Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 76

  • 36 359
  • 750
# 90
Вярвам че всичко ще бъде наред. Всички тези притеснения, които имаш са нормални. Аз също не съм имала зацапване, имах предменструални болки и много ме беше страх. Инвитро съм и чакана бременност 10 год. Гърдите ме наболяваха като преди цикъл. Нямах гадене до към 11 г.с. Е, после си наваксах, но...🤪 това е друг въпрос. При всяко момиче всичко е различно. Опитай се да бъдеш спокойна и да вярваш, че всичко ще е наред 🥰
Виж целия пост
# 91
Здравей в същата седмица съм и точно заради това ходих по рано на преглед т.е. вчера ...Видяхме пулс ембрион и плоден сак които отговарят на седмицата в която съм .Следващ преглед след 10 дни ..И аз ще го мисля но на този етап всичко е наред .
Здравейте,
В 7 седмица съм и имам чувството, че "симптомите" намаляват. Гърдите ми не са така болезнени вече(съвсем леко чувствителни са), не ми се повдига толкова често. Все още ям избирателно и ми се ядат само определени неща, но определено се плаша дали всичко е наред. Последният ми преглед беше преди няколко дни и казаха, че нещата изглеждат много добре и няма поводи за притеснения, но все пак изчетох бая по темата за повръщането, болките, миседа и т.н. и не знам дали липсата на симптоми не е нещо притеснително. Не съм имала болки, нито зацапване, обаче не знам дали да го отдавам на лека бременност или да звъня отново да ме видят. Първа бременност ми е, чакахме я близо 1 година и сега треперя всичко да мине гладко.
Виж целия пост
# 92
Момичета ,как си изчислявате коя седмица сте ? От всякъде чувам различни мнения ,включително и от лекари ,ако сте 20 г.с. + 5  това 20-та г.с. ли е или 21-ва ?
Виж целия пост
# 93
Моят лекар на 20 +1, казва 21 седмица! Минала си 20 пълни седмици и си започнала 21 гс, аз така го разбирам Blush



Момичета ,как си изчислявате коя седмица сте ? От всякъде чувам различни мнения ,включително и от лекари ,ако сте 20 г.с. + 5  това 20-та г.с. ли е или 21-ва ?
Виж целия пост
# 94
Когато си на 35 години и 4 месеца на 35 години ли си или на 36?
Виж целия пост
# 95
Не си ли чула бабичките, като кажат почнала е 36, а ти си на 35 JoyJoy
Не знам каква е логиката, но моя гинеколог така ми казва и приложението на фея, също ми изписва една седмица напред

Когато си на 35 години и 4 месеца на 35 години ли си или на 36?
Виж целия пост
# 96
Не си ли чула бабичките, като кажат почнала е 36, а ти си на 35 JoyJoy
Не знам каква е логиката, но моя гинеколог така ми казва и приложението на фея, също ми изписва една седмица напред

Когато си на 35 години и 4 месеца на 35 години ли си или на 36?

При фея ти дава какво предстои докато навършиш тази седмица. И задачи за тази седмица. Не е грешно да кажеш, че караш 36, но докато не ги изкараш си на 35.
Виж целия пост
# 97
Да, 20+4 е 21 седмица, 20 завършени и 4 дни от 21-та.
Виж целия пост
# 98
Тук не е място за заяждане !
Питам,ако не Ви интересува въпросът ,просто не отговаряйте ,аман от хейт и злоба !!!!
quote author=fillme link=topic=1426917.msg44555599#msg44555599 date=1648918222]
Когато си на 35 години и 4 месеца на 35 години ли си или на 36?
[/quote]
Виж целия пост
# 99
Тук не е място за заяждане ?!
Питам,ако не Ви интересува въпросът ,просто не отговаряйте ,аман от хейт и злоба !!!!
quote author=fillme link=topic=1426917.msg44555599#msg44555599 date=1648918222]
Когато си на 35 години и 4 месеца на 35 години ли си или на 36?
[/quote]
Не беше, нито хейт, нито злоба, нито заяждане. Просто дадох пример, че и двете са верни. В 20+4 сте 20 седмица и карате 21-ва.
Виж целия пост
# 100
Тези дни ще ходя да купя комплект за изписване. Въпросът ми е за зимно бебе, за лятно бебе и т.н. еднакви ли са комплектите и също да попитам дрехите от комплекта перат ли се с бебешки прах за пране или няма нужда?
Виж целия пост
# 101
Тези дни ще ходя да купя комплект за изписване. Въпросът ми е за зимно бебе, за лятно бебе и т.н. еднакви ли са комплектите и също да попитам дрехите от комплекта перат ли се с бебешки прах за пране или няма нужда?

Перат се. Летните би трябвало да са по-малко части и да са тънки.

Лично мнение е че са излишни повечето неща в комплекта и самия той е необосновано скъп. Вие сама можете да си харесате и комбинирате дрешки.
Виж целия пост
# 102
Тези дни ще ходя да купя комплект за изписване. Въпросът ми е за зимно бебе, за лятно бебе и т.н. еднакви ли са комплектите и също да попитам дрехите от комплекта перат ли се с бебешки прах за пране или няма нужда?

Перат се. Летните би трябвало да са по-малко части и да са тънки.

Лично мнение е че са излишни повечето неща в комплекта и самия той е необосновано скъп. Вие сама можете да си харесате и комбинирате дрешки.

А какви дрешки са нужни за майско бебе? 🤔
Ще си комбинирам значи.
Виж целия пост
# 103
Тънки и памучни.Моят ще е априлче,заложила съм на тънко боди с дълъг ръкав,панталонче и чорапи и плътна пелена за овиване.Така или иначе ще е в столчето за кола и от болницата до паркинга са няма и 10 метра.После още толкова от пред вкъщи до вкъщи.Напълно излишни са и за мен комплектите за изписване,и с баткото не съм взимала.Той беше януарче и с подобно облекло само че плътно и с плътен ромпър и одеало завит.Вече ако е момиченце бих заложила на рокличка и клинче и пак плътна пелена или тънко одеалце.Ако ви е далеко паркинга не забравяйте да намажете лицето,майското слънце е силно особено за първа среща с нежната им кожа.
Виж целия пост
# 104
Зависи какви ще са температурите. Може би боди с дълъг ръкав, ромпър и оделце/пелена/порт бебе. Ако е хладно може и шапчица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия