Пукнат глезен

  • 2 802
  • 9
Здравейте,моля всеки минал през изпитанието пукнат глезен да сподели как е преминало лечението.При мен първата седмица бях с шина. От втората съм с гипс,докторите казаха  че след месец би трябвало да свалят гипса.След един месец гипс при махането му трябва ли рехабилитация?
Виж целия пост
# 1
Пука се костичка на глезена, не самия глезен. Зависи коя, колко, как... Зависи на колко си години... Едва ли има формула.
Майка ми (на 60 е) имаше подобно преживяване, 3 месеца не можеше да стъпва на крака. Вече 5м след случката ходи почти нормално, но още накуцва и я боли като е натовари.
Синът си счупи пръст на крака (на 15 е), след месец ходше отново на народни танци.
Виж целия пост
# 2
Не съм ходила на рехабилитация след свалянето на гипса, но ми трябваше време докато се раздвижи крака и го пазех няколко дни. Обаче това ми се случи когато бях на 17 години, предполагам може и да има значение.
Виж целия пост
# 3
Не съм ходила на рехабилитация след свалянето на гипса, но ми трябваше време докато се раздвижи крака и го пазех няколко дни. Обаче това ми се случи когато бях на 17 години, предполагам може и да има значение.
Колко време бяхте в гипс?
Виж целия пост
# 4
Пукала съм самото кокалче или нещо около него. Не съм ходила за гипс, куцах си няколко месеца, после още година или две ме наболяваше при смяна на времето и после забравих.
Ако си обездвижвана за месец със сигурност ще ти трябва период на възстановяване, ама съвсем не вярвам да е някакво тежко раздвижване. Ще куцаш малко, ще правиш някакви упражнения и ще мине. Все пак само месец е и не е сериозно счупване.
Виж целия пост
# 5
Здравейте как сте вече мина месец? Понеже наскоро и аз си пукнах глезена на 19 години съм казаха, че е леко пукнато и съм със шина утре ще отида на преглед да видя дали е зараснало и дали още трябва да стоя със шината малко се притеснявам понеже мина месец, а още не мога да стъпвам на крака си вие стъпвате ли вече?
Виж целия пост
# 6
Здравейте, момичета! Темата е стара, но се надявам някой да се включи. Интересуват ме някой нещо около пукнат глезен. Имам въпроси. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 7
Здравейте, момичета! Темата е стара, но се надявам някой да се включи. Интересуват ме някой нещо около пукнат глезен. Имам въпроси. Благодаря предварително!
пишете какво ви интересува
Виж целия пост
# 8
Здравейте! Аз съм с ортеза. Колко време и постоянно ли се държи? Тя си е тежичка и лично аз не издържам, свалям и почивам. Кога започнахте да стъпвате? След колко време се възстановихте?Някакви добавки, нещо за мазане? Благодаря.
Виж целия пост
# 9
Аз бях със гипс 4 седмици.След като го махнах не можех да стъпвам.Движех се с патерици и веднага почнах рехабилитация.Тя е много важно да се почне веднага.Постепенно махнах едната патерица,след това другата.Отне ми около 25 дни след махане на гипса да се движа самостоятелно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия