Тема 8 - Февруарски мами 2022 г. 💖💙

  • 54 535
  • 743
# 240
И аз съм със зелен сертификат. Аг ми каза, че въпреки това ще ми направи тест при приемане.
Аз се притеснявам да не родя прекалено бързо. Предния път определено нямаше време да ме прехвърлят от една болница на друга. Особено Тина Киркова не е много близо до Майчин дом, сигурно има 20-30 мин път.

Ако си положителна в Тина Киркова, те препращат в Майчин дом ли? Те нямат ли отделено Ко-вид отделение?
Виж целия пост
# 241
Мисля, че и в Шейново може да се ражда, ако жената е с ковид, но не при всеки лекар съответно.
Някоя ходи ли на тонове в Шейново? Бях чувала, че правят тест преди да влезеш за тонове, но не знам дали още е така, а след няколко дни съм на първи тонове там.
Виж целия пост
# 242
В Токуда правят тест при преим, без значение с или без сертификат си.
Ако се наложи Ковид раждане те изолират след като приключи в Ковид сектор и бебето не ти го дават, не можеш да го видиш. Много гаден сценарий
Виж целия пост
# 243
Sim, вчера бях на тонове в Шейново. Не са ми искали тест/сертификат. И да, имат ковид отделение, но е само за раждане. При нужда от преглед/лечение на ковид болни бременни (не раждащи), единственото място е Майчин дом
Виж целия пост
# 244
Имам позната която роди миналата година и при теста за прием излезе положителна. Та тя ми е казвала как стоят нещата...не става въпрос за София, но мисля, че навсякъде е едно и също.
Прави ти се тест без значение със сертификат ли си или не си. Ако излезе положителен те изолират в отделна стая, все едно си платил за ВИП стая, когато бебето се роди обаче не ти го дават, което е неадекватно за мен... Изписали са я, но се е изолирала за 14 дена, бебето е взето от семейството и така...
Само мога да си представя какво им е в този момент на всички жени. Confused
Виж целия пост
# 245
Имам позната която роди миналата година и при теста за прием излезе положителна. Та тя ми е казвала как стоят нещата...не става въпрос за София, но мисля, че навсякъде е едно и също.
Прави ти се тест без значение със сертификат ли си или не си. Ако излезе положителен те изолират в отделна стая, все едно си платил за ВИП стая, когато бебето се роди обаче не ти го дават, което е неадекватно за мен... Изписали са я, но се е изолирала за 14 дена, бебето е взето от семейството и така...
Само мога да си представя какво им е в този момент на всички жени. Confused
И аз така знам, дано никоя да не го изживява, въпреки че има логика да те отделят от бебето, защо то няма никаква имунна система. Момичета пазете се зле е положението (знам го от вуйна си която е нависоко в медицината).
Виж целия пост
# 246
И аз съм със зелен сертификат. Аг ми каза, че въпреки това ще ми направи тест при приемане.
Аз се притеснявам да не родя прекалено бързо. Предния път определено нямаше време да ме прехвърлят от една болница на друга. Особено Тина Киркова не е много близо до Майчин дом, сигурно има 20-30 мин път.

Ако си положителна в Тина Киркова, те препращат в Майчин дом ли? Те нямат ли отделено Ко-вид отделение?
Нямам идея. Нали не може да се ражда навсякъде с ковид, по закона на Мърфи точно в Тина Киркова няма да може. Утре ще разпитам моята аг дали имат ковид отделение и какво става в такъв сценарий.
А за отделянето - нали почвам да произвеждам антитела, като съм болна. И се предават на бебето преди раждането и после с кърмата. Мисля, че се отрича отделянето на детето, ако майката е способна да се грижи за него. Това ми е най-големия страх, че ще го държат 1 седмица някъде надалече. Аз не искам секцио, защото отделят детето за 24 часа, а това би било съвсем ужас.
Виж целия пост
# 247
Но пък и бебе с ковид си е не по-малък стрес от това да сте отделени, не ли. Хайде дано на никого не се налага!
Виж целия пост
# 248
https://www.nhs.uk/conditions/coronavirus-covid-19/people-at-hig … -and-coronavirus/
Ето препоръките за Англия. Има право на birth partner, skin to skin след раждането, ок е да се кърми...
Виж целия пост
# 249
Заради ковида някои болници спряха достъп на партньори. Моята не, слава богу. Но и той трябва да е с негативен ПСР.
Виж целия пост
# 250
Имате ли подуване на краката? Много съм се подула, пръстите са ми като кебапчета.
С първата бременност не съм имала такива нещо.
Сега, с големия ми късмет, съм в болница със сина ми, може ли да е от това, че три дни съм обездвижена и седя само в стаята?
Виж целия пост
# 251
Аз знам, че е нормално към края да се подуват крака, ръце...ако беше лятото сигурно всички щяхме да сме подути.
Виж целия пост
# 252
Нямам проблем с подуването , но по друга линия знам, че приемът на повече протеин  помага.
Виж целия пост
# 253
Имате ли подуване на краката? Много съм се подула, пръстите са ми като кебапчета.
С първата бременност не съм имала такива нещо.
Сега, с големия ми късмет, съм в болница със сина ми, може ли да е от това, че три дни съм обездвижена и седя само в стаята?
Ай ай ай, защо…😔 Пожелавам бързо да излизате, и силно се надявам да не е нещо сериозно..
Иначе аз имах подуване преди няколко месеца и се оказа, че е от недостатъчно пиене на вода. От тогава се наливам като луда всеки ден, и се оправих.
Виж целия пост
# 254
Вода много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия