Бебешки валентинки ще озарят лицата на 'Искам бебе' бремелинки. /тема 35/

  • 36 756
  • 806
# 210
За да си използвам разни прегледи и каквото ми се полага (като пак казвам основно се следя при нея, но по веднъж в месеца), въпреки че аз изобщо не се бях замисляла за ЗК, ми се стори добър вариант да си виждам бебчето по-често (като нали си доплащам допълнително ехографа на тези прегледи). Също когато казах, че имам притеснения дали да споделя на другият доктор, че се следя на още едно място, тя каза, че много се били следяли на две места.

Скрит текст:
А може би искаше да ме изпрати при колежка от същата болница, за която казвам, че ми е краен вариант.

Следя се на частно в Токуда и АГ ме посъветва да се запиша и някъде по здравна каса, но аз не успявам и не успявам да намеря лекар…

По какви причини те съветва да се запишеш и по ЗК ?


Shu, така както го описваш и този 1,5 часов преглед, ми се иска и аз да отида при тази докторка 😀 но вече съм записала за проф. Марков дано да остана очарована и аз 😀
Да ви е честита количката и със здраве да си я ползвате!
Виж целия пост
# 211
За да си използвам разни прегледи и каквото ми се полага (като пак казвам основно се следя при нея, но по веднъж в месеца), въпреки че аз изобщо не се бях замисляла за ЗК, ми се стори добър вариант да си виждам бебчето по-често (като нали си доплащам допълнително ехографа на тези прегледи). Също когато казах, че имам притеснения дали да споделя на другият доктор, че се следя на още едно място, тя каза, че много се били следяли на две места.

Скрит текст:
А може би искаше да ме изпрати при колежка от същата болница, за която казвам, че ми е краен вариант.

Следя се на частно в Токуда и АГ ме посъветва да се запиша и някъде по здравна каса, но аз не успявам и не успявам да намеря лекар…

По какви причини те съветва да се запишеш и по ЗК ?


Shu, така както го описваш и този 1,5 часов преглед, ми се иска и аз да отида при тази докторка 😀 но вече съм записала за проф. Марков дано да остана очарована и аз 😀
Да ви е честита количката и със здраве да си я ползвате!


Не съм предполагала,че има толкова търпеливи доктори! Направи всичко,ама всичко възможно да събуди малкия калпазанин. Пусна ме да пия кафе,да ям сладко, върна ме след 15 Мин,пак опита... видя,че не става така. Накара ме пред нея да скачам,клякам и да се разхождам,пак чака 10 минути,пак ме сложи да легна...гъделичка ме,бута ме леко,и не и не... и Вчера сутринта като отидох да довършим,с такъв кеф ни посрещна. С такава усмивка.... Че чак малкия застана като модел ! Просто е искал да я види пак... 😁😁 Очарована съм! А бях така скептично настроена...
Виж целия пост
# 212
Darling, гарантирам ти за Марковс че са много добри. Аз късно ги открих и отидох само на преглед след като са ми минали феталните, но ако сега ми предстояха само в Марковс. Апаратурата им е като на Сигридов, но отношението на светлинни години по-добро. Обясняват абсолютно всичко много подробно и дават цветни снимки като при Сигридов, ще останеш очарована Grinning
Относно следенето, мисля че не е толкова лесно колкото го обясняват. Уж всички се следят на две места даже и на три, но като разберат лекарите че се следиш и другаде става голям проблем. Особено ако има разминаване в това което виждат или по отношение на диагнози. Ако ще се записваш и по здравна каса гледай да не е при някой прехвален, много известен и натоварен лекар и му кажи още от началото че ти е за второ мнение - това е моя съвет. Иначе в Токуда потвърждавам, че нямат нищо против да се следиш на колкото си искаш места и да си правиш консултации и с хематолози и всякакви специалисти каквито прецениш. Никога не са ми се карали защо си пускам изследвания или каквото и да е, напротив взимат и гледат внимателно какво е излезнало както би трябвало да прави всеки лекар!
Виж целия пост
# 213
Winter, нямам търпение вече, още повече, че ще ми е и първа ФМ 😀
Иначе да, не търся прехвален лекар за ЗК, а просто някъде където да виждам бебето по-често, както казах иии да не ме стряска излишно, че има и такива…
Основно в Токуда се следя (не знам дали вече го писах тук) и може би щом и ти го казваш затова докторката ми е така добре настроена за следене на две места.
Виж целия пост
# 214
Ако ще се записваш и по здравна каса гледай да не е при някой прехвален, много известен и натоварен лекар и му кажи още от началото че ти е за второ мнение - това е моя съвет.

+1
Уинтърчето го е формулирала добре.
Виж целия пост
# 215
Момичета след 10 дни съм при Калчев и ми каза ,че ще обсъдим и пренатален тест. Аз и без това си мислих да правя.
Не го попитах кой ще ми препоръча, наясно съм че взима процент от това.
Бях и при Чучумишев каза, че ако има основание на БХС тогава е хубаво да направя.
Чета тук разни мнения и се обърквам, различни тестове има, различни цени.
Не знам дали да се доверя на Калчев или да си избера по моя преценка.
След 10 дни трябва да го направя.
Може ли да ми дадете съвет, вие кой тест избрахте?
Мисля да избера някой до 1500 лв.
Виж целия пост
# 216
Анабел, аз не съм правила, но следя темите тук във форума. Попитай в НГЛ (би трябвало да е към Майчин дом София) дали правят теста Invitae. Той е много по-евтин от останалите и е със същото качество. Знам, че тук във Варна го правят и много дами са доволни, дори в темата по-долу беше обсъждан.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1229728.105
Виж целия пост
# 217
Анабел, на БХС док ми каза, че без основателна причина е излишно. Прегледа ме много обстойно и заключи, че всичко е наред и няма нужда от пренатален. Доверих му се и реших да си спестя разхода.
Виж целия пост
# 218
Аз правих Вижън втория пакет за около 1500 лв(имах някаква отстъпка защото съм пациент на Афродита,и за стволовите клетки имах отстъпка) още в 10 г.с.Просто щях да се побъркам от притеснение докато минеБХС,а и Вецев ми прати резултатът с 3 седмици закъснение...
Виж целия пост
# 219
На 11 март ще има лекция за раждането с д-р Вецев. https://fb.me/e/1nf6gulqs

Аз днес бях на преглед. Всичко изглежда наред. И доктора пак каза, че ще е момиче. Надеждите ми за момче се изпариха.
На 9-ти съм на фетална. Ако успеят да снимат лице ще ви се похваля със снимка.
Виж целия пост
# 220
Наскоро имаше лекция за раждането с Олга Дукат в канала на 1наум, може да я видите в youtube. Аз я слушах като се разхождах (не че съм тръгнала скоро да раждам и въпреки това ми беше интересно, понеже тя е раждала 2 пъти секцио и след това 2 пъти естествено).
Виж целия пост
# 221
Честита Баба Марта момичета!
Живи и здрави да сте вие и вашите семейства ! Heart
Виж целия пост
# 222

В края на миналата седмица бях на ЖК. Радвам се, че не разчитам само на тези прегледи по ЗК, защото хич нямаше да ми носят спокойствие. Даже снимка на бебето не могат да ми дадат. Добре, че ми дават от другото място. Иначе е много мила и разбираща. Щом и тя видя, че е момче с тази апаратура, изобщо няма място за съмнение вече. Три пъти потвърдено. Blue Heart Blue Heart Blue Heart
На 9 март ми е втората фетална и нямам търпение.
Вчера за първи път имах леки менструални болки. В събота преживях ужасно силен стрес и уплаха, още не мога да се успокоя и може това да оказва влияние.
Усещам бебчо доста активно. Чак подскачам на моменти. Heart Коремът ми се движи и пулсира. С тези усещания си припомням как все едно вчера там беше и голямото ми момченце. Blue Heart
Често се чувствам като танк, когато ставам или лежа, а като знам, че коремчето ще расте още...Grinning
Виж целия пост
# 223
Здравейте, момичета! Как сте? Как минава бременността? Скоро никой не е писал в темата Simple Smile
Аз да се похваля на 05.03.2022г. се роди нашият малък син - Михаил. Blue Heart. С перфектните мерки от 52 см, 3480 гр.
*само дето ме плашиха, че е малък..даже при приема го измериха 2900-3000гр.*
Още сме в болницата и ми е много емоционално. Не знам какво правя Laughing

Долу е разказ за раждането - спешно секцио.

Скрит текст:
Бях споделила, че вдигам кръвно последните седмици. И както си вършех домашните задължения получих зрителни нарушения. Трудно бих описала какви. Измерих кръвнотo, което не беше особено високо,но се обадих на АГ, с която исках да раждам. Тя ми каза да взема допълнителна доза от лекарството за кръвно и да се чуем след 30 мин. Мина това време и тя ми звънна. Замерих вече доста високи стойности и взехме решението да се срещнем в болницата и да направим секцио. Мъжа ми в това време се прибра и веднага ме закара. Милия беше много притеснен и шашнат, даже не разбрал за какво точно ме приемат. Мислел, че за наблюдение Grinning После беше шокиран, че е станал баща. Та, приеха ме, освен кръвното и тоновете също не бяха добри. Събраха екип и почна същинската част. Беше много, много странно, защото бях със спинална упойка. В 19:58 ч. изплака нашето Мишле. Раздвижиха ме след около 11 часа след операцията. Бях в ада цяла нощ преди това, но когато го донесоха всичко отмина. Както и сега - боли ме, но като заплаче скоквам без колебание. Heart

Пожелавам на всички вас леко раждане на прекрасните искамбебчовци! HeartBlue Heart
Виж целия пост
# 224
Бъбълс, да бъде здрав най-вече!!❤

Аз лично съм добре, даже супер. Днес бях на преглед и от днес официално съм на диета, че аз вървя едра и покрай вен и бебка хаха А и тъкмо нормализирахме кръвното и АГ не иска заради кг пак да скочи.
Днес за последен път ми измериха шийката и е 38мм. и съм в тиха еуфория.
Вече активно пазаруваме (аз от Януари не съм спирала де), приготвяме стаята и са ме обзели все едни такива емоции приятни. От днес съм 26+1 и като изключим, че госпожицата е седалищно и ме ръга в шийката и пикочния мехур, всичко друго е точно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия