Тема 9 - Февруарски мами 2022 г. 🤰

  • 48 050
  • 739
# 435
И тази вечер няма да се спи 😭
Аз пак съм с контракции на по малко от 5 Мин вече от час ......
Ще чакам да видя дали пак ще отшумят или тоя път ще има развитие...
Писна ми , мнооого боли 😅
Местя се от леглото на дивана, от дивана ставам и обикалям и не минава..нищо не помага😵‍💫 голяма мъка е .
Тоя път обаче ме прерязва болката само през корема ниско долу, не като преди и през кръста, та се чудя дали пак не е фалшива тревога🤔
Виж целия пост
# 436
Блонди, много е кофти знам. И аз имах до преди малко контракции, но интервалите бяха големи на 20-25мин. Но и на мен са ми неприятни при стягане и тая дразнеща болка. Имам чувството понякога, че край нямат. Днес следобяд бях позаспала и след час се събудих пак от такива контракции и една болка. И аз се чудя вече фалшиви ли са и дали, ще си почнат родилните скоро, че направо дните и часовете минават толкова бавно, че чак е изнервящо на моменти. Тая тежина си казва думата. Grin
Виж целия пост
# 437
Влизам и какво да видя...384 коментара. В януарската група вече няма такова движение. Раждайте бе момичета, много свободно време имате да пишете, а аз нямам време вече да чета.  😁
Естествено стигнах до 13 страница и прескочих на 29та, не прочетох всичко случващо се в групата.
Честито на всички от вас, които вече са станали майки, а на останалите желая лесно и бързо раждане.
По повод на всички вас, които им предстои секцио ще кажа, че не е толкова страшно, колкото го описват. Станах още на следващият ден. От леглото в банята за да се подготвя за най-важната ми среща. При мен нямаше виене на свят, гадене и болки. Раждането беше петък, в неделя спрях и с обезболяващите. Изписаха ни на 4 ден след раждането (понеделник). До тогава вече се справях с всичко сама. Взех си багажчето, смъкнах го на мъжа ми (заради ковид не допускат никой придружител в болницата). Пътувах до вкъщи 120 км. Още не са ми махнали конците, а аз не помня, че са ме оперирали. Карам си колата, ходя си до магазина.
Написах всичко това за да не се притеснявате от това което ви предстои щом по една или друга причина ще раждате чрез секцио.
Виж целия пост
# 438
Блонди, много е кофти знам. И аз имах до преди малко контракции, но интервалите бяха големи на 20-25мин. Но и на мен са ми неприятни при стягане и тая дразнеща болка. Имам чувството понякога, че край нямат. Днес следобяд бях позаспала и след час се събудих пак от такива контракции и една болка. И аз се чудя вече фалшиви ли са и дали, ще си почнат родилните скоро, че направо дните и часовете минават толкова бавно, че чак е изнервящо на моменти. Тая тежина си казва думата. Grin
Аз след малко влизам в банята, да се приготвя за всеки случай 😅
Че не ми минава ,само се засилват и даже незнам дали ще мога да седя права в банята 😂
Смешно ми е и ми се плаче едновременно 😅
Ще си тегля душ и ще чакам да видя как ще се развият нещата , дори да се окаже фалшива тревога отново, поне знам че тия дни ще раждам със сигурност и се опитвам така да се успокоявам  😂 39г.с съм и няма за къде да ме мъчи още дълго😁
Дано при теб бързо да се развият нещата и да не се мъчиш дълго 🤗
Виж целия пост
# 439
Кураж, Blondy! Дано получиш облекчение. 😊
Дръж ни в течение, когато имаш възможност.
Виж целия пост
# 440
Благодаря ти, Блонди. И на теб стискам палци, ако се окаже днес деня ти! Всичко, ще мине бързо. Така си се успокоявам аз! 😅 Просто, ще стиснеме зъби за няколко часа и дано тоя път се роди с 2-3 напъна, а не с 10. 😅  Хах и аз бях до сега в банята, че с това втвърдяване на корема ми дотегна. 😩
Виж целия пост
# 441
Пожелавам на всички неродили да раждат в най-скоро времее, нямам търпение списъка на първа страница да се напълни с още повече бебешки имена 💕

Ето ме мен по нощите, бебето яде😁❤.
Пу пу, много е кротичка засега, направо вкъщи не може да се усети, че има бебе. Папка си, спинка си, кокори се отвреме навреме и изучава. Каките трудно свикват и доста ревнуват, но ще мине и това…
Виж целия пост
# 442
И аз се включвам в отбора на будуващите.  Кръстът така ме боли, че като в съня си се завъртя в леглото се събуждам от болка, тази нощ за трети път ми се случва. Вече направо се радвам, че понеделник лягам под ножа, поне ще си почина няколко дни в болницата Joy.
Хем се радвам, че до последно останах активна, хем св измъчих, нямам търпение няколко дни само да лежа и да се гушкам с беба. Вече да раждаме наистина, че последните дни не се търпи.
В петък ми беше последен работен ден, в събота успях да отида до офиса да си разчистя бюрото и разни документи, да направим с ММ фото сесия в последния момент, да купя слинг, даже отидохме за последен път двамата в любимия ми ресторант Joy. Неделя дооправям багажа, в понеделник ми монтират кухнята и вечерта ми е секциото Joy. А, и трябва да мина през личния лекар, че още не съм си изкарала амбулаторна карта.

Към момичетата, които ще раждат / родиха секцио- ще искате ли гел срещу сраствания?
Виж целия пост
# 443
Привет и от мен - толкова ви разбирам с тези контракции. При мен от два-три дни имам и менструални болки - или придружени с контракция или без контракция - просто ме болят постоянно кръстът и гърбът. Вчера беше толкова зле положението, че според 'Contraction timer' app-a на телефона ми трябваше да тръгвам към болницата Grinning Аз, разбира се, не тръгнах, защото тези апп-ове са доста глупави и човек трябва да си усеща организма и да има идея дали наистина ражда Grinning
Но мисълта ми е, че е толкова досадно и измъчващо като е по цял ден, човек не знае къде да се дене Grinning Хайде намрънкахме се!
Виж целия пост
# 444
Момичета, аз пак се разминах само с гадни болки още няма бебе 😭
След като си теглих душ , малко ме отпусна сякаш, реших да легна..голяма грешка беше 😅като почна още по силно да ме боли и се видях в чудо.Моя ми вика да ме кара към Шейново и аз му казах че още е рано, тоя път за болница тръгвам чак като усетя че бебето излиза за да не ме омотаят с кабели и да ме карт да лежа като предния път(ужас е с контракции да се лежи)
Към 4 някъде леко се разредиха болките почнаха да стават през 10 Мин през 20мин. и така, сега са горе долу на половин час търпими,или просто вече изтръпнах от болката незнам 😂
Днес се надявам ако пак зачестят да е повод за раждане наистина , ако не е , утре ще се обадя на лекаря които ще ме изражда и ще му кажа да предизвика раждането .
Просто наистина не издържам вече.
Щях да търпя , но имам и малко дете което не бива да вижда как се гърча от болки.
Снощи малкия е седял до 2 през ноща буден и ме е галил по корема 😭
Не искаше да заспи детето щото вижда че ме боли, и ме гушка и ме отешава миличкия ми❤️
Не мога да позволя детето да ме вижда така повече....

Не мисля че лекаря ще ми откаже 5 дена преди термин да предизвикаме раждането, просто наистина е нетърпимо положението вече😵‍💫

Момичета, дано при вас да е по леко и търпимо и бързо да раждате и да гушкате бебета ❤️
Виж целия пост
# 445
А няма да ти откажат да предизвикат раждане.
Първият лекар, при който ходих и родих баткото, сега беше съгласен да предизвика раждане още за 20.01, защото съм имала 2см разкритие, а него после нямало да го има, за да е моя избор на екип. Абсурд да се съглася! Ето, че детето само реши кога да се роди, дори и да е по-рано..
Виж целия пост
# 446
А няма да ти откажат да предизвикат раждане.
Първият лекар, при който ходих и родих баткото, сега беше съгласен да предизвика раждане още за 20.01, защото съм имала 2см разкритие, а него после нямало да го има, за да е моя избор на екип. Абсурд да се съглася! Ето, че детето само реши кога да се роди, дори и да е по-рано..
Аз съм с 2 см разкритие от месец и лекаря все ми вика че има време 😅
Не бърза човека , за това се чудя дали ще се съгласи😁
Надявам се и моита беба да реши да излезе преди да и дадем ,,зор" за да и е по леко и на нея 😂
Виж целия пост
# 447
Честно казано, мисля си, че ако само си тръгне бебчето да излиза ще е по-леко и за двете ви. Предизвиканото раждане е свързано с окситоцин, който доста увеличава интензитета на контракциите.
Сега с второто раждане не ми включиха абсолютно нищо, нито окситоцин, нито обезболяващи, нищичко. Всичко мина изключително леко и неособено болезнено. С първото раждане, за да се развие по-бързо, ми включиха коктейл с окситоцин и обезболяващи (май но-шпа и още нещо) и всичките болки се засилиха значително, дори и да бяха търпими. А тук трябва да се има предвид, че първото ми дете е по-малко родено на кг от второто.
Виж целия пост
# 448
Аз пък минавам да се оплача, че детето ми се разболя. Вдигна температура снощи, естествено в 12 вечерта докато спи. Дано да не е Ковид Cry По принцип не смятам, че всичко е това, обаче сега така ме е страх от карантина... Направо ми се реве.
Виж целия пост
# 449
Честно казано, мисля си, че ако само си тръгне бебчето да излиза ще е по-леко и за двете ви. Предизвиканото раждане е свързано с окситоцин, който доста увеличава интензитета на контракциите.
Сега с второто раждане не ми включиха абсолютно нищо, нито окситоцин, нито обезболяващи, нищичко. Всичко мина изключително леко и неособено болезнено. С първото раждане, за да се развие по-бързо, ми включиха коктейл с окситоцин и обезболяващи (май но-шпа и още нещо) и всичките болки се засилиха значително, дори и да бяха търпими. А тук трябва да се има предвид, че първото ми дете е по-малко родено на кг от второто.
Вярно е че боли повече, аз също не искам да ми пускат окситоцин но просто не се търпи вече, всеки ден болки...по добре един ден да се измъча в болницата и да се свърши, отколкото всеки ден вкъщи да се гърча
Малкия се роди 3.070 и с него ми слагаха окситоцин понеже не получавах разкритие а имах напъни и му губеха тоновете, 16 часа раждане .....
Та знам какво ме чака, но все пак е за предпочитане пред сегашното положение 😅
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия