Борба с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване - 74

  • 54 766
  • 757
# 195
22 години ! Ти си герой! Непременно иди на контрола.! Аз така с тази пандемия отлагах ходенето на мамолог и ето сега за 2 години се обзаведох с лезия над 3 см.  Уж не съм фамилно обременена, но съм на възраст 50+, което си е рискова група.
Да ви попитам, момичета: Нямам особен афинитет към алкохола, но откакто си напипах бучката изпитвам остра нужда да ударя един гълток нещо силно! При вас имаше ли такива пориви? В момента работа дистанционно, и ако не ме е срам че е кафеено време, като нищо ше си сипя едно питие? След това си казвам: После пък да не лекувам и зависимост към алкохола Simple Smile .
Виж целия пост
# 196
AnyHr, марш на преглед 🙁
Моля теееее.
Това са 4години бе жена...
Чакам да кажеш, че си си записала час 🤗

Mollly, що бира изпих по време на химиите 😂😂😂 по 2л на ден🍺🍺🍺
Я удари едно, за ти дойде душата на място...
Сега не пия нищо, та не съм станала алкохоличка 😂
 Снощи ударих по една ракия с мъжо да празнувам за едни резултати на щитовидната. Довечера ще ударя по едно за другите резултати. Дали ще е от щастие или от мъка- пак ще ударя по едно 😂
Щото от понеделник пак спирам алкохола и калоричните храни 😪
Та сипвай смело 🤗 имаме нужда от течен помощник 🤗
Виж целия пост
# 197
AnyHr, марш на преглед 🙁
Моля теееее.
Това са 4години бе жена...
Чакам да кажеш, че си си записала час 🤗

Mollly, що бира изпих по време на химиите 😂😂😂 по 2л на ден🍺🍺🍺
Я удари едно, за ти дойде душата на място...
Сега не пия нищо, та не съм станала алкохоличка 😂
 Снощи ударих по една ракия с мъжо да празнувам за едни резултати на щитовидната. Довечера ще ударя по едно за другите резултати. Дали ще е от щастие или от мъка- пак ще ударя по едно 😂
Щото от понеделник пак спирам алкохола и калоричните храни 😪
Та сипвай смело 🤗 имаме нужда от течен помощник 🤗

Веднага си сипвам Simple Smile  !!! Нищо, че правя едни сложни сметки по работа!
 Хем плача, хем ми е смешно !  Благодаря на Бог, че ви намерих !!!!
Виж целия пост
# 198
Докато не се нормализира ситуацията с "грипчето", не мисля да ходя по болници (аз и преди това ходех покрай ТЕЛК на прегледи, но приключих с явяването на комисии).
Предпочитам профилактика от такъв тип 😜



Скрит текст:
Мястото е Велинград, балнео хотел Аура- фантастичен уикенд беше. Имахме годишнина от сватбата с ММ на 28 януари.
И езерото Клептуза


Mollly,  червеното вино е доказан антиоксидант. Пиех го по препоръка на онколога ми по време на химиотерапията, та и до днес... 🤭
Предпочитах по време на лечението да пия бира, вместо бирена мая...
Само твърдия алкохол не ми върви оттогава.
Виж целия пост
# 199
Моли, ще се справиш, момиче, не се отчайвай! Сигурно е огромен шокът, то никой не очаква лошите неща да се случат точно пък на него, ама на - случват се. Аз имах три операции и последваща химио и лъчетерапия и ходех на работа, след като се възстановях. Но ако ти е много стресираща работата по-добре си почивай. Щом имаш нужда от питие, пийни си малко да се отпуснеш. Ракът на гърдата е доста лечим - ето ни всички нас тук във форума, ще си проведеш лечението - е не е леко, но ще мине и ще замине.
Виж целия пост
# 200
Много благодаря, момичета!!! Това да го чуеш от "сестри по съдба" наистина е много ценно! От "здравите", макар да е с добри намерения, не звучи много убедително  ! Изплаках си очите днес, но странно , някак си ми е по-леко! Скоро ми предстои да кажа на дъщеря ми. Това ще ми е най-трудното! Макар тя да е вече голям и незвисим човек, някак си е с усещането, че мама винаги ще е до нея. За нея ще е огромен шок и това ме убива! Но ще изчакам хистологията. А тя милата и представа си няма и си поготвя едно пътуване в чужбина. И се вълнува! А аз трябва да се правя, че няма нищо, и че това е много вълнуващо и за мен!

Ани, не го отлагай прегледа! Въпреки пандемията!,4 години са много време.  Ти поне знаеш за какъв ужас става въпрос, а не като мен, дето сега бере плодовете на нехайството си!
Виж целия пост
# 201
Няма значение на колко е детето- шок си е.
Майка ми тази година за втори път я диагностицираха. На 37г съм , ами ...... страх ме е . Някакси първия път (бях на 17г- тъкмо загубила баща си) не го преживях така, както сега. 
Сипвай си едно вино и не го мисли повече тази вечер 🤗
Виж целия пост
# 202
Много благодаря, момичета!!! Това да го чуеш от "сестри по съдба" наистина е много ценно! От "здравите", макар да е с добри намерения, не звучи много убедително  ! Изплаках си очите днес, но странно , някак си ми е по-леко! Скоро ми предстои да кажа на дъщеря ми. Това ще ми е най-трудното! Макар тя да е вече голям и незвисим човек, някак си е с усещането, че мама винаги ще е до нея. За нея ще е огромен шок и това ме убива! Но ще изчакам хистологията. А тя милата и представа си няма и си поготвя едно пътуване в чужбина. И се вълнува! А аз трябва да се правя, че няма нищо, и че това е много вълнуващо и за мен!

Ани, не го отлагай прегледа! Въпреки пандемията!,4 години са много време.  Ти поне знаеш за какъв ужас става въпрос, а не като мен, дето сега бере плодовете на нехайството си!

Майка ми прави ямр за операция на шиен прешлен, назначават и операция за отстраняване на дискова херния, тя обаче решава да изпрати диска на моя приятелка в чужбина за да го погледнат там....лекарят поглежда и казва"жената има рак на бял дроб, за какви хернии се тревожите"..... Та тя се обажда на майка ми и и казва истината, при което майка ми казва да не е продумала пред мен. Тя обаче става дума за сериозна болест, която няма време да се крие ми се обади и ми каза.... И започна кошмара майка ми си знае и мълчи и аз знам и незнам как да съобщя и на кого първо на нея, че съм наясно или на баща ми, който.... Съвсем незнае какво става. Само от опит казвам, дори не съветвам. кажете веднага на всички, заедно ще сте по силни!
Виж целия пост
# 203
Ели, а към днешна дата как е майка ти?  Права си вероятно,  но родителите имаме склонност да щадим децата си, което не знам дали е правилно? Особено, когато децата са вече големи и самостоятелни. А и децата си имат своите проблеми. Ох, не знам кое е правилното...
Виж целия пост
# 204
Моли, още едно рамо от мен.
Първо се лекувах в Сити, после в Токуда. Доволна съм и от двете места.
 Сега съм в болницата за нови сиси и болестта е последното, за което си мисля.
Наздраве, банда Прекрасни ❤️
Виж целия пост
# 205
Моли, още едно рамо от мен.
Първо се лекувах в Сити, после в Токуда. Доволна съм и от двете места.
 Сега съм в болницата за нови сиси и болестта е последното, за което си мисля.
Наздраве, банда Прекрасни ❤️
Ели, благодаря за подкрепата !  И на теб ти желая сила и спокойствие!
 Прости невежеството ми, но какво е ' сиси' ?
Виж целия пост
# 206
Днес съм на линия цял ден( нещо не ми е добре и пазя дивана) и ще досаждам, та ще обясня че Ели е решила да е едни гърди напред, пред повечето от нас( дето сме с по една). Демек, почна най- хубавата част от гадното- разкрасяването и възстановяването на симетрията. И разбрах, че е вече добре, ама това : Наздраве!, съвсем ме втрещи( и чакам да се яви пак, да каже какво ги черпят в болницата, покрай сисите. И най- вече, как е Тинти?)
Виж целия пост
# 207
Ели, а към днешна дата как е майка ти?  Права си вероятно,  но родителите имаме склонност да щадим децата си, което не знам дали е правилно? Особено, когато децата са вече големи и самостоятелни. А и децата си имат своите проблеми. Ох, не знам кое е правилното...
Отказа всякакъв вид лечение, каза ще умирам здрава у дома, в моето легло. Живя 5 години пълноценно даваха и 3 месеца, когато се разбра беше 4 стадий с метастази в двата дроба. Оперираха я и тя каза химия не... Не стъпа в болница. Отиде си това лято без болки отслабна за 1 месец, но не е лежала. Сутринта стана пи кафе, пуши... И си отиде така както искаше... В нейното легло. Беше силен човек!
Виж целия пост
# 208
Аха, ясно. Ще трябва да усвоя жаргона Simple Smile Дано да станат, каквито ги искаш   " сисите: , Ели !
Виж целия пост
# 209
Чела съм доста за 5 години, както всички тук и за мен истината е една... Има нещо свързано с психиката в тази болест.. Просто трябва да вярваш, че ще те спаси лечението... Чудо каквото и да е... Вярата дава живот. Мое мнение... Едва ли е успокояващо,но се умира и от доста други неща и то далеч по бързо. В темата го пише има много оздравели и забравили. Здрави да сте всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия