Нашите цветя - обща тема 13

  • 38 326
  • 750
# 420
Момичетата с кокичетата, прекрасни са ви Heart Eyes!
И всички показани цветя са много красиви и създават настроение Simple Smile!
Виж целия пост
# 421
Ами пролетта дойде:) бадемът цъфна още вчера сутринта! Катурната е снимката, сори!
Виж целия пост
# 422
Здравейте и от мен,имам нужда от съвет 😋Можете ли да ми помогнете с избор на балконски цветя ,които могат да се засадят в момента,но на закрита тераса до прозорците.Нямам никакъв опит и освен босилек и чубрица нищо не ми се е получавало,няколко пъти пробвах,завива с найлони ,попълват, но много рехави и до там .Искам нещо,което да цъфне и да ми е кеф да си го гледам,моля не ми се смей те за некомпетентността 😄,според съвети ставали такива,защото искат много слънце и са си за навън,но не може да няма нещо хубаво, което да си засадя на терасата и да не е много претенциозно .Благодаря ви предварително 🥰
Виж целия пост
# 423
Мушкато Simple Smile
Виж целия пост
# 424
Зависи с какво изложение е балкона
Виж целия пост
# 425
Със южно изложение,имам и северно.Също искам да попитам трябва ли първо в по малки кофички до поникване на стръкчета, или може направо в саксия,в която ще растат.Сега прочетох за мушкатото,но пак пише,че се преместват,а на мен досега са ми излизали едни рехави...изобщо не мога да си представя как ще ги преместя.
Виж целия пост
# 426
Аз обикновено купувам готови цъфнали и ги премествам по няколко в голяма саксия или сандъче.
Виж целия пост
# 427
Мушкатото няма нужда от никако бавене. Пълниш сандъче с пръст, бодеш стръкчетата и поливаш като засъхне почвата. За това е муш-като - където го мушнеш се хваща Grinning Ако вземеш малки или големи оформени растения - процедираш както Софт каза горе или си ги държиш в отделни саксии - както ти харесва.
Виж целия пост
# 428
Най-лесно е да си вземеш разсад на каквото си харесаш. Или да сееш семенца примерно средата на март. Ако не е дълъг деня, т.е зима, не им стига светлината и за това стават дълги и тънки.
Виж целия пост
# 429
О,момичета благодаря, че ми обясните като за 1 клас,определено ще ди взема разсад,на което си харесам.А има ли такива,които всяка година шецси цъфтят от само се бе си или каквото заспя сега като прецафти си заминава.Тези въпроси май ще си ги задам на място ,като отида там и си харесам нещо.Иначе имам и други цветя,но освен една роза,която върви като луда ,нищо друго не цъфти
Виж целия пост
# 430
Момичета пак се включвам с въпрос. Имам около 30 саксии с мандарини, време ли им е да ги извадя вече на терасата( с изложенията съм скарана, пече сутрин и следобед няма слънце на терасата)? Както и 3 дървото на живота имам, на които също им се чудя да ги препращам на въздух? 😀
Виж целия пост
# 431
В сандъчетата навън гледам Калдъръмчета вече 6-7 години на югозападно изложение. Ноември ги оскубвам, март почвам да поливам и май месец вече са готови и цъфнали. Даже и в на комшийката се настаниха, които са на поне 3-4 метра разстояние. Поливам от дъжд на вятър, страшен и неунищожим бурен са.
Виж целия пост
# 432
Много хубаво цветенце си имаш. Многогодишни са мушкато, сакъзи и разни стайни. Можеш луковици някакви да си насадиш, но са сезонни-кога цъфтят.
Нищо че сега е температурно, като пролет, все още си е зима. Аз мандарини бих изкарала най-рано април. А дървото на живота май .
Виж целия пост
# 433
А има ли такива,които всяка година шецси цъфтят от само се бе си или каквото заспя сега като прецафти си заминава.
Отново мушкатата. Ако са на остъклена тераса и няма опастност от замръзване, си зеленеят цяла година, а ако терасата е и сравнително топла, може и да цъфтят цяла година. Майка ми имат такава източно изложение. Целогодишно си стоят там. Само ги подрязва когато станат неуправляеми.
Имам от нейните тук при мен. Една част са в малка оранжерия на балкона, една саксия с няколко клонки съм сложила на хладно и тъмно от няколко месеца са там, ще видим дали ще тръгнат на пролет. В края на месеца мисля да изкарам всичко отвън да видм.
Виж целия пост
# 434
Здравейте и от мен,имам нужда от съвет 😋Можете ли да ми помогнете с избор на балконски цветя ,които могат да се засадят в момента,но на закрита тераса до прозорците.Нямам никакъв опит и освен босилек и чубрица нищо не ми се е получавало,няколко пъти пробвах,завива с найлони ,попълват, но много рехави и до там .Искам нещо,което да цъфне и да ми е кеф да си го гледам,моля не ми се смей те за некомпетентността 😄,според съвети ставали такива,защото искат много слънце и са си за навън,но не може да няма нещо хубаво, което да си засадя на терасата и да не е много претенциозно .Благодаря ви предварително 🥰
Мушкато и сакъзче е най-добре 🙂
Моите сакъзчета се съсипаха да цъфтят цяла зима. Есента само махнах два пръста почва и добавих тор. Студоустойчиви са, стига да не попадне директно върху тях слана и сняг. Изложението не е от голямо значение, само да не са на силно слънце лятото. Ако забравиш да полееш издържат 😀
Разгледай Хойхера.Тя е градинска, но и в саксия добре вирее.Обича сянката. Има шарени листа и вади едни клонки със ситни цветчета. Не е точно цъфтящо, но може да разнообрази. Аз ги отглеждам и от семенца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия