Професия учител - 13

  • 67 158
  • 741
# 540
Здравейте,има ли детски учители от Бургас? Интересувам се от новата програма за лятото "заедно в образованието". Освен студенти,пише че могат да работят по програмата и завършили учители. Знаете ли има ли някакво условие за възраст,стаж или др. за завършилите вече?
Виж целия пост
# 541
Здравейте,
Завършила съм специалност "Математика и информатика", и съм преподавала ИТ. За да преподавам Компютърно моделиране и ИТ на 5-ти клас, необходим ли е допълнителен курс?
Виж целия пост
# 542
Здравейте!
Има ли сред вас учители по математика и информатика завършили курса за квалификация в БСУ ?
Искам да попитам нещо на лично Simple Smile
Благодаря .
Виж целия пост
# 543
Здравейте,
как озаглавявате темата на последния за годината учебен час? Предпоследния час правихме изходно и така го описах в дневника, но се зачудих, какво е удачно да се впише като тема на урока за последния час. Simple Smile
Виж целия пост
# 544
Каквато е темата в разпределението. Аз съм си качила всички теми. Обикновено е някаква обобщителна в зависимостта от предмета.
Виж целия пост
# 545
Ами, аз не следвам разпределението, предмета е Изобразително изкуство.
Виж целия пост
# 546
Здравейте,
как озаглавявате темата на последния за годината учебен час? Предпоследния час правихме изходно и така го описах в дневника, но се зачудих, какво е удачно да се впише като тема на урока за последния час. Simple Smile
Годишен преговор. Книги за летен прочит. Но това е конкретно за български език и литература.
Виж целия пост
# 547
"Оформяне на срочни и годишни оценки" или "Обобщителни упражнения"
Виж целия пост
# 548
Преговор. Обобщение.
Виж целия пост
# 549
А на нас  още преди години от РУО ни обърнаха внимание, че "обобщение", "преговор", "упражнение" и пр. не са теми,  а вид на урока и съответно е погрешно да бъдат написани, като такива. Нищо, че издателствата го правят... И всъщност, като се замисли човек, то си е така.

Трябва да пише темата, върху която е  преговорът, упражнението, обобщението и т.н.

Изискването за разпределяне на часовете по учебна програма е такова, че включва малко преговори и обобщения. Най-много са упражненията, затова залагам тези часове, като вид "упражнение", а, като тема пиша " Какво научих в.... клас".
Виж целия пост
# 550
Вела, аз го пиша на ЧЕ, досега никой не се е заглеждал.😉
Виж целия пост
# 551
Все си мисля, че теми като ,,Преговор" и ,,Обобщение" са по-подходящи преди изпитния тест за изходно. Да се опресни материала и след това да проверяваме знанията на учениците.
Може би нещо от сорта на ,,Конферанс върху резултатите от положения тест".
Виж целия пост
# 552
Може ли да споделите как протичат при вас летните дежурства и къде мога да намеря инфо за тях. В нашето училище в правилника няма нищо описано за тях, а и не мога да открия нормативен документ
Виж целия пост
# 553
Здравейте,има ли детски учители от Бургас? Интересувам се от новата програма за лятото "заедно в образованието". Освен студенти,пише че могат да работят по програмата и завършили учители. Знаете ли има ли някакво условие за възраст,стаж или др. за завършилите вече?
По принцип няма никакво ограничение, но май предпочитат студенти,  поне аз останах с такова впечатление.
Виж целия пост
# 554
Може ли да споделите как протичат при вас летните дежурства и къде мога да намеря инфо за тях. В нашето училище в правилника няма нищо описано за тях, а и не мога да открия нормативен документ

Както училищното ръководство прецени. Зная за 4, 6 или 8 часов работен ден, изпълнен с най-разнообразни дейности, които не е задължително да са педагогически:  дейности по проекти, лятно училище, посещения по домовете, допълнителна подкрепа при поправителни изпити, почистване на помещенията, плевене на двора, боядисване на оградата и спортната площадка и пр. Колегите мъже боядисваха стени, правиха частичен ремонт на покрива...

А има и случаи, когато учителят сам решава какво ще прави.  

Универсално "правило" няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия