Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 76

  • 36 358
  • 750
# 45
Момичета ,до колко кг горе-долу
си позволявате да вдигате ? Наложи ми се да вдигна 5 кг. днес за около 20
метра и вече 3 часа лежа ,защото коремът и кръста са ме стегнали …
Не мисля ,че ще ти стане нещо и аз се самозабравям и редовно мъкна разни неща. Почини си малко ,Може и едно но-шпа да пийнеш ,за да те отпусне ,ако се притесняваш много.
Виж целия пост
# 46
Моето бебе е седалищно, пробвах всичко, не иска да се обърне. Но е голямо бебе и като гледам няма много място накъде да се върти. Едното АГ още в 30 г.с. каза, че шанса да се обърне е 3%. Няма да раждам при него, за да ме убеждава за секцио.
Според мен има значение големината на бебето, околоплодните води и т.н.
Наистина някой път се случва да се обърнат в последния момент.
Виж целия пост
# 47
А на мен 30 г.с. ми се струва прекалено рано да заключават,че няма как да се обърне като има бебета се обръщат и в деня на раждането даже.
Виж целия пост
# 48
Рано е разбира се,моят аг ми каза че до 36 седмица имат реално място да се въртят навсякъде,след това и в последния момент може да се врътнат с главата надолу.Баткото беше от кротките и от 25 седмица си беше с главата надолу предимно,малкото сега в 32 седмица се обърна и от тогава не е мърдал само се върти като пумпал.Сега съм в 38 седмица.Колкото до естественото раждане,разказвала съм в първата ми отчетна как премина при мен,бих избегнала секцио ако може и сега.Коремна операция си е,отделно болките и възстановяването след това са индивидуални.Докато при естественото при мен болките бяха реално няколко часа и два часа след раждането се окъпах сама и ми донесоха бебето,единствените болки бяха от контрахиращата и прибираща се матка,като контракции но по слаби и за ден.
Виж целия пост
# 49
На сестра ми бебчето беше главично през цялото време и в деня преди раждането се обърна седалищно и в крайна сметка се обърна отново главично в последния момент и реши да си излезе самичко 😁 .

quote author=waterviolet link=topic=1426917.msg44533067#msg44533067 date=1648560291]
Моето бебе е седалищно, пробвах всичко, не иска да се обърне. Но е голямо бебе и като гледам няма много място накъде да се върти. Едното АГ още в 30 г.с. каза, че шанса да се обърне е 3%. Няма да раждам при него, за да ме убеждава за секцио.
Според мен има значение големината на бебето, околоплодните води и т.н.
Наистина някой път се случва да се обърнат в последния момент.
[/quote]
Виж целия пост
# 50
Здравейте на всички скоро разбрах че съм бременна извинявам се за въпроса на мен ми тече кафяво и червено течение смесено нормално ли е или можи да съм направила  СПОНТАНЕН Аборт
Виж целия пост
# 51
Ще трябва да идеш на лекар. Има случаи,в които не е сериозно и се изписва лечение с хапчета. А има и случаи не се задържа бебчето. Успех.
Виж целия пост
# 52
Здравейте на всички скоро разбрах че съм бременна извинявам се за въпроса на мен ми тече кафяво и червено течение смесено нормално ли е или можи да съм направила  СПОНТАНЕН Аборт
А,защо не отидете на преглед? Как може някой виртуално да ви отговори на толкова сериозен въпрос? На ваше място всяка жена би тръгнала към спешното,вместо да очаква някой да пророкува такива неща.
И естествено ,че няма нищо нормално в това ,което сте написали.
Виж целия пост
# 53
И според мен, бягай до спешното!



Здравейте на всички скоро разбрах че съм бременна извинявам се за въпроса на мен ми тече кафяво и червено течение смесено нормално ли е или можи да съм направила  СПОНТАНЕН Аборт
А,защо не отидете на преглед? Как може някой виртуално да ви отговори на толкова сериозен въпрос? На ваше място всяка жена би тръгнала към спешното,вместо да очаква някой да пророкува такива неща.
И естествено ,че няма нищо нормално в това ,което сте написали.
Виж целия пост
# 54
И според мен трябва да посетите лекар.
Искам да попитам в коя г.с. може да се чуе пулса на бебето?
Виж целия пост
# 55
И според мен трябва да посетите лекар.
Искам да попитам в коя г.с. може да се чуе пулса на бебето?

В 6-та, но по-сигурно в 7-ма седмица.
Виж целия пост
# 56
Ето тук има информация за обръщането на бебето и за начините да се подпомогне обръщането: https://www.whattoexpect.com/pregnancy/breech-baby/

И пише, че обичайно се завъртат главично между 32 и 36г.с.
Виж целия пост
# 57
Момичета, можете ли да ми препоръчате място, където правят масажи за бременни за гр. София? И с възможност за записване на час в близките дни, че болките в кръста много вече ме мъчат.
Виж целия пост
# 58
Момичета, можете ли да ми препоръчате място, където правят масажи за бременни за гр. София? И с възможност за записване на час в близките дни, че болките в кръста много вече ме мъчат.

Клиника "Оскар"
Виж целия пост
# 59
Момичета виждам, че от 18 седмица влизаме в 5 месец, обаче как се брои? От 17+1 ли влизаме в 5 месец или 18+1гс?

П. С. Моя гинеколог  като съм 16+2 примерно, ми казва че съм в 17 седмица, за това питам, малко съм объркана Yum
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия