Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №26

  • 43 381
  • 880
# 840
Програмата ауто е от55 до 65 градуса. Има един датчик за мътност на водата и съдомиялната "преценява", че трябва да мие на по-високи градуси и съответно времето за подгрев се увеличава. За друго не се сещам.
Виж целия пост
# 841
Нашата още не е инсталирана,понеже чакам джаджата против токов удар.
Чудя се каква сол да взема , а гланц задължителна покупка ли е ?
Виж целия пост
# 842
Програмата ауто е от55 до 65 градуса. Има един датчик за мътност на водата и съдомиялната "преценява", че трябва да мие на по-високи градуси и съответно времето за подгрев се увеличава. За друго не се сещам.
В случая това няма отношение, защото аз говоря за първоначално зададено време.
Виж целия пост
# 843
Djordja, този датчик е постоянно във вода(където е циркулационната помпа и нагревателя). Може водата във водопровода да не е достатъчно бистра, може самият той да се е "зацапал"(представлява платка със светодиод), може да има отлагания на варовик. Предполагам, че постоянно зареждате със сол машината.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 844
Тове вече е друго, pkol.
Имам ли достъп за почистване? Как се профилактира?
Виж целия пост
# 845
Djordja, нямате пряк достъп. Направете профилактика с препарат на 70градуса. Ако не се оправят нещата извикайте техник да измери стойностите му с мултицет като го разкачи от платката.
Виж целия пост
# 846
Добре де, обаче ми изникна друг въпрос - ако проблемът евентуално е от тази платка със светодиод, защо тогава началното време на останалите програми се е нормалното, имам предвид, че не е завишено като при програма Ауто - от 2:36 ч. на 2:50 ч.?
Виж целия пост
# 847
Djordja, само на програма Ауто е "плаваща" температурата 55-65 градуса според мътността на водата. Обясних го в пост 840.
Виж целия пост
# 848
Здравейте, смених си съдомиялната. Старата беше Беко и новата е Беко, но за вграждане. На старата чистех лесно филтъра, но на този няма махане. Как ли не го мъчих да излезе и не става. Ако някой може да помогне...Съдомиялната е Беко DIS 48120.
Виж целия пост
# 849
Здравейте, смених си съдомиялната. Старата беше Беко и новата е Беко, но за вграждане. На старата чистех лесно филтъра, но на този няма махане. Как ли не го мъчих да излезе и не става. Ако някой може да помогне...Съдомиялната е Беко DIS 48120.

Моята е малко по-стар модел, но филтърът е същият. Тъмносивата част в средата се вади с притискане от двете страни и пак така се слага. Ако искаш да извадиш целия филтър, хващаш светлосивата част и завърташ надясно.
Виж целия пост
# 850
За кратка програма/30мин./ какъв препарат мога да ползвам?
Виж целия пост
# 851
За кратка програма/30мин./ какъв препарат мога да ползвам?
Гел
Виж целия пост
# 852
Здравейте.
Имам нужда от помощ за настройка на съдомиялна Бош.
Настроих солта ,изкл. препарата за изплакване, но не мога да разбера коя опция да избера за Топла вода-А00 или А01,водата е директно от чешмата.
Също и интензивното сушене как е по- добре d00 или  d01  да избера?
Благодаря.
Виж целия пост
# 853
Здравейте.
Имам нужда от помощ за настройка на съдомиялна Бош.
Настроих солта ,изкл. препарата за изплакване, но не мога да разбера коя опция да избера за Топла вода-А00 или А01,водата е директно от чешмата.
Също и интензивното сушене как е по- добре d00 или  d01  да избера?
Благодаря.
А00-топла вода
А01-студена вода
d00 e интензивно сушене. Знам, че не се препоръчва за лесно чупливи съдове- тънко стъкло, фин порцелан... Не знам какви са ти съдовете.
Виж целия пост
# 854
За кой модел иде реч. При нашата тези опции които дава Петя "А00-топла вода
А01-студена вода
d00 e интензивно сушене" са наобратно. Със "0" (нула) значи че са изключени. Т.е. А00 означава че ще подавате студена вода. Вече ако имате слънчев колектор който ще дава топла вода може да включите на А01. Същото е и с интензивно изсушаване 00 значи че е изключено и по подразбиране си е така за да се пести ток. При нашата (и стара и новата) съм го включил.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия