Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 69

  • 31 174
  • 725
# 615
Желязно ветрило, не ми се вижда много ок това на което живееш основно...🤔🤔 Мисля, че ти трябва повече протеин.
Междудругото, стана ми интересно...как напасвате тази доза 41 мкг дневно?🙂 Мерси за мерните единици.
Виж целия пост
# 616

Мимоходом, стана  и интересно...как напасвате тази доза 41 мкг дневно?🙂 Мерси за мерните единици.

Е тя е средно аритметично, иначе приема му е 5х37,5мг и 2х50мг. Иначе с течния Акутирокс, може доста точно да се нагласят, там 2мл е 40мг
Виж целия пост
# 617
Желязно ветрило, с това въглехидратно хранене е нормално да ти пада косата. Аз почти не виждам протеин, а от него зависи състоянието на коса, кожа, нокти и все тъкани + мускули. От всичко изброено, което ядеш, само хлябът ти е глутенов. Просто го сменяш с царевичен, оризов, грахов, от жълта леща, елда. Не очаквай обаче да ти е вкусно. Тези типове хляб са твърди и като подметки. Сори, но това е моето мнение😉С брашно от жълта леща се получава най-добре и що-годе вкусно.
Селен можеш да си вземеш с цел намаляване на антителата. За друго не съм сигурна, че ще ти помогне, но първо го изследвай. Селенът е канцерогенен при предозиране.
Мигрената само мога да предполагам, че пак е от лошото хранене + хипофункцията.
Виж целия пост
# 618
Да, знам че протеините са ми малко, но пусто не ми харесва месото. Аз така не ям месо цял живот. Като дете майка ми голям зор е видяла, карала съм на доматена манджа и смокини лятото. Помня как ми се повдигаше от мириса на месо и прясно мляко. В градината съм убеждавала баща ми как са ни давали да ядем сурово месо, а то е било шунка...

С приема на В12 ще падне желязото, но ще падне или ще вдигне феритинът?
Виж целия пост
# 619
Мятам една много изчерпателна статия за Селена https://www.lekar.bg/29197/селен/
Аз ще си го пия
Виж целия пост
# 620
Ето ги и моите изследвания от днес:

Скрит текст:

През последните 2 месеца бях на 100 мкг. "Tirosint" - сега ще си взема няколко опаковки от 112 мкг. Не смятате, че е OK да мина направо на 125, нали?

Явно стойностите на антителата при мен миналия път не са били лабораторна грешка, както допуснах първосигнално, защото се потвърдиха от настоящото изследване. Но всичко е много странно...
Едно на ръка, TAT винаги са ми били завишени - от 2016 г. насам. Поне от тогава се тествам. Сега от какво са спаднали така драстично, наистина недоумявам?! Нищо не съм лекувала, антибиотици не съм пила, не усещам да е имало проблем с УНГ или пикочната система, който понастоящем да се е оправил...
MAT пък, поради каква причина са скочили толкова, също не мога да си обясня. Astonished Не съм регистрирала нови оплаквания, свързани със стомашно-чревния тракт (аз по принцип нямам симптоматика в тази сфера).

От стойността на Инсулина съм сравнително доволна, при положение че не съм сваляла килограми през последните месеци - само спазвам режим, без да спортувам особено много. Дори в дните преди изследването се случи така, че ядох малко повече въглехидрати. Не е било умишлено, просто съвпадение. Та, това ме кара още повече да се радвам, че Инсулинът ми е под 10, без особени усилия и без прием на Метформин. Simple Smile Пада ми много бързо, като спра с боклуците.

Глюкозата е малко височка (нетипично за мен, като съм на режим), ама може да е нещо инцидентно.

И за Пикочната киселина съм доволна, че е с чудна стойност. Последните години всеки път, като я тествах, беше над горната референтна граница. Сега може би се е регулирала, поради многото добавки, които приемам - нямам представа, честно казано.
Виж целия пост
# 621
здравейте моля за съвет имам висок МАТ и пролактин Нисък витамин д искам да си пусна втори иЗледвания съмнявам се за хашимото може ли да ми кажете Има ли значение кога се правят иЗледванията дали преди цикъл или след това
Виж целия пост
# 622
Ако имаш висок MAT, то значи заболяването (Автоимунен тиреоидит на Хашимото) си е факт, за съжаление.

По принцип, изследването се пуска в "чист" ден, т.е. без кръвотечение. Дали е преди или след цикъл, не е от особено значение.

Трябва да тестваш пълния пакет - TSH, FT4, FT3, TAT и MAT, както и да предприемеш ехография на самата жлеза.

Наложително е да вземеш мерки за ниския D.

Пролактинът най-вероятно е висок, заради хипофункцията.
Виж целия пост
# 623
Ето ги и моите изследвания от днес:

Скрит текст:

През последните 2 месеца бях на 100 мкг. "Tirosint" - сега ще си взема няколко опаковки от 112 мкг. Не смятате, че е OK да мина направо на 125, нали?

Явно стойностите на антителата при мен миналия път не са били лабораторна грешка, както допуснах първосигнално, защото се потвърдиха от настоящото изследване. Но всичко е много странно...
Едно на ръка, TAT винаги са ми били завишени - от 2016 г. насам. Поне от тогава се тествам. Сега от какво са спаднали така драстично, наистина недоумявам?! Нищо не съм лекувала, антибиотици не съм пила, не усещам да е имало проблем с УНГ или пикочната система, който понастоящем да се е оправил...
MAT пък, поради каква причина са скочили толкова, също не мога да си обясня. Astonished Не съм регистрирала нови оплаквания, свързани със стомашно-чревния тракт (аз по принцип нямам симптоматика в тази сфера).

От стойността на Инсулина съм сравнително доволна, при положение че не съм сваляла килограми през последните месеци - само спазвам режим, без да спортувам особено много. Дори в дните преди изследването се случи така, че ядох малко повече въглехидрати. Не е било умишлено, просто съвпадение. Та, това ме кара още повече да се радвам, че Инсулинът ми е под 10, без особени усилия и без прием на Метформин. Simple Smile Пада ми много бързо, като спра с боклуците.

Глюкозата е малко височка (нетипично за мен, като съм на режим), ама може да е нещо инцидентно.

И за Пикочната киселина съм доволна, че е с чудна стойност. Последните години всеки път, като я тествах, беше над горната референтна граница. Сега може би се е регулирала, поради многото добавки, които приемам - нямам представа, честно казано.
Както се пееше в една песничка https://www.youtube.com/watch?v=RWZrnQxRB9I само, че бих сменил заглавието с искам твоето tsh Smile
Виж целия пост
# 624
jerami, а защо точно TSH? Grinning Моето в момента е малко високо, затова и лекичко ще коригирам дозата. Да видим дали, като бонус, конверсията няма да се подобри, че и тя е относително проблемна при мен.

Светли Празници на всички в темата! Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 625
Сравнявам го с мойте бре гърненце (на което много си се кефя, ама искам още по-надолу) виж и твоето тат също го искам Smiley (е мат вече не го ща Smile ).
Виж целия пост
# 626
Джерами, значи искаш и моите тат и мат 🙂 Аз пък взимам от някой назаем Т3...😄
Виж целия пост
# 627
Ако имаш висок MAT, то значи заболяването (Автоимунен тиреоидит на Хашимото) си е факт, за съжаление.

По принцип, изследването се пуска в "чист" ден, т.е. без кръвотечение. Дали е преди или след цикъл, не е от особено значение.

Трябва да тестваш пълния пакет - TSH, FT4, FT3, TAT и MAT, както и да предприемеш ехография на самата жлеза.

Наложително е да вземеш мерки за ниския D.

Пролактинът най-вероятно е висок, заради хипофункцията.
Виж целия пост
# 628
Добро утро и честит празник!
Хайде при мен ново 6!
След закуска пушена скумрия, с краставица, маслини и 1/2 авокадо пак киселини. Май ще си връщам айрана.
А пия и храносмилателни ензими и пробиотик
Виж целия пост
# 629
Пушената скумрия си е тежка храна. И аз принципно я обичам, но всеки път ми става гадно на стомаха, след като я консумирам.

При теб, обаче, със сигурност и хипофункцията оказва влияние. Не знам с какви стойности са ти хормоните, но без външен прием - в много случаи не се получава. Просто в началото, като коментирахме казуса ти с невъзможността за отслабване, не подозирахме, че не приемаш синтетичен хормон. А, всъщност, каква е причината за това? Откога си диагностицирана с Хашимото?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия