Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 76

  • 36 358
  • 750
# 75
И на мен ми ставаше така точно около пъпа. Нормално е напълно. И на мен аг ми каза, че е от разтягането.
Да ви питам в 29 седмица съм и усещам някакво придърпване около пъпа, мислите ли, че е нормално?
Говорих с АГ по телефона и каза, че не е нищо притеснително, а е от разтягането на корема, но през главата на една бременна какво ли не минава..
Виж целия пост
# 76
Здравейте, момичета 💐

След 2 фетални морфологии резултатите изглеждат зле, в мозъка на бебето липсва корпус калозум. (В 23 г.с. съм). Доктор Стратиева дори се подписа под думите "препоръчва се аборт по медицински причини".
С тати не искаме да се отказваме, ходих на 2 мнения, след 2 дена имам и записан час за амниоцентеза, защото ми казаха, че тя ще даде повече резултати за бебето.
Някой от вас имал ли е или има ли познати с подобни проблеми? Искам просто да поговороя с някого и да обменим опит, защото много ме е страх, а досега никой не успява да ми каже нищо хубаво.
Имаше едно момиче тук в групата със същите прогнози, на което бяха казали същите неща и по чудо проблемният корпус калозум се беше появил по-късно, въпреки че лекарите казват, че не е възможно. Момичето се пишеше Margaritka и роди здраво бебче след всички мъки. Някой от вас познава ли я?
Какъвто и да е отговор би помогнал! 😔
Виж целия пост
# 77
[[[/i][/i][/b]
Здравейте, момичета 💐

След 2 фетални морфологии резултатите изглеждат зле, в мозъка на бебето липсва корпус калозум. (В 23 г.с. съм). Доктор Стратиева дори се подписа под думите "препоръчва се аборт по медицински причини".
С тати не искаме да се отказваме, ходих на 2 мнения, след 2 дена имам и записан час за амниоцентеза, защото ми казаха, че тя ще даде повече резултати за бебето.
Някой от вас имал ли е или има ли познати с подобни проблеми? Искам просто да поговороя с някого и да обменим опит, защото много ме е страх, а досега никой не успява да ми каже нищо хубаво.
Имаше едно момиче тук в групата със същите прогнози, на което бяха казали същите неща и по чудо проблемният корпус калозум се беше появил по-късно, въпреки че лекарите казват, че не е възможно. Момичето се пишеше Margaritka и роди здраво бебче след всички мъки. Някой от вас познава ли я?
Какъвто и да е отговор би помогнал! 😔

Здравей мамче😐
Според мен изчакайте резултата от амниоцентезата и тогава решавайте с тати какво ще правите.Преди година и на нас ни се наложи поради мед.причини да сложим край на бременноста (21ГС) след 6 месеца почивка и сега пак съм бременна😊Знам че няма да ви е лесно но господ си знае работата.Успех ви желая❤
Виж целия пост
# 78
Здравейте. Цял живот съм се лекувала само с Упсарин Ц ...
Бременна съм в 7г.с. И си позволих приема му ,днес прочетох че пише да не се приема Упсарин Ц по време на бременност от риска за аборт и т н...
Колко трябва да се притеснявам от факта че съм взимала през ден няколко пъти ..??
Вчера бях на преглед всичко беше наред има вече и тупкащо сърчице ...Няма да си простя да съм направила така глупост да си навредя сама .От днес съм на осцилококцинум.
Виж целия пост
# 79
Здравейте момичета😊 след кошмарните сънища почти всяка вечер снощи имах и контракции и често уринирване+потене.Бебо беше много активен и цяла нощ бях невална😣в 22 ГС съм. За следобедна закуска бях яла Активия за втори път ми се случва това след консумация на кисело мляко, може да е съвпадение🤔и днес едно гъргорене на червата ще кажеш че имам цяла симфония в стомаха😀
Реших да го споделя със вас😊
Виж целия пост
# 80
Здравейте. Цял живот съм се лекувала само с Упсарин Ц ...
Бременна съм в 7г.с. И си позволих приема му ,днес прочетох че пише да не се приема Упсарин Ц по време на бременност от риска за аборт и т н...
Колко трябва да се притеснявам от факта че съм взимала през ден няколко пъти ..??
Вчера бях на преглед всичко беше наред има вече и тупкащо сърчице ...Няма да си простя да съм направила така глупост да си навредя сама .От днес съм на осцилококцинум.
аз приди да разбера че съм бременна изпих един куп лекарства от сорта на аулин гастроцит течен аналгин.....и какво ли не след това разбрах че съм бременна и бебето беше наред Simple Smile успокой се Wink и внимавай с хапчета вече
Виж целия пост
# 81
Здравейте момичета😊 след кошмарните сънища почти всяка вечер снощи имах и контракции и често уринирване+потене.Бебо беше много активен и цяла нощ бях невална😣в 22 ГС съм. За следобедна закуска бях яла Активия за втори път ми се случва това след консумация на кисело мляко, може да е съвпадение🤔и днес едно гъргорене на червата ще кажеш че имам цяла симфония в стомаха😀
Реших да го споделя със вас😊
За кошмарните сънища не си сама и аз снощи сънувах и в момента съм сдухана,защото сънищата бяха ужасни. Моята бебка беше три дни доста активна но сега е затишие,аз също след ден правя пълни 22 сед и почвам 23. И при мен започна по-често уриниране и на 8 съм на преглед и ще питам дали да не пуснем една стерилна уруна. Отделно лекувах и гъби🤷♀Пълен филм все нещо излиза
Виж целия пост
# 82
Момичета честото уриниране по време на бременност е нормално, не се филмирайте излишно(и без това има достатъчно стрес по време на Б).
Аз също сънувах кошмари в тези седмици. Опитайте да се оттърсите и потърсете нещо позитивно (книжка, музика, филм) аз лично спрях да гледам и слушам сдухващи неща. В 22 седмица е нормално са има затишие и ентусиазъм в движенията на бебчовците. След 28-29 стават постоянни.
Ако нещо ви притеснява може да хапнете шоколад/пиете кола и бебчо ще се размърда Simple Smile
Виж целия пост
# 83
[/i]
Здравейте момичета😊 след кошмарните сънища почти всяка вечер снощи имах и контракции и често уринирване+потене.Бебо беше много активен и цяла нощ бях невална😣в 22 ГС съм. За следобедна закуска бях яла Активия за втори път ми се случва това след консумация на кисело мляко, може да е съвпадение🤔и днес едно гъргорене на червата ще кажеш че имам цяла симфония в стомаха😀
Реших да го споделя със вас😊
За кошмарните сънища не си сама и аз снощи сънувах и в момента съм сдухана,защото сънищата бяха ужасни. Моята бебка беше три дни доста активна но сега е затишие,аз също след ден правя пълни 22 сед и почвам 23. И при мен започна по-често уриниране и на 8 съм на преглед и ще питам дали да не пуснем една стерилна уруна. Отделно лекувах и гъби🤷♀Пълен филм все нещо излиза
На 31.03 бях на втора ФМ всичко беше наред, бебо добре се развива само дето шийката беше 34мм.леко скъсена ми каза АГ, продължавам си 3×2 магнерот и но-шпа 3×2 и повече почивка.
Виж целия пост
# 84
Моята шийка я  измери 35мм и ми каза че е добре 🤔Сега ме хвърляш в размисли!
Виж целия пост
# 85
Аз в 12г.с бях 3,2 и ми казаха, че е супер..
Според мен размерите ви са добри! Нормално е с напредването на Б да се скъси.
Виж целия пост
# 86
Моята шийка я  измери 35мм и ми каза че е добре 🤔Сега ме хвърляш в размисли!
Споко😊според мен има значение коя поред бременност си.Четвърта бременност съм от която третата я прекъснахме поради мед.причини.Доктора по ФМ ми каза че е леко скъсена но лекуващия ми АГ каза че е добре да не се филмирам да съм спокойна.Бременна да е спокойна😀
Виж целия пост
# 87
Моята шийка я  измери 35мм и ми каза че е добре 🤔Сега ме хвърляш в размисли!
Споко😊според мен има значение коя поред бременност си.Четвърта бременност съм от която третата я прекъснахме поради мед.причини.Доктора по ФМ ми каза че е леко скъсена но лекуващия ми АГ каза че е добре да не се филмирам да съм спокойна.Бременна да е спокойна😀
И при мен е четвърта бременост. Една естествена и успешна преди 14 години,още две неуспешни които бяха кухи яйца и сега тази е след инвитро,дай Боже и тя да е успешна ☺
Виж целия пост
# 88
Работя в Център за рехабилитация на деца с увреждания и имаме дете с агенезия на корпус калозум! Повярвайте не искате да видите или да имате такова детенце. Ако на амниоцентезата се докаже се съгласете за аборт! Вярно ще е трудно, но дете с увреждане често води и до разпад на семейството.
Здравейте, момичета 💐

След 2 фетални морфологии резултатите изглеждат зле, в мозъка на бебето липсва корпус калозум. (В 23 г.с. съм). Доктор Стратиева дори се подписа под думите "препоръчва се аборт по медицински причини".
С тати не искаме да се отказваме, ходих на 2 мнения, след 2 дена имам и записан час за амниоцентеза, защото ми казаха, че тя ще даде повече резултати за бебето.
Някой от вас имал ли е или има ли познати с подобни проблеми? Искам просто да поговороя с някого и да обменим опит, защото много ме е страх, а досега никой не успява да ми каже нищо хубаво.
Имаше едно момиче тук в групата със същите прогнози, на което бяха казали същите неща и по чудо проблемният корпус калозум се беше появил по-късно, въпреки че лекарите казват, че не е възможно. Момичето се пишеше Margaritka и роди здраво бебче след всички мъки. Някой от вас познава ли я?
Какъвто и да е отговор би помогнал! 😔
Виж целия пост
# 89
Здравейте,
В 7 седмица съм и имам чувството, че "симптомите" намаляват. Гърдите ми не са така болезнени вече(съвсем леко чувствителни са), не ми се повдига толкова често. Все още ям избирателно и ми се ядат само определени неща, но определено се плаша дали всичко е наред. Последният ми преглед беше преди няколко дни и казаха, че нещата изглеждат много добре и няма поводи за притеснения, но все пак изчетох бая по темата за повръщането, болките, миседа и т.н. и не знам дали липсата на симптоми не е нещо притеснително. Не съм имала болки, нито зацапване, обаче не знам дали да го отдавам на лека бременност или да звъня отново да ме видят. Първа бременност ми е, чакахме я близо 1 година и сега треперя всичко да мине гладко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия