Тема 8 - Февруарски мами 2022 г. 💖💙

  • 54 565
  • 743
# 270
Аз тайно се надявам до месец да мине И до месец да не съм родила. Но сега ще ми е притеснено следващите седмица-две
Виж целия пост
# 271
Момичета, като чета пак поредния абсурд просто ми става зле, как е възможно 10-14 дни да отделят бебето.Наистина сме държавата на абсурдите, просто няма друго описание.Да отделиш бебето от майката дори и ден не е ок и никъде не се практикува освен в нашата родина.А какво остава 10 дни, обричаш нормалното кърмене, първия контакт бебе-майка, направо сме си за съд.Скоро една позната роди в Париж и беше положителна с ковид, 1 мин не са отделяли бебето от нея, ходи и спи с маска но е постоянно с бебчо, кърми го нон стоп, роди в 41 г.с здраво бебе 4кг , оформно и развито.
Това в Бг минава всякакви граници на нормалното😳
Виж целия пост
# 272
Някоя от вас да се следи при Вецев?
Следващият вторник съм на тонове за пръв път и се чудех след тях включен ли е преглед? Забравих да го питам ...

До сега бях при него на тонове за първи път, след тях чакам и за преглед.

Аз съм в четвъртък за пръв път на тонове при него. Каза да му звънна като съм там, така ли процедирахте вие или питахте на регистратурата и те ви насочиха къде да отидете и пак ли има големи забавяния за прегледа при него, както и в поликлиниките?
Виж целия пост
# 273
Момичета, като чета пак поредния абсурд просто ми става зле, как е възможно 10-14 дни да отделят бебето.Наистина сме държавата на абсурдите, просто няма друго описание.Да отделиш бебето от майката дори и ден не е ок и никъде не се практикува освен в нашата родина.А какво остава 10 дни, обричаш нормалното кърмене, първия контакт бебе-майка, направо сме си за съд.Скоро една позната роди в Париж и беше положителна с ковид, 1 мин не са отделяли бебето от нея, ходи и спи с маска но е постоянно с бебчо, кърми го нон стоп, роди в 41 г.с здраво бебе 4кг , оформно и развито.
Това в Бг минава всякакви граници на нормалното😳

Абсолютно съгласна. Но не ми се ходи до Париж да раждам Sad а не знам откъде да почна с предложенията за промяна на родилната помощ в бг. Вярно, има и плюсове да раждам тук. Докато съм бременна ме следят доста повече и имам по-лесен достъп до специалисти/изследвания. Но пак, има какво да се оправи.
Виж целия пост
# 274
За аптечката съм взела спирт, марли, cool patch, Панадол, физиологичен разтвор, термометър и витамин Д (като ако педиатъра каже, че трябва друг ще го сменя), чай за колики, и капки за колики.
Виж целия пост
# 275
Винаги съм казвала, че за моловете, зеления сертификат и за още хиляда глупости протестираха, а никой не се намери даже да каже нещо за родилките и ковид, понеже това отнемане на детето за определено време от майка с ковид не е от скоро. И бащи не пускат, а точно във Франция даже ги гледат странно и ги питат защо не искат да ходят на прегледите и на раждането, каквото и да е то. Толкова хора влизат в болниците всеки ден и майките се срещат с бащите и други роднини на двора на болницата в този студ, но ако влезе бащата ще зарази всички... Логика няма в нищо тук.
Виж целия пост
# 276
И аз мисля, че е безумие да се отделя бебето за 14 дни, това е много дълъг период от време. Снощи станах свидетел на един пост във фейсбук, за жена дето е в Англия, обясняваше, че й отложили датата на секциото с 2 седмици. Беше много възмутена и взе да нарежда колко зле била системата и тн. Момичета от Англия се включиха да опровергаят и все пак й казаха, че не е хубаво така да се категоризира, защото в крайна сметка има и много доволни, да не говорим че тука раждат милиони жени.
Никъде системата не е идеална, но в Англия ако си с ковид по време на раждане, те отделят в самостоятелна стая, дават ти бебето веднага, не го взимат за дни. Отделно имаш право бащатата да присъства на раждането и да е с теб през цялото време. Чух, че някои болници са я спрели тази практика заради ковид, но моята не е и се надявам така да остане.
Моя приятелка роди началото на ноември и точно тогава цялото й семейство + мъжа й бяха болни. От болницата й дадоха да си вземе приятелка за придружител и да не е сама. Аз мисля, че това е много важно, жената и без това е стресирана до н-та степен, още по-кофти ако е сама.
Виж целия пост
# 277
За Вецев, ако прегледите ви са в поликлиника България- отивате колкото ви е часа, сестрата ще ви извика за тонове, после чакате и минавате с тях при Вецев.

За аптечката- взела съм Лефакс, Судокрем, Бепантен, двата вида спирт, марли, физиологичен разтвор, тампони с ограничител и Омнибиотик Панда.

За Ковид- без думи...
Виж целия пост
# 278
Някоя от вас да се следи при Вецев?
Следващият вторник съм на тонове за пръв път и се чудех след тях включен ли е преглед? Забравих да го питам ...

До сега бях при него на тонове за първи път, след тях чакам и за преглед.

Аз съм в четвъртък за пръв път на тонове при него. Каза да му звънна като съм там, така ли процедирахте вие или питахте на регистратурата и те ви насочиха къде да отидете и пак ли има големи забавяния за прегледа при него, както и в поликлиниките?

Аз бях в поликлиника България. Отидох си за часа. Първо сестрата ме извика за тонове, след това изчаках още малко и ме извика и Вецев за прегледа.
Виж целия пост
# 279
Бяхме на ПСР с мъжа ми днес в нашата английска болница. Ако е +, няма драма да сме заедно един с друг и с бебетата, прави се, защото по правилник персоналът трябва да ползва допълнително предпазно оборудване около болни родилки. Това ми обясниха.

Надявам се на никоя от вас да не се налага да се отделя от детето си за такъв период, защото си представям колко е тежко и ужасно психически и физически и за двете страни.

Макар в Бг да има отлични специалисти и прекрасни хора, по отношение на предпазването от Ковид или поне тежките му форми - чрез ваксинация, препоръките са масово да не се прави. Които препоръки се различават драстично от държави с много по-добре развити и големи здравни системи, от които бихме могли да се поучим. Казвам това не за да предизвиквам безмислена дискусия относно ваксини и ковид, а защото в тази сложна обстановка у нас, системата за пореден път се оказва длъжник на бременните жени. Иначе си говорим за повишаване на раждаемостта и т.н.
Виж целия пост
# 280
Аптечката за бебета задължително трябва да включва спирт за пъпчето, за температура и болки (Панадол/Нурофен или нещо друго), физиологичен разтвор (освен за нослето може да се ползва и са почистване на очи), крем против подсичане, еспумизан.
Хубаво е да се консултираме преди даване на лекарства, обаче моя опит показва, че най- висока температура се вдига посреднощ, като цял ден му е нямало нищо на детето... При температура близо до 39 градуса аз не рискувам и давам Панадол/Нурофен без консултация. Освен това като почнат зъбките съм давала 3-4 пъти заради болката. Така че е хубаво да го има налично.
Като беше пък на 3-4 месеца и влезе мигличка в окото и започна много да го търка. Капнах няколко капки физиологичен разтвор в оченцето и веднага излезе. Освен, че много пъти съм го ползвала и за нослето.
Препоръчвам ви да си вземете някаква станция за измерване на влажността на въздуха. При добра влажност бебета спят по- добре и не им се запушват нослетата. Ако е много сух въздуха са постоянно със запушени нослета и леко хъркат. Направо се родихме като взехме овлажнител за въздух и го поддържаме на 50% влажност.
Виж целия пост
# 281
Каква марка овлажнител ползвате? И аз съм много зле със синусите, което ми обясняват, че е страничен ефект от бременността, а от много места чувам, че и за малките е добре.
Виж целия пост
# 282
На Philips е нашия. Има таймер(8ч е максимума), парата е студена( някои до колкото знам правят топла пара, което не е за предпочитане), тих е, има степени за регулиране на силата на парата и степени за процентите влажност. От както го имаме и моя сън се подобри.
Виж целия пост
# 283
И аз от известно време меря влажността и температурата, за да преценя какво да променя като дойде бебето. Влажността ни е около 40%, което не ме радва и моят нос е сух от известно време и мъжа ми се оплаква от запушен нос сутрин. Иначе пък над прозореца редовно е мокро и мухъл се образува от време на време, а проветрявам доста, тоест не е конденз и не е от влажен въздух. Аз му казвам на свекъра, че тавана тече, а той не ми вярва, а то все след дъжд и сняг се мокри. Мисля дали да не взема овлажнител и пречиствател на Филипс и аз.
Виж целия пост
# 284

Още повече зимата с отопление, когато допълнително се изсушава. Абе не е песен положението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия