Командировка-въпрос

  • 903
  • 15
Здравейте момичета.Ако някой е по-наясно с командировките нека да ми обясни.Четох наредбата,но не можах да си отговоря на въпроса.
Пратиха ММ в командировка за 7 дни(от днес до Неделя).Днес като е пристигнал в завода са му казали,че ще дава смени 2 на 2,както тук(днев,нощна,2 почивни),само че няма да е нощна,а целодневна.Така се получава,че утре ще е на работа,два дни ще почива и после два дни ще работи.
Та въпросът е:Може ли вместо да почива на 16-ти и 17-ти да си отработи дните и да се прекрати командировката?Единият шеф е съгласен,а другия -не.
Виж целия пост
# 1
Когато е в командировка, работи с работното време на мястото, на което е. Промени в графика може да правят само със съгласие на работодателя. Т.е. ако шефовете разрешат - може. Ако не разрешат - не може.
Виж целия пост
# 2
Това означава,че законово ако шефовете са съгласни е възможно?Работата е там,че шефът на производството на двата завода е съгласен,а според шефката на нашия филиал не може.
Виж целия пост
# 3
Шефката на вашия филиал, ако е шефката на командироващия филиал, може и да е права. Все пак, тя е по-запозната с графика и как този график е заложен в договора и в заповедта за командироване. В крайна сметка тя, като изпращаща страна, определя правилата на командировката.
Виж целия пост
# 4
Ти хубаво си прочела наредбата, но заповедта за командировка прочете ли? Работникът не може да си прекратява командировката.
Какво пише в заповедта и какво си разбрала от думите на мъжа си, са две различни неща. Или те е страх да не забърше нещо чуждо и затова висиш на телефона и му звъниш през половин час? Колкото да му пречиш и да му бъркаш работата.
Виж целия пост
# 5
Тук става дума за график. Съставен му е не случайно график и щом му се полагат почивки, трябва да си ги ползва. Това е организация на труда, няма значение, че е командировка.
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всички за включването.
1.Писмена заповед още няма.Казаха му Петък вечерта.
2.Нашият филиал е открит преди 9 месеца.Става въпрос за Олива Добрич.Командироващият е шефът на производството на на двата завода,който(шефът) е в Кнежа,където е командировката.Той е съгласен,че законово няма проблем.Шефката на филиал Добрич не е,защото не било законно разрешено.
3.За чуждото няма да коментирам.За 13 години,от които 11 в брак не сме се дънили.
Причината да питам е здравословното ми състояние.
Виж целия пост
# 7
Кога пък са я пуснали в действие бившата Калиакра? Юниливър бяха преустановили всякаква дейност и се изнесоха в посока Румъния.

За последно трябва да съм бил в Кнежа преди десетина години. Потресаваща цигания и западналост... И казваха Кнѝжьъ...
Виж целия пост
# 8
Олива купиха завода от Калиакра преди година.Заводът в Добрич работи от 6- 7 месеца.Сега се чухме.Работен график няма.Довечера щели да му кажат утре дали ще работи.Не се знае до кога ще е командировката,защото шефът на производството на завода в Кнежа си иска неговия човек и настоява за намаляване на командировката.Всяка заповед е предпоследна.Няма яснота и това дразни.
От друга страна аз също се надявам за намаляване,но да си отработи дните.Няма логика да работи един ден,после два да почива,а след тях пак два да работи.Поне за мен няма логика.То поне да беше в град с някакви забележителности,а то едно градче.Не,че Добрич е голямата работа.
Виж целия пост
# 9
Че той и да си изработи часовете, няма право да се върне. В заповедта (трябва да има заповед и той да се запознае с нея срещу подпис преди да тръгне) пише, че е командирован от примерно 01.02. до 07.02. Това значи, че трябва да се прибере на 07.02. с вид транспорт, посочен в заповедта. Служебен (марка автомобил, рег. номер), личен (марка автомобил, рег. номер), обществен - служителят си купува билет за автобус/влак/самолет и при завръщането си от командировка представя билетите отиване и връщане.
Не може да си тръгне по-рано от командировката, освен ако не бъде откомандирован заради болничен примерно.
Виж целия пост
# 10
Това е разковничето.Не се е подписвал и запознавал със заповед.Нямаше заповед и на 14-ти,когато тръгна.Сега изкочи и въпросът:Може ли да се праща в командировка работник на изпитателен срок?
Виж целия пост
# 11
Това е разковничето.Не се е подписвал и запознавал със заповед.Нямаше заповед и на 14-ти,когато тръгна.Сега изкочи и въпросът:Може ли да се праща в командировка работник на изпитателен срок?

Естествено, че може. Друг е въпросът, че ако няма заповед, после може да "забравят" да му изплатят дневните примерно.
Виж целия пост
# 12
Сьпругьт ви предполагам иска да остане на работа, ако е така да се сьобрази с условията и смените. Няма нищо странно в графика, всичко подлежи на договора с началника. За два дена 😉правите голям проблем за нещо, което може и да не стане както са му казали пьрвоначално.
Дадохте прекалено много информация за работното място, което не смятам, че ще ви е от полза.
Виж целия пост
# 13
По време на изпитателен срок, служителят има всички права и задължения, като при окончателно сключен трудов договор.
А по време на командировка, служителят е длъжен да се съобрази с условията на тази командировка.
Истината е, че не е чудо невиждано заповедта да се връчи на служителя и след връщането му, когато трябва да се отчете. Не е напълно изрядно, но не е някаква колосална драма.
Явно е обаче, че съпругът ти ще пътува. Ако това е проблем, обмислете дали това е неговото работно място. Ако е неговото работно място обаче, не те съветвам по подобен начин да изнасяш толкова информация по форумите. Светът е малък. България - още по-малка. Като нищо някоя негова колежка чете тук.
Съветвам те да помолиш модератор да изтрие темата и ако съпругът ти си харесва работата, да го подкрепиш.
Виж целия пост
# 14
Отново благодаря на всички,които се включиха.По принцип не съм против да е в командировка.Просто ми дойде изневиделица,а предвид здравословното ми състояние в момента направо изпаднах в паника.Не бях запозната с командировките,защото в моята сфера няма такива.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия