Мартенската изненада подрани, дъжд от бебенца вали 💙💗 Тема 10

  • 50 947
  • 658
# 210
Maya, и аз съм със срок до понеделник да родя, в неделя ми е терминът и АГ иска ако не родя до началото на другата седмица, да ме приемат за секцио. Значииии, какво ли не опитвам, правя упражнения за “предизвикване” от ютуб, йога за напреднала бременност, изкачвам стълби, разходки, от топката не ставам направо, клекове и дълбоки клекове, със секс успяхме да предизвикаме контракции, които след няколко часа утихват и след това все едно нищо не е ставало. Реално усещам бебето като шава да натиска много много ниско, но нямам идея колко е ниско реално. Стискам ти палци уикенда да се похвалиш 🤞🏻❤
Виж целия пост
# 211
Момичета, какво е това натискане да се ражда? При мен е същото, днес уж бях само на тонове ама айде пак да проверим разкритието. Опитах се да обсъдя защо е необходимо това и отговорът беше, че вече трябва да раждам, само няколко дни оставали до термин. Зорлем ще го изкарат това бебе, а то явно не иска да излиза още. Какъв е проблемът да го чакаме ако тонове и друго е ок? Ядосана съм или има нещо което не разбирам. Но това натискане да раждам не ми харесва никак. Инвитро док ми беше казал, че може и две седмици да се забави бебето без да е проблем. В понеделник съм отново на тонове и вече се чудя дали да ходя…
Виж целия пост
# 212
По мое мнение и от приятелки знам, че сексът помага най-много.

Nova777, сега отивам да търся такъв чай, стълби изкачвам, на топка се "подрусвам" от вчера, секса го действаме и него и стискам палци 🤩
Виж целия пост
# 213
Europa, съгласна съм с теб напълно, ако няма рискови фактори може да се изчака бебето само да реши кога е готово да излиза. При мен има някои фактори, които не са чак рискови, но е хубаво да се имат предвид. А и знам, че жените, които ще раждат за първи път, има по-голям шанс да преносят. На теб кога ти е терминът?

Almond ми се губи нещо тези дни. Надявам се всичко да е наред и да си гушка мартенче ❤
Виж целия пост
# 214
Терминът ми е 10 март (според инвитрото), но според израждащата док. е 8 март. (Не искам бебо да се ражда на 8 март, все пак е момченце и кой знае колко подигравки ще отнесе, все пак сме в БГ.) Оказа се също, че с предния (първия) преглед за разкритие и последващото обилно кръвотечение ми е свалила тапата. Т.е. насила е свалена, не я изчакахме сама да падне. Сега не знам колко време мога да изкарам с така свалена тапа…
Виж целия пост
# 215
Здравейте, момичета. Изгубих се малко тези дни, защото и нашата мартеничка се появи и много емоции, много нещо, а малко време за писане Simple Smile

Първо честити бебчета на всички, които съм пропуснала тези дни, да са живи и здрави, румени и засмени Heart

И сега малко за раждането, от телефона съм, така че ще е без скрит текст, че не знам къде е Grinning В онщи линии мога да кажа, че съм супер доволна как ми се развиха нещата. На 28-ми вечерта ми изтекоха водите, но бая се позачудих, защото с първото нямах, а пък сега изтече малко колкото да намокри крачолите, бая го умувах, ама гледам някакви бели парцалчета, викам това ще да е Grinning Контракции никакви, отидох за всеки случай до болницата да видят води ли са, та поне да знам да безпокоя ли доктора, те потвърдиха обаче не бяха изтекли всички и се започна един теч на части. Лошото е, че като ти изтекат водите щеш не щеш оставаш в болницата й да няма контракции, но поне на спокойствие ме прегледаха, попълнихме документи и т.н. И почнахме да чакаме контракции, през нощта даже ме сложиха да си поспя, но не можах от емоции Grinning, появиха се контракции обаче бавна работа на по 30 минути една силна, тамън мислех, че напредвам и те утихнаха. Сутринта пак ме прегледаха за разрититие 3 см и викам отиде още 2 дена ще се муча тука хаха, но пък се надявах, че може да ми предложат система по някое време, защото нали бебето не може да стои прекалено много време без води. Така и стана по едно време и си викам супер, да минава. Пуснаха системата, като направих още малко разкритие ми сложиха упойката и контракциите станаха съвсем поносими. На финала вече си е зор, защото започваш да усещаш напъните, поразходих се малко обаче то боли, не става и за разхождане и накрая подпирах прозореца просто, докато усетя по-стабилни напъни Grinning Самото раждане ми беше по-трудно от първото, защото там го изкарах с 2 напъна, тук все не ми стигаха и силите и въздуха и все аха аха и не мога за малко, ама къде ще ходя де, роди се накрая, но беше с повече усилия. След 5-6 часа ме раздвижиха, като цяло бързо се възстанових, само първата вечер си поисках обезболяващо, на втората вече беше поносимо и реших, че ще мина без. Кърменето добре потръгна, за разлика от първия път нямах приблем да се дърпа, е, може би съм понатрупала и малко стаж и по-лесно ми се получи как да я поставя, как да наглася устата и т.н. И в общи линии това е, всичко мина учудващо добре. Стискам палци и при всички чакащи мами така да мине Heart

Europa, прегледа за разкритие не е съвсем без значение, защото може да се окажеш с бая голямо разкритие без да се усетиш и да трябва да се действа според ситуацията, и такива случаи има макар по-рядко като че ли да се срещат Simple Smile

Успех на всички, ще гледам да се включвам, когато мога да споделя как напредваме Simple Smile
Виж целия пост
# 216
Честита радост, Almond! Много здраве и усмивки ви пожелавам! ❤️ ❤️ ❤️
Виж целия пост
# 217
Almond Честито, бъдете здрави 💕
Нямам търпение вече всички да се с бебчета и да минаваме в тема "Родени бебчета"
Виж целия пост
# 218
Честито прекрасно бебче Almond! Дано всички предстоящи мами сме с такъв късмет за леко раждане.
Виж целия пост
# 219
Almond, Честита дъщеричка! Нека е много здрава, да обича да похапва и да носи много радост и гордост на цялото семейство! Звучи като страхотно раждане, желая ти бързо възстановяване и дай Боже всички ни такова раждане! ❤

Europa, може да питаш АГ, но съм чела и чувала за случаи жени да се разхождат със седмици без тапа, защото влагалището продължава да произвежда секрети, които предпазват от бактерии. Все пак, питай и лекар. Това за 8ми март напълно те разбирам, аз съм на 7ми на преглед и ако не съм родила се притеснявам, че АГ ще каже “утре секцио”, и ние чакаме момченце. Ако реши сам да излиза на 8ми пък ще ми направи подарък за празника, но ако АГ иска да го изкарва на 8ми съм готова за преговори и да лежа ако трябва 1-2 дена повече в болницата, стига, разбира се, да няма спешни ситуации с мен или бебчо 😃
Виж целия пост
# 220
Almond, честито бебче! Сравнително леко раждане си имала - супер.
Тапата не е предпоставка за започващо раждане. Или поне не при всички.
Една приятелка ходи 10 дена с 3 см разкритие. Чакаше да се върне лекарят й от почивка. Не искаше друг.
Отностно 8 март децата понякога могат да са жестоки. Ако искат да наранят или да се дразнят с някого пак ще си намерят основание, дори и да не е роден на 8 март. Съседката момченцето й е родено на 8 март, а дъщеря й на 25 декември. Казва, че са си дошли точно на време и са й най-големите подаръци.
Виж целия пост
# 221
Almond12, честито BlushHeart
Нека мартеничката ти ти носи много усмивки, щастие, радост и гордост. Heart EyesKissing Heart
Бъдете живи и здрави, и бързо възстановяване Misc Baby BottleMisc Baby BottleMisc Baby Bottle
Виж целия пост
# 222
Честито на всички нови мами и татковци ! Нека бебета да ви радват, да са послушни и кротички ! Аз сега ще направя тема за родени м. Март, нищо, че моето момче се роди на 25.02, аз съм си свикнала с вас и ще се радвам да си бъдем заедно 😊

Ето я темичката: https://m.bg-mamma.com/?topic=1418034.new#new

Пишете ми за да добавя бебчетата към първа страница. Там вече ще си обменяме опит за бебетата 😊
Виж целия пост
# 223
Europa, не знам защо така процедират повечето лекари, ние реално ще изчакаме около седмица, но пък не виждам причина да съм под наблюдение в болницата, ще се депресирам само...
Аз честно казано след днешния преглед имам леки болки в кръста и корема, надявам се да има развитие до понеделник.
Моят мъж също изобщо не иска да раждам на 8ми март, понеже чакаме момченце, направо е в депресия от идеята, че може да се случи, на мен също няма дами е приятно, но каквото-такова в крайна сметка, важното е да сме живи и здрави.
Виж целия пост
# 224
Честито Ред Роуз, Алмонд и на таткото от Германия!

Бързо възстановяване на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия