Борба с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване - 74

  • 54 770
  • 757
# 285
Ох, момичета! Само минавам да се оплача.... Това чакане на тази хистология направо ме довърши. Не ям, не спя, треперя, не мога да се успокоя.  А какви мисли имам в главата.....
Днес правих някаква медитация и малко съм поспала. Сега само тихичко си плача, но поне не треперя. А нощите са направо ад!
Как се справихте с този период? Дайте съвет!

Виж целия пост
# 286
Ама кой каза, че сме се справили 😂
То ако не се притеснявам за мен, ще се притеснявам за майка, за мъжа, за сина...
Все съм във филми яко.
Пия си розовите хапчета.... чета книги.... гледам да върша нещо постоянно.
Ако напрежението ми идва в повече- добавям и чай за успокоение. С алкохола не мога да се оправя. Ако пия нещо заспивам бързо, но задължително се събуждам в 1-2ч и няма заспиване🙄

Утре ще водя майка на комисия, после на превръзки..... и айде пак наново... химия.
Имам нужда от почивка, но само аз мога да я водя без да се налага да вземам отпуска. И затова гледам сестрите ми да ги занимавам възможно най-малко... Което пък рефлектира психически върху мен, абе....
Само да се оправи майка....
Виж целия пост
# 287
DZ, ти си герой! Simple Smile 
Виж целия пост
# 288
Ама кой каза, че сме се справили 😂
То ако не се притеснявам за мен, ще се притеснявам за майка, за мъжа, за сина...
Все съм във филми яко.
Пия си розовите хапчета.... чета книги.... гледам да върша нещо постоянно.
Ако напрежението ми идва в повече- добавям и чай за успокоение. С алкохола не мога да се оправя. Ако пия нещо заспивам бързо, но задължително се събуждам в 1-2ч и няма заспиване🙄

Утре ще водя майка на комисия, после на превръзки..... и айде пак наново... химия.
Имам нужда от почивка, но само аз мога да я водя без да се налага да вземам отпуска. И затова гледам сестрите ми да ги занимавам възможно най-малко... Което пък рефлектира психически върху мен, абе....
Само да се оправи майка....

Герой ❤

Моли, моето мото е, че всеки ден умират здравината в различни инциденти или просто ей така. Така, че да седна да мисля кога ще дойде сетният ми час и да се вайкам, вместо да изживявам каквото мога и да грабя с пълни шепи, не ми се вижда добра опция. Ми то може да е след 20г. И какво, аз ся да седна и да чакам. Може да е утре, ама ще знам че съм правила каквото искам к съм живяла както искам, доколкото ми позволяват възможностите.

"Ако мислиш: Сломен съм!
Сломен си! "

Пък и на страхът очите са големи, както знаем. Споко. Дишай.
Виж целия пост
# 289
Nikola 1998, благодаря за нахъсването Simple Smile.
Ей сега като ме видя мъжо и ми сипа едно, та малко проясних погледа Simple Smile . Не съм черногледа по принцип и уж винаги имам план,  но не знам защо така се разкиснах... Направо аз не се понасям...
Виж целия пост
# 290
Не се мисля за герой 🥰🤗
Просто правя каквото мога!

Моли, ще ти става по-леко. След като мине първоначалния шок. След като назначат лечение и имаш план график...
Аз на комисиите бях винаги ухилена. Първия път доцента ме взе за куку. Вика нали знаеш, защо си тук.? Викам давали сте хубави хапчета и се хиля😂  Та не всичко е черно.
Покрай химиите си имам една дружка. Много си паснахме и продължаваме да си звъним.
Мацките тук са много готини. Ако не беше квартиранта как щях да го разбера 🤗🥰🤗

Хули, как си?
Виж целия пост
# 291
Привет, момичета. Много е писано за явяването на ТЕЛК, но да питам.
Подадох молба за удължаване на болничните - колко време се чака писмото с което да ме извикат за явяване?
Благодаря.
Виж целия пост
# 292
Здравейте, мама днес е била на гинеколког и са и казали, че миомата, която миналата година е била 6.9 см, след химиите около 5 см, а сега, три месеца след Нолвадекс е станала 6,2 см. Тази миома я има от много години. Дали е възможно да е пораснала от Нолвадекса?
Виж целия пост
# 293
Здравейте мацки,
На някоя от вас случвало ли се е да й спрат Тамоксифена преждевременно, например още през първата година.
Виж целия пост
# 294
Здравейте мацки,
На някоя от вас случвало ли се е да й спрат Тамоксифена преждевременно, например още през първата година.
На моя близка и го спряха преждевременно след втората, защото разви токсичен хепатит и повече не е пила лекарства. Тогава беше на 39 години и до сега, 11 години по - късно се чувства ок.
Виж целия пост
# 295
Мили момичета, излезе ми хистологията!
Ето какво е заключението: Нискодиференциран дуктален инвазивен карцинов- G3 с негативен рецепторен и HER2
 статус и с 80% пролиферативен статус.

Има ли някой от вас с такива данни? Какво да очаквам?
И още нещо да ме посъветвате: Лекарката, много мила жена, но тя е само образен диагностик, ме посъветва да направя втора хистология. Смятате ли , че е удачно с оглед на това, че се губи повече време?
Другата седмица имам записан час за онколог. Да влизам ли в протокола или да направя още една хистология?
Освен това същата лекарка ме посъветва да направя консултация в Панагюрище. Аз съм от София и мислех да се насоча за лечение към Сити Клиник. Искам да направя най-правилното, но кой да каже кое е то ....?
Желая ви много усмивки, силни и борбени момичета !!!!
Виж целия пост
# 296
Моли, в клуба си на тройнонегативните.
Освен мен има и други момичета тук.
Майка ми също е тройнонегативна Ки-67 при нея е 90%.

Една молба имам към теб- не чети нищо в интернет!!! Всъщност не е молба, направо си е заповед!
Рака е агресивен, но и податлив на химия.
Действай бързо и не се бави.
Може да си пуснеш за втора хистология блокчетата, но те нямат отношение към химията. От тях зависи дали ще имаш хормони. Те се пият след химията (ако не лъжа 🙃).
Аз преди 4г бях първо на операция- масектомия. После 4курса червена химия+ 4 курса бяла. Предложиха ми бялата да е 12курса, т.е. всяка седмица да ходя, но аз отказах заради вените. Т.е.количеството щеше да е еднакво, но разпределено на малки дози. Нямам лъче, нямам хормони...само се наблюдаваме

Тази година майка минава по тази пътека...
След биопсията имаше 12 бели химии (всяка седмица). Не са я питали иска или не иска...
Последва операция- масектомия.
Сега я пратиха на ПЕТ скенер, защото има заразени ЛВ (аз нямах и нямам  скенер).
След ПЕТ скенера ще видим....
Ако всичко е наред ще е на химия под формата на хапчета (идея нямам каква е).
Ако не е Sad пак химия, ама не знам каква...

Описах ти моя и на майка случая. И двете сме тройнонегативни, и двете се лекувахме в една и съща болница. Но и при двете подхода е различен. Има разлика, заради ЛВ и за 4г се е променил протокола за лечение.
Виж целия пост
# 297
Моли, ти нали си в София?!? Ако да, имаш достатъчно опцици за лечение, не ти трябва Панагюрище( за което съм слушала и много хубави и много лоши неща, но основното е, че имат страхотна база и апаратура, но откъм лекари са зле- има консултанти, които идват от верме на време, но постоянния лекарски състав не го хвалят). А, за втора хистология, спокойно можеш да пратиш блокчетата с курирер на Поповска в Плевен( сутрин около 8 си вдига телефона, но бъди подготвена че е малко дръпната) и до седмица ще ти ги върне. Друг вариант, който знам от тук е Трансхеликс, но нямам лични впечатления.
Виж целия пост
# 298
Molly, и аз съм с тройно негативен медуларен, ki67 ми беше 70%. Аз също пращах при Поповска за второ мнение, винаги е хубаво да се провери на още едно място и според мен. При мен лечението започна с операция (квадрантектомия с чисти л.в. и резекционни линии), после 6 химии и 28 процедури лъчетерапия понеже съм с частична операция. Аз минах Пет скенер 1 месец след операцията, на който видяха някакви светещи образувания, които следя и до днес с ЯМР. Даже точно вчера бях в Токуда, но още си чакам резултата. Наистина, както те е посъветвала DZ не чети прогнози и статистики, при тази болест всичко е строго индивидуално, а и науката се развива. Поповска ми беше казала, че тройно негативния се повлиявал много добре от имунотерапия, но това го правят в по-напредналите стадии, да не стигаме до там никога! Сили, късмет и успех в лечението! 🍀
Виж целия пост
# 299
Здравейте дами! Накой правил ли е хистология в НМ Дженомикс?
За тях ми каза позната, но  не ги е ползвала? Свързах се с тях и човекът ми каза, че пращат блокчетата в Германия и се изследват от екипа на някой си  проф. Д-р Майкъл Виет. Изследването струва между 700 и 2500 лв, в зависимост от това колко маркера ще се изследват. Дали да ги изпратя за втора хистология или да ги занеса тук в БГ за още едно мнение? Аз не искам да губя време и предпочитам да започвам лечение, колкото е възможно по-бързо, но чета че е силно препоръчително да се направи втора хистология. Явно в тази област грешките не са рядко явление.
В сряда съм на консултация при проф. Дудов и ще го питами него, но ако някой от вас има впечатления, ще  ми е от полза още едно мнение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия