Милано и Северна Италия - тема 14

  • 47 948
  • 743
# 645
От Милано до Локарно през Лугано пътува нормален пътнически влак. Малка част от маршрута преди Лугано е много живописна, да.
"Лаго Маджоре Експрес" е цялостна туристическа услуга, която включва и кораби.
Английската версия на сайта им не работи, разбира се 😅 но италианската работи.
Изчакай някой с италиански да се включи.
Но гледайки снимките, включва влакчето Чентровали от Домодосола , не това от Милано.
Линията Чентровали е много интересна само ако е валяло обилно преди това - появяват се много водопади, които иначе ги няма .
Освен тях, друго забележително по нея няма, ако не сте крайно запален фен на влаковете.
Италианските селца от Домодосола до границата са доста вехти и поизоставени , на границата следва културен шок - сякаш 200 години прескачаш за един миг.



Благодаря, много полезна информация🙂
Виж целия пост
# 646
До Локарно винаги съм ходила от другата страна - от Лугано, през Белинцона.
Не съм запозната с този влак, съжалявам.
На лаго маджоре островите (Белла с градините Heart Eyes) са достатъчни за пълноценен излет с кораб и разходка цял ден.
Още нещо недалеч в района, на около 20 км от Стреза - лаго д'орта с островчето Сан Джулио.
 
Виж целия пост
# 647
С влак до Варенна (Варена е в Трентино) и оттам с корабчета. Комо е далече.
Придвижването се осъществява и с двете - каквото дойде по разписание.

Не сте споменали за колко време, за да се каже дали е достатъчно, но един ден стига.

Първи учебен ден днес и без маски.🥳🥳🥳
Благодаря за отговора. Да, планираме еднодневни преходи от Милано до езерата Комо, Гарда, Маджоре и едни ден до Верона/Бреша. Датите ни включват и делнични, и почивни дни. Предполагам, че през уикендите по езерата е доста по-пренаселено или се лъжа, за да направим преходите до тях през делничните дни? Да запитам допълнително дали от машините на гарите може да се закупуват билети с карта дебитна/кредитна или са само с банкноти? Благодаря.
Виж целия пост
# 648
От машините на гарите може да се купуват билети с дебитна карта.
Виж целия пост
# 649
Някой може ли да даде повече информация за Бреша? Имаме малко работа там, но има ли какво да се разгледа? Оказа се сравнително голям град, има си метро…
Виж целия пост
# 650
Бреша е градче в Юнеско, ако проверите, съответно има много красота за разглеждане. Един ден е напълно достатъчен обаче, всичко е в пешеходен център, компактно е, много приятно.Ние оставихме колата на паркинг и в много приятна разходка разгледахме всичко
Виж целия пост
# 651
Здравейте, планираме 6 дневно пътуване до Италия в следващия месец. Маршрута най-вероятно ще бъде следния -Бергамо-Милано -Венеция (или Верона) -Сирмионе. Ще приспиваме в Бергамо. Въпроса ми към вас е дали карата “ Аз пътувам навсякъде в Ломабрдия” важи за следните градове и съответно за влоковете от Бергамо до тях?
Виж целия пост
# 652
Верона и Венеция - не.
Сирмионе и Милано - да.
Виж целия пост
# 653
Верона и Венеция - не.
Сирмионе и Милано - да.

Правилно ли съм разбрала , че важи и за градския транспорт ? Това значи ли, че и за автобуса от летището в Бергамо до Порто нова важи? Благодаря!
Виж целия пост
# 654
Постоянно пребиваващите дами - нали всичко е наред при вас? От два дни показват по новините някакви катастрофални последици от бури.. Дано бързо отминава Flowers Four Leaf Clover Реджи къде се изгуби?
Виж целия пост
# 655
Верона и Венеция - не.
Сирмионе и Милано - да.

Правилно ли съм разбрала , че важи и за градския транспорт ? Това значи ли, че и за автобуса от летището в Бергамо до Порто нова важи? Благодаря!
Принципно летищните шатъли са изключени.
Но не ти е и нужен - от летището има редовен градски автобус до гарата на Бергамо и от там регионален влак.
Виж целия пост
# 656
Верона и Венеция - не.
Сирмионе и Милано - да.

Правилно ли съм разбрала , че важи и за градския транспорт ? Това значи ли, че и за автобуса от летището в Бергамо до Порто нова важи? Благодаря!
Принципно летищните шатъли са изключени.
Но не ти е и нужен - от летището има редовен градски автобус до гарата на Бергамо и от там регионален влак.
Автобуса , който е до Порто Нова не е ли градски , той е с номер 1 мисля?
Виж целия пост
# 657
Да, той е.
Изключих, че нощуваш в Бергамо и реших, че за миланската Порта Нуова иде реч 👍
Виж целия пост
# 658
Да, той е.
Изключих, че нощуваш в Бергамо и реших, че за миланската Порта Нуова иде реч 👍
Благодаря много за ориентира! Значи тази карта ще мо свърши работа, нали?
Виж целия пост
# 659
Да, той е.
Изключих, че нощуваш в Бергамо и реших, че за миланската Порта Нуова иде реч 👍
Благодаря много за ориентира! Значи тази карта ще мо свърши работа, нали?
Без Венеция и Верона, да.
regina по-рано в темата беше качила таблица до кои гранични гари важи паса, но вече може и много назад да е. Та, ако ще пътувате до Верона, примерно, купувате билет от граничната гара до Верона, а преди граничната ползвате "Аз пътувам ... ".
Посока Верона мисля, че граничната гара беше Пескиера дел Гарда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия