Тема 8 - Февруарски мами 2022 г. 💖💙

  • 54 551
  • 743
# 255
С дъщеря ми нямах подувания, въпреки че е родена лятото. Имах след като родих, направо краката ми бяха като на слон. Бяха ужасно подути, направо ме болеше кожата от опъване. Но родих секцио и от системите и залежаването се получи така. От предния ден лежах, после в деня на раждането изкарах 9-10 часа на легло на системи с окситоцин за предизвикване(неуспешно) и на следващия ден ме раздвижиха.
Сега също не съм се подувала, надявам се и след раждането да не се получи този път.
Виж целия пост
# 256
Подувах се много с първата бременност (лятна). Сега не. Но при по-продължително подуване, пусках за изследване на урина, за да проверяваме белтъка, също и апарата за кръвно беше на една ръка разстояние. Но както казаха по-горе: пий много вода.
Дано излизате скоро живи и здрави!!!
Виж целия пост
# 257
Някоя от вас да се следи при Вецев?
Следващият вторник съм на тонове за пръв път и се чудех след тях включен ли е преглед? Забравих да го питам ...
Виж целия пост
# 258
Заради ковида някои болници спряха достъп на партньори. Моята не, слава богу. Но и той трябва да е с негативен ПСР.
В моята болница въобще са спрели достъпа на други хора. С пср, със сертификат, никак не дават. И след раждането също. Ще се гледаме по месинджъра Sad
Но в статията споменават, че родилка с ковид също може да има birth partner. Което в България звучи като научна фантастика направо.
Виж целия пост
# 259
И аз съм със зелен сертификат. Аг ми каза, че въпреки това ще ми направи тест при приемане.
Аз се притеснявам да не родя прекалено бързо. Предния път определено нямаше време да ме прехвърлят от една болница на друга. Особено Тина Киркова не е много близо до Майчин дом, сигурно има 20-30 мин път.

Ако си положителна в Тина Киркова, те препращат в Майчин дом ли? Те нямат ли отделено Ко-вид отделение?

Да в Майчин Дом си има ковид отделение. Знам го от моята докторка понеже и се налага и там да дава дежурства. За други болници не знам. Би трябвало и други да има.
Виж целия пост
# 260
Момичета, аз да попитам какво сте сложили в аптечката за бебето? Трябва ли предварително да е подготвена или впоследствие се взима каквото е необходимо. И също така с педиатъра ли трябва да се консултираме какво точно трябва?
Само това ми стои в чек листа като неготово😀
Виж целия пост
# 261
Момичета, аз да попитам какво сте сложили в аптечката за бебето? Трябва ли предварително да е подготвена или впоследствие се взима каквото е необходимо. И също така с педиатъра ли трябва да се консултираме какво точно трябва?
Само това ми стои в чек листа като неготово😀

Аз нямам аптечка за бебе Simple Smile Даже не знам за какво би ми била - само един спирт за пъпчето съм взела, ако случайно не падне в болницата. Според мен, ако има проблем, тогава по-добре да се взимат неща - особено ако кърмиш, има бебета които до годинка нито са боледували, нито са имали някакъв проблем.
Виж целия пост
# 262
Така... питах АГ. Добрата новина е, че в Тина Киркова имат Ковид отделение. Ако съм с ковид, няма да раждам в линейката. Лошата е, че веднага отделят бебето и мога да си го взема след 14! дни (или като ми изтече карантината) и 2 отрицателни пср теста. Ужас, накратко.
И сега се чудя какво да правим с децата. Те ще се чувстват по-добре на градина, особено голямото. И на мъжа ми ще му е доста по-лесно, ако са на градина. Но пък градините са големи развъдници на болести. Докато ми носеха само банална хрема, беше приемливо. Но ако донесат Ковид, става тегаво Sad
За аптечка - термометър, пробиотик, от 20ти ден - вит. Д (лл трябва да уточни какъв и колко). Спирт и пудра за пъпче (след уточнение с лекар трябва ли пудра). Панадол става след 1 месец на бебето. Не пречи да се вземе отсега, но го има във всяка аптека и може да се вземе при нужда. За ваксинациите (след 2ри месец) съм ползвала cool patch ленти.
Аз бих взимала нещата когато и каквото потрябва, не отсега.
Виж целия пост
# 263
Аз съм взела предварително само спирт за пъпчето. Останалото ще се каже от педиатър като дойде на посещение.
Виж целия пост
# 264
Така... питах АГ. Добрата новина е, че в Тина Киркова имат Ковид отделение. Ако съм с ковид, няма да раждам в линейката. Лошата е, че веднага отделят бебето и мога да си го взема след 14! дни (или като ми изтече карантината) и 2 отрицателни пср теста. Ужас, накратко.
И сега се чудя какво да правим с децата. Те ще се чувстват по-добре на градина, особено голямото. И на мъжа ми ще му е доста по-лесно, ако са на градина. Но пък градините са големи развъдници на болести. Докато ми носеха само банална хрема, беше приемливо. Но ако донесат Ковид, става тегаво Sad
За аптечка - термометър, пробиотик, от 20ти ден - вит. Д (лл трябва да уточни какъв и колко). Спирт и пудра за пъпче (след уточнение с лекар трябва ли пудра). Панадол става след 1 месец на бебето. Не пречи да се вземе отсега, но го има във всяка аптека и може да се вземе при нужда. За ваксинациите (след 2ри месец) съм ползвала cool patch ленти.
Аз бих взимала нещата когато и каквото потрябва, не отсега.

Сега нали промениха дължината на карантината за болни и контактни - може вече да не е 14 дни, а съответно 7 или 10 (пак една идея по-добре). Също така според мен ще може, ако ПСР ти излезе отрицателен по-рано, да ти я отменят, това си е стандартната процедура на РЗИ. Ти може да си се заразила и съответно да си карала безсимптомно няколко дни преди да родиш и реално като те тестват да си съвсем в края. Това в най-лошия случай, разбира се - не пожелавам на никого точно тогава да се разболява Simple Smile
Виж целия пост
# 265
За аптечката на бебето взех - Панадол бебе, витамин Ц, Осцилококцинум, двата вида спирт, физиологичен разтвор, Бепантен, Судокрем, памук, Куул пач, два вида клечки за уши (с и без ограничител), тампончета памучни, термометър.
След раждането ще взема Витамин Д (какъвто изпишат), пробиотик и капки за колики. Не съм взеша от тях още, защото искам да видя какво ще ми препоръчат. С баткото ползвахме витамин Д на Джеймисън, Линекс Бебе пробиотик и БиоАмика и Лефакс за колики. Предполагам пак същите неща ще взема, но ще изчакам.
Виж целия пост
# 266
Някоя от вас да се следи при Вецев?
Следващият вторник съм на тонове за пръв път и се чудех след тях включен ли е преглед? Забравих да го питам ...

До сега бях при него на тонове за първи път, след тях чакам и за преглед.
Виж целия пост
# 267
Сега прочетох, че в Търново са спрени плановите операции, а ако бебето не се е обърнало нали трябва дата и съответно пак се води планово секцио, та знаете ли как стоят нещата?
Виж целия пост
# 268
Секцио и ин витро са изключения. Този път са се сетили. При първата вълна май не ги бяха включили в изключенията.
Виж целия пост
# 269
Благодаря! Много кофти, че ще хванем тази вълна и това да мислим да не би случайно да не излезе положителен тест при прием...дано да не продължи дълго.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия