Студенти в UK - 15

  • 90 732
  • 765
# 630
Здравейте, дъщеря ми също подаде UCAS с прогноза на оценките от 12 клас. До сега е получила 2 оферти и 2 покани за интервю (едното, от които мина). Очакваме отговор и от 5-тия университет. Стискам палци на всички кандидатстващи!
Виж целия пост
# 631
Molly05, Natalita  споделете  моля ви после като мине всичко около кандидатстването как се случват нещата, за таксите, опциите за финансиране към настоящия момент, настянаване...
Виж целия пост
# 632
Здравейте,
Някой получил ли е известие от Импириъл за предстоящите през февруари интервюта и евентуално изпит? Синът ми кандидатства там за Mechanical Engineering, но още няма никакъв отговор.
Виж целия пост
# 633
Здравейте,
Някой получил ли е известие от Импириъл за предстоящите през февруари интервюта и евентуално изпит? Синът ми кандидатства там за Mechanical Engineering, но още няма никакъв отговор.
Здравейте, да дъщеря ми получи покана от Импириъл да се яви на изпит на 7.02 за специалност Physics.
Виж целия пост
# 634
Molly05, Natalita, благодаря за отговорите. Submit-на кандидатурата девойката и днес получи оферта от единия университет, като пише че е под условие - изредени са успех от дипломата за средно образование, резултат от IELTS, валиден паспорт, депозит сума от половината такса и портфолио, което ще се проверява от катедрата. Обаче няма повече инфо за портфолиото. Какво трябва да включва, на кого да се изпрати и в какъв срок. Дали ще пратят допълнителен мейл от университета, защото това инфо го виждаме в UCAS?
Също така, защо искат отново сертификат IELTS при условие, че в UCAS е въведен номера на нейния сертификат и те могат да го видят. Вилиден е и резултата е отличен (8.0)
Виж целия пост
# 635
Molly05, Natalita, благодаря за отговорите. Submit-на кандидатурата девойката и днес получи оферта от единия университет, като пише че е под условие - изредени са успех от дипломата за средно образование, резултат от IELTS, валиден паспорт, депозит сума от половината такса и портфолио, което ще се проверява от катедрата. Обаче няма повече инфо за портфолиото. Какво трябва да включва, на кого да се изпрати и в какъв срок. Дали ще пратят допълнителен мейл от университета, защото това инфо го виждаме в UCAS?
Също така, защо искат отново сертификат IELTS при условие, че в UCAS е въведен номера на нейния сертификат и те могат да го видят. Вилиден е и резултата е отличен (8.0)

Да, искат да се изпрати сканирано копие на сертификата за езика . Това да не ви притеснява. За портфолиото ще получите допълнително изискванията и срока, в който да го изпратите.
Виж целия пост
# 636
Здравейте,
Някой получил ли е известие от Импириъл за предстоящите през февруари интервюта и евентуално изпит? Синът ми кандидатства там за Mechanical Engineering, но още няма никакъв отговор.
Миналата година сина ми кандидатства в  Импириъл( софтуерно инженерство), но той подаде документи преди 15.10. Имаше дата за изпит и интервю преди Коледа.  Офертата я получи края на Януари. Имайте предвид,  че в неговия случай тя включваще три матури (включително по бел) с оценка минимум 5.90 и изпит STEP.
Виж целия пост
# 637
Здравейте,
Някой получил ли е известие от Импириъл за предстоящите през февруари интервюта и евентуално изпит? Синът ми кандидатства там за Mechanical Engineering, но още няма никакъв отговор.
Миналата година сина ми кандидатства в  Импириъл( софтуерно инженерство), но той подаде документи преди 15.10. Имаше дата за изпит и интервю преди Коледа.  Офертата я получи края на Януари. Имайте предвид,  че в неговия случай тя включваще три матури (включително по бел) с оценка минимум 5.90 и изпит STEP.
Моят син подаде след 15.10 и още няма нищо
Виж целия пост
# 638
Здравейте!
Моят син тази година е в 11 клас. Разглеждаме университети. В условията за кандидатстване има изискване за минимален успех от дипломата. Той получи такав в 10 клас. От 11-ти и 12-ти ще има нова. Знаете ли от кои години се вземат предвид оценките?
Има ли някой който да учи или да е кандидатствал в Kings college и евентуално инженерни науки.
Виж целия пост
# 639
Здравейте,  принципно само оценките от втори гимназиален етап влизат е дипломната за средно образование.
Сина ми кандидатства инженерни науки минала година, но в други университети. Повечето изискват матура по математика, понякога и физика,  но обикновено офертата зависи от профила на кандидатите и дали съответният университет има допълнителен подбор(изпити интервюта и т.н)
Виж целия пост
# 640
Едно друго странично питане. Дъщеря ми иска да изпрати няколко кашона от Шотландия до България. Има фирми, които предлагат такива услуги, но от Англия и това не ни устройва. Ако се наложи ще ги праща с куриер до Лондон, но ми се иска да има и друг вариант.
Виж целия пост
# 641
Обмислете добре как да се случи изпращането.
Лични вещи изпратени с официален куриер от Англия към България, задължително се спират от митница и трябва да се освобождават.
Виж целия пост
# 642
Мисля, че Maitrix визира фирмите които ползваме и при пазаруване от Англия, а не стандартните куриерски фирми,
С първите няма спиране на митница.
Виж целия пост
# 643
Едно друго странично питане. Дъщеря ми иска да изпрати няколко кашона от Шотландия до България. Има фирми, които предлагат такива услуги, но от Англия и това не ни устройва. Ако се наложи ще ги праща с куриер до Лондон, но ми се иска да има и друг вариант.
Преди около 2 години синът ни изпрати багажа си от Глазгоу до София по пътуващ насам частен бус, често пътуващ по тази дестинация - UK - BG. Има доста обяви във фейсбук. Ако не сте намерили все още превоз, мога да "изкопам" от архивите контакти с човека, когото ние ползвахме.
Виж целия пост
# 644
От Глазгоу до България синът ми си изпрати багажа с Бг багажи (facebook)- всичко пристигна здраво и читаво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия