Фентъзи и фантастика - 23

  • 40 374
  • 708
# 495
Уауууу Simple Smile И през ум не ми минаваше че са толкова много - мислех че чета нещо кратко Simple Smile Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 496
Започвам Дарла на Юхан Харстад. Има доста добри отзиви в Goodreads. Да видим дали пък ще ми настръхне косата Joy
Виж целия пост
# 497
А няма ли да има класация за книги?
Аз май имам няколко набелязани 🤭🤔
Виж целия пост
# 498
Аз имам топ 5 за 2022 в тези категория :

1. “Градът”, Клифърд Саймък
2-4:  “Трите тела”, “Тъмна гора”, “Безсмъртната смърт” - Лиу Цъсин ;
5. “Историята на твоя живот и други разкази”, Тед Чанг; 
        (а препоръчвам да се прочете и непреведения негов разказ “The Merchant and the Alchemist's Gate” , с награди е (Nebula Award, Hugo Award and Seiun Award winner)
Също харесах много и български фантаст- сборника “Следа към Вега-Орион”, Светослав Славчев.
Виж целия пост
# 499
На мен малко книги ми харесаха, тази година все пак мога да събера три

1. Евангелието на Локи - Джоан Харис
2. Думи като монети на  Робин Хоб /кратко разказче, четох го на руски
3. Ритъмът на войната - Брандън Сандърсън
Виж целия пост
# 500
Аз четох много малко фантастики през 22-ра.
Към никъде на Сандърсън ми хареса.
Виж целия пост
# 501
Четох повече класика и от малкото фентъзи/фантастика имам само три харесани.
Питър В. Брет - Защитения
Сергей Лукяненко - Не е време за дракони
Ръсел Къркпатрик - През лицето на света
Виж целия пост
# 502
Анди Уеър е моят фаворит с
1. Аве Мария и
2. Андромеда.
Гледам в Гудрийдс, че съм чела и Сандерсън. Сигурно ми е харесало, но не си спомням много Simple Smile.
Виж целия пост
# 503
Аз бих отбелязала
1. "Меч в бурята" и "Среднощен сокол" - първите две книги на Гемел от поредицата "Риганте"
2. "Ева" на Уилям Пол Йънг, с уговорката, че това не е типично фентъзи, но би било брилянтно, ако... Wink
Виж целия пост
# 504
Аз определено имам какво да класирам тази година:
1 - "Неприятната страна на мира" - Джо Абъркромби
2 - "Барутният маг" - Браян Маклелън
3 - "Трилогия за Старото кралство" - Гарт Никс
4 - "Вятър и искри" - тетралогия, Алексей Пехов
5 - "Половин война" - Джо Абъркромби
Виж целия пост
# 505
Анди Уеър е моят фаворит с
1. Аве Мария и
2. Андромеда.
Гледам в Гудрийдс, че съм чела и Сандерсън. Сигурно ми е харесало, но не си спомням много Simple Smile.

Ако поредиците на Глуховски се броят все още към антиутопии, бих искала да добавя:
Граничен пост
Разкази за родината
Метро 2035
Виж целия пост
# 506
Прочетох "Мрачните красавци" на Мегън Шепърд. Хареса ми, интересна идея, но ме подразни това, че има герой  трансджендър. Книгата спокойно можеше да мине и без това. Със сигурност ще прочета и втората книга, но не точно сега. В момента чета "Пробуждане", първа книга от "Сърцето на дракона" на Нора Робъртс. В началото съм още, има малко фентъзи елементи, но очаквам историята да се разгърне. Трилогията и "Хрониките на вестителката" ми хареса, ще видим тази как ще е.
Виж целия пост
# 507
Моите книги
 
Джо Абъркромби - трилогията "Първият закон"
Лиу Цъсин „Безсмъртната смърт“ - „Земното минало“
Браян Маклелан - трилогията за барутните магове
В. Е. Шуаб - "Злодей" и "Отмъстител"
Виж целия пост
# 508
Малко фентъзи и фантастика четох, но ето моите номинации:

1. "Граничен пост" на Дмитрий Глуховски
2. Дуалогията "Острието на гарвана" на Антъни Райън
3. Трилогията "Спомен за пламъци" от Стивън Диас
Виж целия пост
# 509
Пробуждане на Нора Робъртс, много захаросана книга. Всички герои, бели, мили, добри, е имаше и един, двама лоши, колкото да не е без хич, но от толкова захар течаща от страниците ми залепнаха пръстите. Нямам никакво желание да разбера как ще завърши тази сапунена опера.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия