Нашите цветя - обща тема 13

  • 38 326
  • 750
# 405
Теменужките са зимни пушки!
Слагам ги нарочно за зимата да носят настроение като погледнеш вън.
2 дена слънце и цъфтят пак
Виж целия пост
# 406
Теменужките преживяват и немска зима на открито. Която е много по-мека от българската, но слънцето е много по-малко.

Понеже нямам друго за показване, показвам си кокичетата в двора, които са много, но хванах малка част.

Виж целия пост
# 407
Аз лятото купих две теменужки, едната цъфря ама втората хич. Е, сега декември месец и дойде музата.
Виж целия пост
# 408
Здравейте, група! От къде мога да се сдобия с така наречените въздушни цветя?
Виж целия пост
# 409
Здравейте, група! От къде мога да се сдобия с така наречените въздушни цветя?
В Хоум макс съм виждала, но предполагам и в големите градински центрове ги предлагат.
Виж целия пост
# 410
Здравейте, група! От къде мога да се сдобия с така наречените въздушни цветя?
В Хоум макс съм виждала, но предполагам и в големите градински центрове ги предлагат.

Имало е, отдавна.Вече не предлагат Sad
И в градинските центрове, където проверих пише "изчерпана наличност".
Има само някакви огромни, по половин кг, които хич не са декоративни Grinning
Виж целия пост
# 411
Здравейте, група! От къде мога да се сдобия с така наречените въздушни цветя?

В орхидеи.бг миналата седмица имаше тиландзия няколко вида. Отивате на секция " други цветя" и там ги търсите. Аз щях да си поръчам една 45 см., но се изчерпаха само за ден докато се натуткам. Simple Smile Предложиха ми от по- малките, но не пожелах.
Виж целия пост
# 412
Теменужките и на мен са ми любими. Ще си я покажа и тук пък Blush

Това сукулентче ме изненада, мислех че ще цъфти жълто. А на заден план се вижда ЧУДОТО, каланхоето с цели две пъпки Grinning

И няколко нови попълнения за цвят


Виж целия пост
# 413
Mmm Флокс,
Това последното някаква Иглика ли е?
Виж целия пост
# 414
Момичета, моля ударете едно рамо за разпознаването на дърво и храст по описание.
Днес за втори път гледах по HGTV /Здрави основи/ и там в /Индианаполис- 4 сезона/
посадиха "арктически огън джудже" и дърво "харбъри".
С преводача се мъчих,  по описание храсталака би трябвало да е сибирски дрян,
с много красиви червени клонки.
Но ударих на камък с дървото. Задължително трябвало да е засадено мъжко.
Благодаря предварително  Heart
Виж целия пост
# 415
Мариета, някакъв вид сенецио е това. Саксията нямаше етикет, но помня, че миналата година пак бях вземала същото и го коментирахме в темата. Не е зимоустойчиво май, но цъфти още от ранна пролет и много продължително.
Виж целия пост
# 416
В едно видео видях нарциси в стъклена кашпа и много ми хареса, но се чудя ще успеят ли така да живеят без възможност за оттичане на излишната вода
Скрит текст:
нещо ей такова си представете, но със пръст.
Виж целия пост
# 417
Момичета, моля ударете едно рамо за разпознаването на дърво и храст по описание.
Днес за втори път гледах по HGTV /Здрави основи/ и там в /Индианаполис- 4 сезона/
посадиха "арктически огън джудже" и дърво "харбъри".
С преводача се мъчих,  по описание храсталака би трябвало да е сибирски дрян,
с много красиви червени клонки.
Но ударих на камък с дървото. Задължително трябвало да е засадено мъжко.
Благодаря предварително  Heart

а може ли да не е хърбъри, а burberry/берберис? има и с червени листа.
 и по-вероятно дрянът е дървото, а берберисът - храста.
Виж целия пост
# 418
Момичета, моля ударете едно рамо за разпознаването на дърво и храст по описание.
Днес за втори път гледах по HGTV /Здрави основи/ и там в /Индианаполис- 4 сезона/
посадиха "арктически огън джудже" и дърво "харбъри".
С преводача се мъчих,  по описание храсталака би трябвало да е сибирски дрян,
с много красиви червени клонки.
Но ударих на камък с дървото. Задължително трябвало да е засадено мъжко.
Благодаря предварително  Heart
herberry означава билка
Може би е hackberry tree което е дърво Целтис.  Използва се като билка. Само че той се опрашва сам.
Ако не е това, дай описание, може да се сетим какво е.
Artic fire Red е цвета а dogwood cornus е храста - кучи дрян
Cornus - дрян
Dwarf dogwood - дрян джудже

Виж целия пост
# 419
В едно видео видях нарциси в стъклена кашпа и много ми хареса, но се чудя ще успеят ли така да живеят без възможност за оттичане на излишната вода
Скрит текст:
нещо ей такова си представете, но със пръст.
С пръст ще стане, но не трябва да прогизва. Няма нужда да поливаш, само да е леко влажна пръстта. Луковицата си има запас, с който да изхрани цвета. Може и с вода като на снимката, но трябва само коренчетата да са потопени във водата, не цялата луковица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия