Предстои ми инсеминация - Тема No 30

  • 38 726
  • 753
# 450
Васи, аз виждам два варианта.
1. Ако приемем че фоликулите растат по 2мм на ден (така ли е?) в понеделник би трябвало да е към 27,което действително е малко на ръба. По-годни са като са по-малки.
2. Пука се все пак от само себе си по-рано и ако това се случи днес или утре сутрин мажи да изпуснете.

Разбира се винаги остава варианта да се довериш на лекаря ти. Понякога си мислим,че разбираме повече, но се оказва друго.

Ама не знам какво да те посъветвам. Не знам къде и дали ще те приемат изненадващо уикенд. В София ли си?
Виж целия пост
# 451
Момичета вчера бях на преглед пак вече фоликулите са два тоест единия се пукна но тои не ми е нужен защото е от към запушената тръба  и вчера имаше по 1 ф. на яичник  по 21мм и доктора ми каза в събота вечерта да сложа хориомон и в понеделник да отида за инсеминацията но съм доста притеснена мисля че ще е прекалено късно вие как мислите?
Също мисля дали да не отида в друга клиника но не съм сигурна дали ще ме приемат за толкова късо време
Според мен също е твърде вероятно да е късно в понеделник. Но все пак те имат повече практика от нас. Ако нямаш доверие на лекаря си и да не даваш пари на вятъра, може да работи в къщи тези дни и да следващия месец да си избереш друга клиника, но преди това да проучиш тези процедури правят ли ги и в почивни дни. Аз лично така бих направила. Успех 🙏☺️
Виж целия пост
# 452
Благодаря момичета и аз така мисля сутрешния ми тест за овулация е вече положителен което значи че не е нужно да се слага инжекцията според мен.
В софия съм да,  в токуда но не знам може да пробваме по стария начин и ако не стане ще се преместя в селена пловдив  което ми е даже и близо няма смисъл да ходя в софия за едно нищо
Виж целия пост
# 453
Vesi1234567, сигурно ли е, че имаш вече спукан фоликул този месец? Ако е така - значи вече е имало овулация (което противоречи с позитивния ти тест). От моя доктор знам, че спукал ли се е единият фоликул, другият доминанте  (ако има такъв), трябва да се спука до няколко часа. Иначе, под въздействието на хормоните, става негоден за оплождане вече... Успех, каквото и да решиш!
Виж целия пост
# 454
Vesi1234567, преди 2 медеца бях в същата ситуация и в същата болница. При  1 фоликул 22мм ми дадоха трегер и ме извикаха след не помня колко дни (2 или 3). Беше през седмицата. Резултата е 0.
 Миналия месец в друга клиника-  10ти ден 3 фоликула -17мм,16мм и 15мм. Не са ми давали трегер. Извикаха ме след 2 дни за ИНСЕ. И трите Ф бяха спукани. Резултат пак 0.
Явно при мен проблема е друг, но не знам защо в Токуда ги чакат толкова. Едно, че се спука доста часове преди процедурата ( аз винаги си усещам ОВУ) и другото, че поне според мен толкова голям Ф е вече презрял и за нищо не става.
 Според мен си действайте по старомодния начин през почивните дни. И ако намериш някоинда ти направи един УЗ в понедвлник няма да е зле. Поне ще знаеш дали има смисъл да се прави нещо или само ще си дадещ парите на вяръра.
 Каквото и да решиш желая ти успех!
Виж целия пост
# 455
Благодаря ви момичета имам прекрасна новина писах си с Д-р Даскалова която е просто уникална ❤ расказах и за ситуацията казах че искам да се преместя в Селена и ореди проблема ми утре в 8ч. Ще съм там 😁 при доктор Даниел Ставрев. Сега съм в друга дилема дали да сложа хориомон въпреки че имам положителен тест за овулация или за всеки случай да я сложа🤔
Виж целия пост
# 456
Момичета аз от днес имам болки все едно ми е дошло. Има време до теста чак на 17.04. Не знам нормално е? Някоя имала ли е болка седмица след инсето?
Виж целия пост
# 457
Здравейте, момичета.
Да ви кажа накратко за последната ми инсе - док препоръча да направим лапароскопия, ако няма бременност и този път. Каза че трябва да се види запушената тръба, защото има шанс да задържа течност и образува токсини, които да се връщат към матката и така да няма шанс имплантацията. Каза че и ако е увредена много тръбата, по-добре да се махне, защото може след време да образува хидросалпингс. А може и да не е нищо, но докато не се види отвъре…
Споделям за тези от вас с подобен проблем, може да е от полза.
Междувременно чакам Ц и записах час за второ мнение.
Ще се радвам, ако се включи някое вече забременяло момиче с такъв казус, с мнение за лапарото дали е помогнало.
Виж целия пост
# 458
bubkata 2020, и аз съм в същото положение като теб. На мен обаче ми препоръчаха хистероскопия.
Желая ти успех!
Виж целия пост
# 459
Момичета вчера бях на преглед пак вече фоликулите са два тоест единия се пукна но тои не ми е нужен защото е от към запушената тръба  и вчера имаше по 1 ф. на яичник  по 21мм и доктора ми каза в събота вечерта да сложа хориомон и в понеделник да отида за инсеминацията но съм доста притеснена мисля че ще е прекалено късно вие как мислите?
Също мисля дали да не отида в друга клиника но не съм сигурна дали ще ме приемат за толкова късо време
Според мен е късничко и ще си изпуснеш шанса. Мен така един път ме прецакаха, за да са спокойни уикенда. И ми направиха инсеминацията в понеделник. А още в петък имах ДФ 22 см!
Виж целия пост
# 460
Момичета вчера бях на преглед пак вече фоликулите са два тоест единия се пукна но тои не ми е нужен защото е от към запушената тръба  и вчера имаше по 1 ф. на яичник  по 21мм и доктора ми каза в събота вечерта да сложа хориомон и в понеделник да отида за инсеминацията но съм доста притеснена мисля че ще е прекалено късно вие как мислите?
Също мисля дали да не отида в друга клиника но не съм сигурна дали ще ме приемат за толкова късо време
Според мен е късничко и ще си изпуснеш шанса. Мен така един път ме прецакаха, за да са спокойни уикенда. И ми направиха инсеминацията в понеделник. А още в петък имах ДФ 22 см!
да и при мен същата работа и сега ще пробваме по стария начин мисля че така има по голяма вероятност отколкото да чакаме понеделник .
Бях в Селена щеше да ми правят инсеминация днес но вирусологията ми е изтекла и искат нови а дори да ги пусна няма да са готови веднага и за жалост няма изобщо да я правим този месец
Виж целия пост
# 461
Не знам...все едно нарочно така правят, че да се изпусне точният момент! Или ако имаш по-големи шансове - да се пропуснат. На мен ми бяха казали - ако станат 3 ДФ, не правим процедура, защото от нито едно, можело да станат 3! А всъщност имаш 3 пъти по-голям шанс да се хване поне едно...нали всички яйцеклетки не излизали читави след 37 г? Постоянно си противоречат...но резултатът е никаква бременност!
Виж целия пост
# 462
ЛейдиРоуз, аз нали с бях с 3 ф последния път, а резултата пак е 0. Вярно, че док беше убеден, че шянса е нищожен и заради това се съгласи. Иначе щеше да ме канселира. Аз си имах надежда до последно, че като са 3 и шанса е троен, но явно имам проблем, при които и 10 ф да има пак няма да стане. Надявам се да го открием и решим. Само ме е яд, че до сега сме правили обречени опити, но каквото, такова. С нови сили и надежди продължаваме напред!
Виж целия пост
# 463
Не ти ли препоръча лапаро, след като и при 3 ДФ не става? Четох, че в някои случаи пречела болната тръба, която изпускала някаква течност, която убивала зародиша, а само при лапаро можело да се види това.
Виж целия пост
# 464
И аз не съм правила все още хистероскопия, но мисля да изчакам и 4тата инсе и докато чакам да ме одобрят от фонда да я направя. Звучи нелогично, но просто не ми се губи време пропускайки месец инсеминация.Иначе сегашният ми лекар ми беше предложих ама нещо избързах. Трябваше още като преложи в началото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия