Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 8

  • 28 907
  • 721
# 15
То реално, само термосът от изброените е "съд", тенджерата може да е , но с условие.
Виж целия пост
# 16
А въпросът дали беше за изобретяване или просто кое е? Защото в тенджерата има много физика независимо как е изобретена. То и термосът не иска кой знае какво изобретяване - двойната стена не знам от кога я има.
"Кой предмет от домакинството е Дюаров съд?"
Скрит текст:

deaf, защо пък да не може да бъде име на американец? James Dewar е името на английски.
Понякога грешната логика помага, както беше и при въпроса за "корифей", но понякога може да подведе.
Поне трябва да е поамериканчено името и да е нещо от сорта на Дъар или Дюър. Yum Французинът Де Троа е основал град в САЩ,кръстен на негово име - Детройт по американски. Yum
Виж целия пост
# 17
Скрит текст:
А въпросът дали беше за изобретяване или просто кое е? Защото в тенджерата има много физика независимо как е изобретена. То и термосът не иска кой знае какво изобретяване - двойната стена не знам от кога я има.
"Кой предмет от домакинството е Дюаров съд?"
Скрит текст:

deaf, защо пък да не може да бъде име на американец? James Dewar е името на английски.
Понякога грешната логика помага, както беше и при въпроса за "корифей", но понякога може да подведе.
Поне трябва да е поамериканчено името и да е нещо от сорта на Дъар или Дюър. Yum Французинът Де Троа е основал град в САЩ,кръстен на негово име - Детройт по американски. Yum
Не знам какво разбираш под "поамериканчено". "Дюър" наистина е по-близо до оригиналното произнасяне, но може би "Дюар" се е наложило отдавна.

Не знаех откъде идва името на Детройт, сега погледнах. Наистина е основан от французин, но той не се казва "Де Троа". Всъщност градът Детройт е кръстен на реката Детройт, от френски détroit, което означава "проток". А в началото името на реката е било по-дълго – Rivière du Détroit (Река на протока).
Виж целия пост
# 18
Дюар нали бил шотландец? Там произношението си има собствени правила 🙂
Виж целия пост
# 19
В случая ударението пада върху първата сричка, затова -ar би трябвало да се предаде на български с -ър. Но явно наистина "Дюар" се е наложило, навсякъде е написано така.

Ето как се чете на английски:
/ˈdjuːwə(ɹ)/

https://en.m.wiktionary.org/wiki/Dewar
Виж целия пост
# 20
Що за глупост е това "Ватмобил"???
Виж целия пост
# 21
Тази е пълен шемет. Профука ценен жокер за нищо и се държи неадекватно. След като публиката отговори, поиска 50:50 и не й хареса какво остана... Като единият отговор беше този на публиката.
Виж целия пост
# 22
Е как така и 50/50 за този лесен за публиката въпрос....
Виж целия пост
# 23
Много странна участничка.
Виж целия пост
# 24
Много хаотична игра, на късмет го раздава и досега й се получи.
Но някакси не ми е интересна играта й.
Виж целия пост
# 25
Профука си и третия жокер. Много несериозно отношение, а беше обещаващ играч.
Ще познае май на тото.
Виж целия пост
# 26
Хубав въпрос за Гибралтар.
Виж целия пост
# 27
Вече взе да я бъзика - да и видим симпатиите Simple Smile
Виж целия пост
# 28
Недей за тия симпатии, че Раковски, ако не се лъжа, е верният отговор Joy
Виж целия пост
# 29
Ами засега работят /симпатиите/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия