Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 5

  • 52 631
  • 823
# 270
Благодаря 😊
Не е добре да се чете в интернет и да се интерпретират резултати, тук можете да прочетете за ниските нива на триглицериди.
https://bg.maisonjardin.net/6664076-low-triglycerides-causes-sym … ms-and-treatments
Направете консултация с лекар.
Виж целия пост
# 271
Здравейте, може ли помощ с разчитането на изследванията ми с натоварване на глюкоза ?

Виж целия пост
# 272
Здравейте, може ли помощ с разчитането на изследванията ми с натоварване на глюкоза ?



Напълно нормални изследвания на здрав човек.
Виж целия пост
# 273
Здравейте, може ли помощ с разчитането на изследванията ми с натоварване на глюкоза ?



Напълно нормални изследвания на здрав човек.
Благодаря!
Виж целия пост
# 274
Благодаря 😊
Не е добре да се чете в интернет и да се интерпретират резултати, тук можете да прочетете за ниските нива на триглицериди.
https://bg.maisonjardin.net/6664076-low-triglycerides-causes-sym … ms-and-treatments
Направете консултация с лекар.
Ако всичко друго ти е наред, и нямаш оплаквания, значи не са проблем ниските триглицериди. Аз съм с по-ниски от твоите -38 са моите. Според личен лекар и кардиолог няма проблем. Но аз се храня нисковъглехидратно и спортувам доста. Дано и при теб да има причина от тоя род, а не здравословен проблем.
Виж целия пост
# 275
Аз също гледам да ям по-здравословно и пия ршбено масло, а то май също ги понижава.
[/b]
Благодаря 😊
Не е добре да се чете в интернет и да се интерпретират резултати, тук можете да прочетете за ниските нива на триглицериди.
https://bg.maisonjardin.net/6664076-low-triglycerides-causes-sym … ms-and-treatments
Направете консултация с лекар.
Ако всичко друго ти е наред, и нямаш оплаквания, значи не са проблем ниските триглицериди. Аз съм с по-ниски от твоите -38 са моите. Според личен лекар и кардиолог няма проблем. Но аз се храня нисковъглехидратно и спортувам доста. Дано и при теб да има причина от тоя род, а не здравословен проблем.
Виж целия пост
# 276
Да, и аз вземам рибено масло. Чета че понижавало холестерола, но аз холестерол нямам висок и не мога да преценя дали действително работи в тази пососка. Комнетара на кардиоложката ми беше че ниските триглицериди говорят за нисковъглехидратно хранене. Възможно е и при теб да е така.
Виж целия пост
# 277
Здравейте, може ли помощ с разчитането на изследванията ми с натоварване на глюкоза ?



Напълно нормални изследвания на здрав човек.
Благодаря!

Инсулина е висок, сметнах ви ХОМА индекса и той е 3 - което върви към ИР. Направете консултация с ендокринолог. Видях, че пишете и в други теми, но всичко е страшно субективно. Ако разчитате на референти стойности всичко уж е наред, ама като човек, който се е напатил ви казвам, че трябва да отидете на лекар. То  и за ТСХ пише реф ст до 4,5, но реално над 2 е хипофункция...просто приятелски съвет. Също така сама виждате, че във всяка тема ви казват нещо различно.
Виж целия пост
# 278
Здравейте, може ли помощ с разчитането на изследванията ми с натоварване на глюкоза ?



Напълно нормални изследвания на здрав човек.
Благодаря!

Инсулина е висок, сметнах ви ХОМА индекса и той е 3 - което върви към ИР. Направете консултация с ендокринолог. Видях, че пишете и в други теми, но всичко е страшно субективно. Ако разчитате на референти стойности всичко уж е наред, ама като човек, който се е напатил ви казвам, че трябва да отидете на лекар. То  и за ТСХ пише реф ст до 4,5, но реално над 2 е хипофункция...просто приятелски съвет. Също така сама виждате, че във всяка тема ви казват нещо различно.
Да, със сигурност ще посетя лекар, в сряда имам час за ендокринолог, но все пак търся причина за моите неразположения, понякога опита на хората е полезен.
Виж целия пост
# 279
Здравей те  детето ми е на 1.11м тези изследваня са от днес може ли мнение добри ли са благодаря предварително

Скрит текст:
Виж целия пост
# 280
Важно е да се види цялата кръвна картина, не само избирателно, някои стойности. Посетете лекар.
Виж целия пост
# 281
Здравейте! Може ли коментар по моите резултати? На 46 съм. Правени са в 23-ти ден от цикъла, сутринта рано.
Благодаря!
Виж целия пост
# 282
Здравейте, може ли помощ с разчитането на изследванията ми с натоварване на глюкоза ?



Напълно нормални изследвания на здрав човек.
Благодаря!

Инсулина е висок, сметнах ви ХОМА индекса и той е 3 - което върви към ИР. Направете консултация с ендокринолог. Видях, че пишете и в други теми, но всичко е страшно субективно. Ако разчитате на референти стойности всичко уж е наред, ама като човек, който се е напатил ви казвам, че трябва да отидете на лекар. То  и за ТСХ пише реф ст до 4,5, но реално над 2 е хипофункция...просто приятелски съвет. Също така сама виждате, че във всяка тема ви казват нещо различно.

HOMA точно в този случай е 7 и нещо, а не 3. Грешно го изчислявате и хвърляте човека в шаш и паника.
И относно TSH ... Генерално са ви сбъркани понятията .
Виж целия пост
# 283
НОМА си е точно 2,99 , как го сметнахте  7 ми е чудно, и в случай, че е 7 още повече трябва да се шашне човек, защото е по-зле от 3 Simple Smile . И всичко над 5 сериозна ИР
Ето я формулата:
HOMA-IR = глюкоза*инсулин/22.5
https://www.puls.bg/aktualno-c-6/homa-index-za-otsenka-na-insuli … ntnost-ir-n-17428

И относно ТСХ също е права дамата, над 2-2,5 си е хипофункция.
Виж целия пост
# 284
Ако ще търсим хипофункция, ще трябва да погледнем fT4.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия