е наред, но все пак ми е интересно при вас как е било?
Имах болки, ниско долу, не бих казала режещи, а тъпи болки предимно вечерно време. АГ каза, че много се пренатоварвам и наистина ги получавах когато съм ходила повечко или съм шетала малко повече в къщи. Забрани ми разходки и домакинска работа, предимно лежа и се оправих. Най-добре кажете на АГ, защото всичко, което е нормално трябва да се докаже, че е от бременността.
Виж целия пост
# 289
Точно легнала бях, когато се закашлях! И да, винаги съм тренирала редовно, възприемала съм корема си за добре оформен.
Благодаря ви много за отговорите! Утре на прегледа ще ѝ споделя, разбира се!

Мисля, че в 8гс си е съвсем нормално. Аз усещах бодежи почти до 14гс. Има значение, колко кг си, дали си тренирала. Колкото по-стегнати мускули имаш, толкова са повече болките от разтягането. Все пак, ако болката е много силна и продължителна, се консултирай с АГ. А за кихането особено ако съм легнала в леглото и кихна, направо е ужас. Ама минава бързо.
И аз имах, но не бяха много силни. После станаха по-редки, но когато кихах направо се свивах на леглото.
Виж целия пост
# 290
По повод кихането и кашлянето, аз се сгъвам за да не получавам тази разкъсваща болка.
Ако съм права се навеждам напред, ако съм легнала се свивам на топка иначе имам чувството, че ще си изкихам яйчниците...и не само тях Sad ...
Виж целия пост
# 291
Момичета, едно от моите отказва да спи следобяд - съответно към 18-19 ч киселее и е рев нонстоп. Пея, давам биберон, пускам бял шум, слагам я в люлеещо се столче и нищо. Вашите слагахте ли ги в тъмна стая през деня? Чудя се да не им е прекалено светло и слънчево. Пазите ли тишина около тях? Баща им дърдори по телефона и се чудя да го пъдя ли в другата стая.
Виж целия пост
# 292
Нарочно пускам прахосмукачка, отворено е навсякъде и телевизора от хола се чува, да не свикват на пълна тишина.
Стаята е югозападна и местя щорите, ако им свети директно.

Едно от моите също се изцъкля ранен след обяд или вечер, реве, минавам през проверка и смяна на памперс,  смятам часовете и дозите да не е гладно, биберон, пускане на бял шум, залисване на ръце, ако нищо не помага като се измори - заспива само.

Другия му трик  е сутрин като хапне в три часа, в пет започва рев, колики докато го приберем на нашето легло и всичко минава.
Една сутрин се стреснах, в просъница съм била, когато моя мъж ми е говорил, че го пъха под завивките на спалнята и тръгнал за работа. Събуждам се нищо не помня, пълна тишина, щори отворени, забелязвам го на една педя от мен спи дълбок сън, чак си мърка.
Виж целия пост
# 293
Момичета, едно от моите отказва да спи следобяд - съответно към 18-19 ч киселее и е рев нонстоп. Пея, давам биберон, пускам бял шум, слагам я в люлеещо се столче и нищо. Вашите слагахте ли ги в тъмна стая през деня? Чудя се да не им е прекалено светло и слънчево. Пазите ли тишина около тях? Баща им дърдори по телефона и се чудя да го пъдя ли в другата стая.
Моите до към 2++ не обръщаха изобщо внимание на шума. Може едната да се дере, а другата да спи до нея. Вече не е така.
Никога не съм ги оставяла да не спят когато е време за сън. Ако трябва взимам и друсам. Сега заспиват на ръце, но като трябва да спят не мога да ги оставя, още повече, че те първите 3 месеца имаха 2 състояния - будни и ревящи и спящи и ревящи от време на време.
Виж целия пост
# 294
Не знам на каква възраст са децата по-горе,за това ще говоря общо. Двете човечета са много различни, а каката пък съвсем. Много често с каката и с едната близначка ми се налагаше, до към 6 месечна възраст, да приспивам в слинг или раничка. Никъде другаде не заспиваха, какво ли не опитвах. Плюса на раницата е, че можех да правя нещо или да се разхождам. В този период много се стряскаха и трите от рефлекса на Моро. И ако с близначките имах някакъв прогрес с повиване, при каката не работеше и тя се събуждаше дори повита и плачеше. Та я мятах пак в раницата.
До определен етап от растежа им, можех спокойно да гледам ТВ или да си говорим докато спят. След време това се променя. Детето се променя, шумовете стават дразнители, възбуждат нервната система и са предпоставка за лош сън. За това започнах да ги слагам да спят в тиха, леко затъмнена стая. Има един момент след заспиване в който и танк да мине няма да го чуят. Едната спи като зайче, чува всичко, буди се от всичко, като бебе не беше така, но се промени.
Виж целия пост
# 295
Абсолютно, и аз това щях да кажа. Никога не съм пазила тихо, спяха и на бял шум доста дълго време. После започнаха да се будят от шум, дори когато спяха в количката търсих тихи места. Сега са на 2г и спят на тихо и затъмнено. Заспивали са на шума от бормашини без проблем, но след това се будят ако отворя вратата или спалнята изскърца.
Виж целия пост
# 296
На 8 седмици са.
Виж целия пост
# 297
На осем седмици едната заспиваше само в слинг или раничка.
В момента(на две години и три месеца) тя заспива сама, в леглото си без проблеми.
Виж целия пост
# 298
На 5 седмици са моите.
Възползвам сега  да прилагам шум, докато може.
Буйстващото близначе не е спирално от
първи петли. Пращам да купят торбички с черешови костилки или каквото там, да затоплям за укротяване.

Кога започнахте да носите в раничка и има ли значение каква?
Виж целия пост
# 299
От раждането в тъкан слинг аз носех, а за моя мъж бях взела Кабу слинг. Той е лесен за слагане и подходящ за новородени. Като си беше в къщи, моя мъжя разнасяше ревящата. И с каката така правехме. После към 3 месечни преминахме на Тула Фри ту гроу, и към 6 месечни взех Тула стандарт. Общо взето раницата за мен е голяма помощ. Случвало се е на вън на разходка да ревне едната, слагам я в раницата и тя се успокоява, заспива,а аз имам свободни ръце да бутам количка. По същия начин имаше период едната искаше да я кърма на вън само в раница, та ми беше и лесно.
За коликите Лефакс давах аз. Помогна им много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия