АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 6)☀

  • 30 148
  • 743
# 390
Имам момче и момиче, значи искам да ви кажа, че момчето се гледаше много, ама много, по-лесно от момичето. Имам доста колеги с момче и момиче и те също твърдят, че момчетата са по-добре от момичетата.
Виж целия пост
# 391
Защо така, чисто физиологически или характер? Thinking
Аз имам племенник и племенница, еми малката е с голям характер, нз на кого се е метална Joy

Имам момче и момиче, значи искам да ви кажа, че момчето се гледаше много, ама много, по-лесно от момичето. Имам доста колеги с момче и момиче и те също твърдят, че момчетата са по-добре от момичетата.
Виж целия пост
# 392
Plamingo Аз попринцип съм си била цял живот мъжкарана, като дете играех футбол с момчетата, никога не съм харесвала да се занимавам с панделки, плитчици и т.н - нямам нерви за такива неща. Ние пък сме 3 сестри, но с малката имаме 15г разлика, та на практика аз я отгледах и беше много спокойно бебе. Голямата ми сестра има 2 момчета и може би тя е била моето внушение, че трябва и аз да съм мъжка майка..не знам. Най-добрата ми приятелка пък винаги е искала да има момиче, но има момче на 4м и й стопява лагерите от ден първи, казва че се гледа трудно момче. Според мен не е толкова до пола, а до самото детенце и това как се научи от намото начало.
Племенниците ми са много нещастни, че ще бъде момиче, стискаха палци докато разберем пола да е момче и само ме питаха (те са на 4 и 7г), нямало да могат са я учат на дивотии и да се бие😂.
Виж целия пост
# 393
Момичета, аз имам няколко въпроса, които искам да обсъдя с Вас:

1. Четох, че трябва да спя на лявата страна. Купила съм си възглавница за бременни и заспивам на ляво, но често се събуждам по гръб и явно се въртя. Притеснява ме, защото уж по гръб не е добре за бебето, а явно на мен така ми е най-удобно. Извинявам се, ако е смешно, но някой има ли подобен проблем?

2. Аз разбирам, че 17-та седмица е 4ти месец, а 18-та е 5ти месец, но не ми е ясно следното: Сега, щом съм 17+6, това 17-та или 18-та седмица е? Видях различни мнения.

3. Какво мислите за името Ивана?

П.П Аз досега усещах бебето само легнала и не много често. Преди малко изпих един сок почти на екс и ме ритна ясно и категорично. Пробвайте! Simple Smile
Виж целия пост
# 394
Орехче, стана ми интересно как така са объркали пола с тези "модерни" вече апаратури. Вие имате ли хубава ехографска снимка на която да сте видяли пола на бебето, имам в предвид, че на вас дали ви е приличало на момче и после да се е оказало момиченце? Че и аз след седмица съм на преглед и тогава ще ми потвърдят със сигурност какво е, но аз като че ли на снимката видях какво е, но сега се зачудих нещо Thinking


После темата преименува ли се на “нови бебчета, юли/август-първи грижи”, или нещо подобно. Ще е забавно да продължим и с новородените коя какви тревоги има Hug😁
Аз наблюдавам , че вече мамите от другите теми си създават тема в подфорум "Деца" със заглавие " Родени август 2022" например , така че комуникацията може да продължи, за който има желание и след като се родят бебоците.
Аз влизам с един шеговит съвет към бъдещите мами на момчета : НЕ СЕ ПОДСТРИГВАЙТЕ!
На вчерашния преглед доктора ми каза , че два пъти видяното ми момче ще е госпожица и предния път не било на 100 процента сиг.Малко е странна тази промяна за мен и не знам дали вече да вярвам , но за сега може да ме промените на първа страница с термин 09.08 и 💗💗💗
Иначе явно имам контракции или висока чувствителност на матката при допир , както се изрази доктора и увеличавам магнерота на 3х2 за известно време , после пак ще го намаля.Плацентата ми си е все така ниска - вече я написа плацента превиа маргиналис , което леко ме стряска Sad
И за да завърша с хубави новини - кръвотока е супер , всичко с бебето е наред ,тежи малко над 170грама в 17+2 , но по ехограф 16+6.
Виж целия пост
# 395
Лекарите някой път се опитват на база някакви мерки на една кост да предполагат рано пола. Половите белези май почват към 12гс да се оформят.
Има ли някой гадене. Аз съм от последните (14гс +4 едва), но това гадене не спира. Много трудно ям, малко ям и реално почти нищо не ми се яде. Лошо от глад, лошо от храна, мислех, че е заради тъпия вирус основно, ама продължава.
Има и хубаво де, че не съм качила, даже съм свалила, но аз бях 92 кила преди да забременея, което е доста, сега съм 89-90, но коремът ми почва да си личи доста (втора бременност ми е).
Виж целия пост
# 396
Аз също съм чувала че не било хубаво да се спи по гръб, че и на дясно. Та понякога слагам възглавницата за бременни зад гърба и между краката, наистина помага така не се въртя, че иначе често
Се събуждам на дясната страна. Ама сега гледам докато не е почнала още да си показва магариите да спя на която страна ми е удобно 😅 . Кога усети бебчето за първи път, аз съм 16+ 3 и не съм я усетила още.
Важното е името да харесва на вас, аз лично харесвам по- новите имена, но с ММ не сме на едно мнение 😀 .

Момичета, аз имам няколко въпроса, които искам да обсъдя с Вас:

1. Четох, че трябва да спя на лявата страна. Купила съм си възглавница за бременни и заспивам на ляво, но често се събуждам по гръб и явно се въртя. Притеснява ме, защото уж по гръб не е добре за бебето, а явно на мен така ми е най-удобно. Извинявам се, ако е смешно, но някой има ли подобен проблем?

2. Аз разбирам, че 17-та седмица е 4ти месец, а 18-та е 5ти месец, но не ми е ясно следното: Сега, щом съм 17+6, това 17-та или 18-та седмица е? Видях различни мнения.

3. Какво мислите за името Ивана?

П.П Аз досега усещах бебето само легнала и не много често. Преди малко изпих един сок почти на екс и ме ритна ясно и категорично. Пробвайте! Simple Smile
Виж целия пост
# 397
Ние също наскоро разбрахме пола - момченце. Бяхме изненадани,тъй като аз бях с много силно изразени "симптоми за момиче" според поверията Grinning
Е,каквото такова разбира се,важното е всички да са здрави.
За сега 02.08 термин,въпреки че на последния преглед беше със седмица напред и се чудих дали това измества термина за по-рано .Ще видим другия път как ще е.
Иначе аз ходя веднъж в месеца от както съм във втори триместър Simple Smile
Виж целия пост
# 398
Аз сега влязох в 14 с термин 30.08.
Гаденето продължава!


quote author=Erinne link=topic=1413348.msg44383584#msg44383584 date=1646230630]
Лекарите някой път се опитват на база някакви мерки на една кост да предполагат рано пола. Половите белези май почват към 12гс да се оформят.
Има ли някой гадене. Аз съм от последните (14гс +4 едва), но това гадене не спира. Много трудно ям, малко ям и реално почти нищо не ми се яде. Лошо от глад, лошо от храна, мислех, че е заради тъпия вирус основно, ама продължава.
Има и хубаво де, че не съм качила, даже съм свалила, но аз бях 92 кила преди да забременея, което е доста, сега съм 89-90, но коремът ми почва да си личи доста (втора бременност ми е).
[/quote]
Виж целия пост
# 399
Чисто физически не видях особенна разлика дали е момче или момиче, обаче като дивотия момичето е просто нямам думи. Освен това батко и беше кротко бебе, а тя ми взе здравето още от новородено. Не искаше да спи и и дай да реве.
Накъде ще спиш, стига да не е по корем, в тези месеци на бременността няма много голямо значение. После като започнат да тежат повече, като си по гръб притискат някакъв нерв и не помня още какво, но то тогава се и спи трудно по гръб. Първата бременност ми беше по удобно да спя на дясно и не съм се съобразявала особенно със спането на ляво. През втората също. По скоро като лягах да почивам гледах да е на ляво, защото забелязах, че по не ме боли кръста. Като спях винаги съм се въртяла и сега също. Като ММ го няма си слагам възглавница зад гърба и се подпирам на нея като съм на ляво, като съм на дясно си я гушкам, но и по гръб си спя докато още мога. Не се фиксирайте толкова, на коя страна спите, на която ви е удобно на нея.
Виж целия пост
# 400
Значи не съм сама, което не знам дали е успокояващо. Тялото си усеща позициите, иначе, спокойно затова Simple Smile
Виж целия пост
# 401
Виждам,че повечето вече знаете пола на бебетата.
Интересно ми е дали сте избрали име ,спазвате ли традициите с кръщаването на баби и дядовци и т.н. Simple Smile ?
Виж целия пост
# 402
Точно вчера това говорихме с ММ, понеже не сме на едно мнение с него. Той иска на родителите, а аз НЕ! Но, той иска да се спази пустата му традиция, та майка му се казва Виолета, моята Красимира. Спряхме се на Виктория, той после видял, че било много популярно и се отказа, и предложи Вероника, но аз имам лоши асоциации с това име и отказах. Та за сега сме си стинали ръцете на Виктория (ако иска да е на родителите), иначе няма да бъде кръстено на никого.
Вие спрели ли сте се на някое име.
Виж целия пост
# 403
И аз на много места го чета това за спането на ляво, но в момента се усещам как вечер записвам на ляво и после се обръщам по гръб. На дясно също се опитвам, ама сякаш последните вечери имам киселини натам и е малко дразнещо.

Ноо съм сигурна, че след няколко месеца, ако е неудобно по гръб, естествено ще се случат нещата и няма да се въртим на сън.

Ние не сме мислили име още .. мисля, че ще имаме казус, защото харесваме различни и някой сякаш ще трябва да направи компромис. Не мисля да е кръстено на някого, въпреки че майка ми постоянно като чуе някой как си е кръстил детето и казва "и на кого е кръстено" .. което ме навежда на мисълта, че май смята, че е важно. Надявам се да не се обидят. Бих го кръстила Анна, което е хем на баба ми, хем на свекървата, но свекървата и аз сме с еднакви имена и в крайна сметка излиза, че съм го кръстила на себе си, което не ми харесва.

Надявам се скоро да усетя нещо, за да станат по-реални нещата. Определено последните дни ми се струва, че леееееко започва да си личи някакъв корем, особено вечер.
Виж целия пост
# 404
Аз също съм чувала че не било хубаво да се спи по гръб, че и на дясно. Та понякога слагам възглавницата за бременни зад гърба и между краката, наистина помага така не се въртя, че иначе често
Се събуждам на дясната страна. Ама сега гледам докато не е почнала още да си показва магариите да спя на която страна ми е удобно 😅 . Кога усети бебчето за първи път, аз съм 16+ 3 и не съм я усетила още.
Важното е името да харесва на вас, аз лично харесвам по- новите имена, но с ММ не сме на едно мнение 😀 .

Момичета, аз имам няколко въпроса, които искам да обсъдя с Вас:

1. Четох, че трябва да спя на лявата страна. Купила съм си възглавница за бременни и заспивам на ляво, но често се събуждам по гръб и явно се въртя. Притеснява ме, защото уж по гръб не е добре за бебето, а явно на мен така ми е най-удобно. Извинявам се, ако е смешно, но някой има ли подобен проблем?

2. Аз разбирам, че 17-та седмица е 4ти месец, а 18-та е 5ти месец, но не ми е ясно следното: Сега, щом съм 17+6, това 17-та или 18-та седмица е? Видях различни мнения.

3. Какво мислите за името Ивана?

П.П Аз досега усещах бебето само легнала и не много често. Преди малко изпих един сок почти на екс и ме ритна ясно и категорично. Пробвайте! Simple Smile

Усетих го мисля към 15г.с. После се разколебах, защото беше веднъж на 2 дни например. Имаше един период в 16 г.с, в който нищо не усещах. Даже се притесних. Може би няколко дни. Зависи много от позицията. Мисля, че легнала на ляво го усещам най-често. Но до днес само легнала и не често.

Бях на преглед и дори доктора се изненада, че в конкретния момент не усещах, защото риташе здраво. Явно зависи на ранен етап от позицията. А и ако се движа и работя, едва ли ще обърна внимание.

Възможно ли е да усещате, но да си мислите, че е нещо друго?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия