Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 17

  • 62 732
  • 805
# 375
Скрит текст:
Аз съм на 42, цикълът ми стана от 28-дневен, около 23 дни.
Решила съм, освен редовен гинеколог, да отида и на ендокринолог, защото напоследък усещам страхотен студ, не мога да се стопля. Какво е туй чудо, а зиморничава не съм била никога.
Сърцебиене също имам чат-пат. Уж без причина. Либидо- ужас.
Абе, старост- нерадост.
Може да е щитовидната, рано ти е за старост, споко. Simple Smile Ендокринолог задължително.
Аз съм на ниско въглехидратно хранене от години, като взе да ми прескача цикъла,фи да зачезва с месеци, нито то ми помогна, нито нищо.
Виж целия пост
# 376
В петък май беше, по канал 1 гостува една диетоложка, която разказва за диета, която е изследвана през последните 2 години. На база на средиземноморската диета. Според изследванията извели заключение, че диетата може да удължи живота с до 19%, в сравнение с други, при които процентът е от 12 до максимум 15. Постига се и подмладяване, т.е., влияе на хормоните. Основата на този начин на хранене е близък до това, на което са свикнали нашите предци. Месо веднъж седмично, бобови, леща, много зеленчуци - на всяко ядене порция сготвени и порция пресни, млечни - 1-2 пъти седмично, пълнозърнести, паста веднъж седмично, сладко /под формата на сладкиши/ веднъж седмично, до 1 ч.червено вино на ден. Риба 2-3 пъти седмично. На мен много ми допадна, защото така или иначе така се храним, е, без сладкото....
Виж целия пост
# 377
Здравейте, момичета. Някоя от вас със ставни болки да е диагностицирана със синовит и възможно ли е да е заради пременопаузата или МП? На глезените. Започвам физиотерапия, мазане, добавки, противовъзпалителни...

Аз имам синовит на дясната китка. Провокиран е от работата ми - всеки ден работа с мишка и малката клавиатура на компютъра, с часове. На мен нисковъглехидратното хранене ми помага да държа заболяването под контрол - като не ям въглехидрати китката не се възпалява и не боли.
При мен не е свързано с процеси на пременопауза, защото започна преди 7-8 години, а сега съм на 47 и цикълът ми е сравнително редовен.
Виж целия пост
# 378
Здравейте, моля за съвет,от скоро имам сърбеж около зърното само на едната гърда , четох ,че кожата в този период изсъхва от хормоналните проблеми, но не я виждам там да е суха. Какво да правя,не съм сменяла препарат за пране , с какво да мажа . Благодаря предварително

От два месеца съм с такъв сърбеж, направо откачам. Не минава от нищо, много е суха кожата там и на  околоочната зона. Ходих на дерматолог и очен лекар, купила съм над 15 мазила и ефект 0.
За протокола съм на 41, много кратък цикъл 2дена. Личната ми препоръча изследвания, но чакам цикъла. Поне да  са в трети ден от началото вапреки, че реално нямам кръвоточение на третия ден.
Виж целия пост
# 379
Момичета, сигурни ли сте, че приемате (хапвате) достатъчно полезни мазнини? Давам пример: зехтин, маслини, авокадо, кокосово масло, краве масло, млечни...? Мазна риба и месо?
Мазнините са много важни за хормоналния баланс.
Виж целия пост
# 380
Дънди и аз съм като теб с кратък  цикъл  2 дни , и от скоро ме сърби ,и лицето ми се бели.Но си купих лосион с урея от ДМ, и крем за лице пак от техния, за три дни имам облекчение, мазах се щедро. Аз не се храня с месо, единственокисело мляко хапвам, но от магазина, от време на време като се сетя пия вечерната иглика и рибено масло. След сърбежа и болките в гърдите(имам чувството ,че пак започват да порастват) започнах пак да ги пия.
Виж целия пост
# 381
Аз започнах да приемам арония на прах и този месец ми дойде без да вдигам кръвно.

За какво приемаш аронията? За контрол на кръвното ли?
Виж целия пост
# 382
Аронията четох, че съдържа много йод... Не знам при Хаши доколко ще е редно 🧐
Виж целия пост
# 383
Четох, че е за високо кръвно. Обаче намерих едно лекарство - добавка, което е много добро - тенсиофитол - екстракт от маслина. Някой пил ли го е? Намалявало холестерола и т.н.
Виж целия пост
# 384
Момичета, сигурни ли сте, че приемате (хапвате) достатъчно полезни мазнини? Давам пример: зехтин, маслини, авокадо, кокосово масло, краве масло, млечни...? Мазна риба и месо?
Мазнините са много важни за хормоналния баланс.

Ох.... Извинявай но не мога да не коментирам. Кантарът показва че си хапвам от всички и по много. Simple Smile
Виж целия пост
# 385
Четох, че е за високо кръвно. Обаче намерих едно лекарство - добавка, което е много добро - тенсиофитол - екстракт от маслина. Някой пил ли го е? Намалявало холестерола и т.н.
Аз го пия в момента, втори месец вече. Предписаха ми го за сърцебиене и леко завишено кръвно (като помощно средство на хапчетата за кръвно, които пия отдавна). Сякаш има промяна. Пристъпите ми на сърцебиене са по-редки и намалих дозата на мента глог и валериан. Пише че трябва да се пие поне 6 месеца.
Кое ми направи впечатление като си взимах втората опаковка миналата седмица - аптекаря вика "ти си третата поред която го купува". Дали защото е ефикасно или пък докторите го "промотират", май е рано да кажа. Смятам да го пия поне 6 месеца, да видим.
Виж целия пост
# 386
Четох, че е за високо кръвно. Обаче намерих едно лекарство - добавка, което е много добро - тенсиофитол - екстракт от маслина. Някой пил ли го е? Намалявало холестерола и т.н.

Аз пия, защото след Ковид през януари, вдигах кръвно. Сега вече не вдигам, не знам дали е от добавката, но ще си довърша опаковката. Една приятелка със същия проблем ми я препоръча.


_re_ge, писах за мазнините по повод оплакванията от суха кожа и сърбежи. Simple Smile
Иначе само от тях не се качва, ако не се прекалява с количествата... Виж вече в комбинейпън с въглехидрати - може.
Виж целия пост
# 387
Аз започнах да приемам арония на прах и този месец ми дойде без да вдигам кръвно.

За какво приемаш аронията? За контрол на кръвното ли?
Да. Вдигам кръвно 2-3 дни преди да ми дойде. Този месец с аронията ми дойде без тази "екстра"
Виж целия пост
# 388
Честит празник, дами🙃. Даьсте живи, здрави и много обичани. Реших да, споделя едно видео, стори ми се доста интересно..
https://youtu.be/2Z6ns9yObHY
Виж целия пост
# 389
Момичета, когато ви изписват промолут нор, изписват ли с него и аспирин?
Относно кг... Не мога без въглехидрати с този умствен труд..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия