С какво ви дразнят мъжете /тема №11/

  • 45 205
  • 761
# 555
като ми купил цял килограм прясна мая, да се чудя как да си измеря 40 грама...

Ето това нещо май е при огромна част от мъжете. Не че ме дразни, купеното пак ще влезе в употреба, но не разбирам - защо? Поръчвам да купи конкретно количество от някакъв хранителен продукт, купува десеторно повече. Но ако поръчам шоколад, не носи по десет. Защо такава дискриминация Grinning
Виж целия пост
# 556
Ъъъ, колко време се варят яйцата за Великден? Щото и аз ги варя 10 минути и жълтъкът винаги е сив отвън. Не ми пречи, нито на мъжа ми и децата. Ама кажете все пак колко минути се варят, че да не са рохки и да е жълт жълтъка? Вкусът предполагам е един и същ, независимо от цвета.
Виж целия пост
# 557
Ама кажете все пак колко минути се варят, че да не са рохки и да е жълт жълтъка? Вкусът предполагам е един и същ, независимо от цвета.
Един и същ е, спокойно, съфорумката здраво преиграва.

Като чета повечето тук, леле, ми АЗ съм супер!
Виж целия пост
# 558
Ха ха, Янтре, ми аз защо съм тук?! Като се сравнявам и се успокоявам Joy
Виж целия пост
# 559
Аз , да си призная, никога не съм варила яйцата за Великден. Боядисвам и рисувам, ама не съм ги варила. Та, не знам колко време трябва Joy знам, че трябва постепенно да заври, а не в гореща вода, защото се пукат.
Виж целия пост
# 560
Ама кажете все пак колко минути се варят, че да не са рохки и да е жълт жълтъка? Вкусът предполагам е един и същ, независимо от цвета.
Един и същ е, спокойно, съфорумката здраво преиграва.

Като чета повечето тук, леле, ми АЗ съм супер!
Не е едно и също, особено за човек, който не обича твърдо сварени яйца и обича жълтъци повече от белтъци. Ако яйцето е преварено, най-хубавата част от него е съсипана. Може и да е същото на вкус, но жълтъкът е твърд, сипкав и преседлив, т.е. текстурата изобщо не е същата.
Решението е комбинирането с нещо друго, особено в салати с майонеза, но се губи идеята за великденско борене на яйцата и после похапване им заедно само със сол.
Ясно е, че не може точно сега да са рохки, но и аз бих се издразнила, ако са много преварени.
За някои неща не ми пука, обаче от всички начини за приготвяне на яйца, най-обичам варени и от битовата страна на Великден, яйцата са ми най-любимата част.

Като четем и пишем тук, на теория и практика всички сме си супер, ама в действителност може да е съвсем друго. Wink Joy
Виж целия пост
# 561
На мен ми се получават перфектни 15 яйца във вряща вода за 15 минути. Няма грам сиво по тях. Допълнително за всеки случай слагам при яйцата един таймер, който имитира яйце и си променя цвета спрямо степента на сваряване.

ММ ме дразни с толерантността си. Все да не се караме с хората. Все да сме тихи, смирени, да се съгласяваме,съобразяваме. И най-вече ме дразни като каже за някого "Еееее, той си е такъв. Не му обръщай внимание." Ми и аз съм си такава. Не искам да общувам с хора, които не харесвам. Тая сутрин пак ми кипна...
Виж целия пост
# 562
И сестра ми се дразни на зетя по същата причина, Лютиче. Много е добричък, никак не е конфликтен. Един дългогодишен бивш имах така, също много му се ядосвах за това. Ако беше с къс фитил пак щеше да се ядосваш, уверявам те 😆
Виж целия пост
# 563

ММ ме дразни с толерантността си. Все да не се караме с хората. Все да сме тихи, смирени, да се съгласяваме,съобразяваме. И най-вече ме дразни като каже за някого "Еееее, той си е такъв. Не му обръщай внимание." Ми и аз съм си такава. Не искам да общувам с хора, които не харесвам. Тая сутрин пак ми кипна...
Все едно говориш за ММ, могат да му се качат на главата и хоро да играят. И типичните думи  "той си е такъв". Имало е много случаи определен съсед да ни нарушава спокойствието с месеци, в часове, които не е позволено, така и не му направи забележка, за да сме запазили добрите съседски отношения. А аз примерно, ако се захиля по-силно на някой филм към 8-9 вечерта, ми казва да съм по-тиха.
Виж целия пост
# 564
И сестра ми се дразни на зетя по същата причина, Лютиче. Много е добричък, никак не е конфликтен. Един дългогодишен бивш имах така, също много му се ядосвах за това. Ако беше с къс фитил пак щеше да се ядосваш, уверявам те 😆

На 100% съм сигурна в това. Бившият ми веднага скачаше да ме защитава за щяло и не щяло. Всеки път изтръпвах дали няма да го прибирам на части някоя вечер.
Сега ми е по-спокойно, ама понякога ме изкарва извън равновесие. Вярно, че съм истеричка и се ядосвам, ама не е без право.
Виж целия пост
# 565
Нито едната крайност не е приемлива за мен. Един уравновесен човек винаги може да излезе интелигентно от ситуация на конфликт, без да е нито агресивен, нито мекушав. И също така знае къде и как да се намеси ефективно. Това е мъжкото поведение според мен.
Виж целия пост
# 566
И сестра ми се дразни на зетя по същата причина, Лютиче. Много е добричък, никак не е конфликтен. Един дългогодишен бивш имах така, също много му се ядосвах за това. Ако беше с къс фитил пак щеше да се ядосваш, уверявам те 😆

На 100% съм сигурна в това. Бившият ми веднага скачаше да ме защитава за щяло и не щяло. Всеки път изтръпвах дали няма да го прибирам на части някоя вечер.
Сега ми е по-спокойно, ама понякога ме изкарва извън равновесие. Вярно, че съм истеричка и се ядосвам, ама не е без право.

Моят настоящ е такъв. Пали от нищото и все му обяснявам да се успокои, че нищо не е станало. Поне съм спокойна, че прибирането на части е малко вероятно, но пак ме дразни доста като се случи. Интересното е, че той се има за много спокоен човек, по някаква незнайна за мен причина. Може би защото като е бил на 20 бил доста по-емоционален, така разправя.

Нито едната крайност не е приемлива за мен. Един уравновесен човек винаги може да излезе интелигентно от ситуация на конфликт, без да е нито агресивен, нито мекушав. И също така знае къде и как да се намеси ефективно. Това е мъжкото поведение според мен.

Не мисля, че е задължително въпрос на интелект, по-скоро темперамент.
Виж целия пост
# 567
Хм, то и от сиво до сиво има разлика. Великденските яйце трябва да са към леко сивото, защото стоят по-дълго време и ако са меко жълти след 2-3я ден са за хвърляне. Да не забравяме, че по канон, 1то червено яйце се пази до следващия Великден. Добре, че у дома не спазваме това, а и боядисаните яйца възприемаме като част от великденската салата, иначе щеше да е голяма драма. Четирима сме, с различно виждане за твърдостта на жълтъка
Виж целия пост
# 568
За тва на мъжа не му е работа да вари яйца, а да чука .... с яйцата де, да не си помисли някой друго Simple Smile
Виж целия пост
# 569
Ами аз си помислих и другото... 🤣
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия