Инвестиции - къде, как, какво? - Тема 2

  • 59 754
  • 754
# 405
Странно, защото на страницата им пише, че няма лимит за сумата за влизане. Имате ли спомен за каква сума става въпрос? По отношение на свободата - нали затова се плаща уж на по-компетентни от нас хора, да взимат решения в наша полза и да правят печалби за нас? Поправете ме ако греша.

Ако искате, последвайте Боян Рашев във FB. Тези дни писа, че ще правят фонд и с по-малки суми също ще може да се влиза. Беше дал линкове, но не съм влизала да чета подробности.
Виж целия пост
# 406
Аз не знаех кой е Боян Рашев и сега погледнах. Известно ви е предполагам, че всякакви инвестиции в commodities / natural resources са изключително волатилни и не се препоръчват никога като основна инвестиция?
Виж целия пост
# 407
Сумата за влизане не е проблем. Интересува ме дали са толкова добри, колкото се изразяват шефовете им по различни подкастове и предвания, дали се прави профит с тях, независимо от високите комисионни. Да кажем, че имам една излишна сума пари и искам да я инвестирам. Не искам недвижимо имущество, нито злато / сребро. С криптото съм на ясно, но предпочитам нещо по-сигурно за сега.
Виж целия пост
# 408
Разгледай другите им продукти. Аз ги бях гледала от любопитство последно преди няколко месеца и ми се сториха на пръв поглед доста посредствени. Не ползвам такива услуги и не съм имала контакт с фирмата, така че не мога да коментирам по-детайлно.
Виж целия пост
# 409
Разгледай другите им продукти. Аз ги бях гледала от любопитство последно преди няколко месеца и ми се сториха на пръв поглед доста посредствени. Не ползвам такива услуги и не съм имала контакт с фирмата, така че не мога да коментирам по-детайлно.
Имаш ли някаква идея за нещо, което да не е посредтвено, но и в същото време да не е супер рисковано и да не ми отнема една маса време да се занимавам?
Виж целия пост
# 410
Не знам за каква сума става въпрос, но предполагам не са милиони, иначе нямаше да питаш в БГ мама Simple Smile можеш да разгледаш по-старите постове. Според мен има повече смисъл да се инвестира в ETF-и, отколкото в активно управлявани фондове с големи такси, които масово не успяват да бият бенчмарка. Дори и с по-консервативни инвестиции (облигации, не акции например), риск винаги има.

Аз имам месечен ETF спестовен план към банката си, нагласила съм си в кои продукти колко искам да инвестирам и не се занимавам изобщо. Всичко става автоматично. Решението за продуктите е мое, не съм се съветвала с никого. Отделно имам други инвестиции, които са обаче по-малък процент. Инвестираните пари не са пари, които ми трябват в момента или в близко бъдеще така или иначе. Имам и достатъчно кеш, ако реша, че е добър момент да се купи още нещо. Не живея в България и не знам дали българските банки предлагат подобна услуга.
Виж целия пост
# 411
Интерактив брокърс имат спестовна сметка с няколко опции за ETF, както и платформа за търгуване с ETF, едното беше капитъл мениджмънт, другото,  ИП Карол. Поне в бг таксите през банка са доста по-големи, а изборът, по-малък.
Виж целия пост
# 412
Изглежда ще трябва да се запозная с това какво е ETF Yum. Иначе и аз съм останал с впечатлението, че трудно се изпълнява бенчмарка. Затова се чудех каква е ситуацията с Експат Капитал...
Виж целия пост
# 413
Това е възмжност за теб да инвестираш в индекс, накратко. Сиреч в бенчмарка, който активните фондове не успяват да догонят.
Виж целия пост
# 414
Това е възмжност за теб да инвестираш в индекс, накратко. Сиреч в бенчмарка, който активните фондове не успяват да догонят.
Ясно. Благодаря ти! Ще проуча тази възможност и ще видя какво може да се направи.
Виж целия пост
# 415
Изглежда ще трябва да се запозная с това какво е ETF Yum. Иначе и аз съм останал с впечатлението, че трудно се изпълнява бенчмарка. Затова се чудех каква е ситуацията с Експат Капитал...

Има фондове, които копират бенчмарк, ако целта ти е да се движиш по него.
Виж целия пост
# 416
Ами защо не? Ако вкараш едни 50 000 лева и при възвръщаемост 5-7% на година си е ОК според мен. Не мислите ли? @Gunhilda, кои са тези фондове?
Виж целия пост
# 417
ETF-ите имаше предвид тя. Възвращаемостта не е гарантирана в този случай, това не са депозити.
Виж целия пост
# 418
Да де... то има ли нещо гарантирано изобщо Stuck Out Tongue Winking Eye
Отворен съм към всякакъв вид идеи по принцип. Не съм вманиачен на тема пари и по принцип избягвам да чета подобни тематики, защото са ми твърде технически. Напоследък обаче се натъквам на подкастове и хора, които само за пари и правене на пари говорят Thinking
Виж целия пост
# 419
Ами защо не? Ако вкараш едни 50 000 лева и при възвръщаемост 5-7% на година си е ОК според мен. Не мислите ли? @Gunhilda, кои са тези фондове?

Аз съм си харесала този:
https://www.justetf.com/en/etf-profile.html?query=Vuaa&group … BFMXXD54#overview

Следва S&P. За дългосрочно инвестиране, акумулиращ, ниска стойност за дял=мога да си купувам вс месец. На сайта има още много за избор Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия