За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 102

  • 28 390
  • 767
# 135
И аз водих малкия с направление при нефролог, който го "погледна" за около 5 секунди с ехографа в областта на бъбреците и ни хвърли един лист, че е с разширени легенче и да се върна след 6 месеца. После си заведох детето при рендгенолог, който го огледа от главата до петите, всички органи коремни, тазобедрените стави, коленца, абе каквото се сетите. Така че, тук може би съм склонна да се съглася, че рендгенолога беше много по-полезен и компетентен от нефролога.
Виж целия пост
# 136
Момичета здравейте, от кои обувки за прохождане сте доволни. Ориентирала съм се към Clark's first steps . От познати получавам добри отзиви  и  за българските на Колев и Колев.
Виж целия пост
# 137
Бърди,научете се да уважавате мнението на други хора.
Постът с дългите редове е безсмислен.Явно имате време...а пациенти?
Виж целия пост
# 138
И аз водих малкия с направление при нефролог, който го "погледна" за около 5 секунди с ехографа в областта на бъбреците и ни хвърли един лист, че е с разширени легенче и да се върна след 6 месеца. После си заведох детето при рендгенолог, който го огледа от главата до петите, всички органи коремни, тазобедрените стави, коленца, абе каквото се сетите. Така че, тук може би съм склонна да се съглася, че рендгенолога беше много по-полезен и компетентен от нефролога.
Събудете се! Целта на написаното от мен не е да се обиди някой, а просто да осъзнаете, че нещата не се правят по начина, по който Ви принуждават да ги правите. Че методиките им са кухи, празни от съдържание, рискови. И най-вече, са медицински кухи- не може да изследваш ехографски само бъбреци- щом са се захванали с профилактика, ще правят всичко, пълноценно и качествено. Само тогава има смисъл. И това е само един щрих- какво да кажем за безумните им Манту, и 2,3,4 дози БЦЖ ваксинации! За "Хексацима", третите дози на която поставят невалидно, преди бебето да е навършило 6м възраст? и които трети дози, и по отношение на Хеп Б съставката,  после трябва да се повтарят... за "Синфлорикс", която никой вече не ползва от десетина години... за липсата на противоменингитни С и Б ваксини в им/календар.

Цитат
Постът с дългите редове е безсмислен.
Постът с "дългите редове" е предназначен за  "таргетна аудитория" . Неинтересуващите се? ... го игнорират.
Виж целия пост
# 139
Момичета здравейте, от кои обувки за прохождане сте доволни. Ориентирала съм се към Clark's first steps . От познати получавам добри отзиви  и  за българските на Колев и Колев.
Значи на моето момченце първите обувките ка на Колев и Колев за прохождане.
Вторите пак са на Колев и Колев даже във вторник проходи със тях .
Много сме доволни от тези обувките за прохождане
Виж целия пост
# 140
Момичета здравейте, от кои обувки за прохождане сте доволни. Ориентирала съм се към Clark's first steps . От познати получавам добри отзиви  и  за българските на Колев и Колев.

Elephanten на  Дайхман. Хем не са скъпи, хем са много меки и удобни. Според мен няма смисъл от много скъпи първи обувки, защото след 1 - 2 месеца ще трябва да се сменят
Виж целия пост
# 141
Първите обувки умаляват много бързо. Изчакайте детето да тръгне да върви и тогава купувайте. За 6 месеца минахме през 3 номера 4 чифта обувки.
Виж целия пост
# 142
За обувки първи не виждам смисъл от скъпи варианти. Малкият проходи с на Puma, много добре ходеше с тях. От септември до януари смени 3 номера, от януари до март още 2 номера. Това са си минимум 5 чифта, а за зимата имаше и допълнителни апрески. Взимала съм и декатлонски, също са хубави според мен.
Виж целия пост
# 143
Колко вода на ден може да пие бебе на 7-8 месеца? (има въведено едно твърдо хранене с пюре на обяд, до скоро беше само на АМ без допълнително вода). И след пюрето ли да му се дава непосредствено или между храненията в отделен час?
Виж целия пост
# 144
Аз купих на бебчо TODOR. Продавачът каза, че са сръбски.
Виж целия пост
# 145
Колко вода на ден може да пие бебе на 7-8 месеца? (има въведено едно твърдо хранене с пюре на обяд, до скоро беше само на АМ без допълнително вода). И след пюрето ли да му се дава непосредствено или между храненията в отделен час?
Не давайте вода на бебето- дайте АМ... ако имате нужда.
Виж целия пост
# 146
Колко вода на ден може да пие бебе на 7-8 месеца? (има въведено едно твърдо хранене с пюре на обяд, до скоро беше само на АМ без допълнително вода). И след пюрето ли да му се дава непосредствено или между храненията в отделен час?
Колкото си иска. Както голям човек. Предлагам вода редовно или пие или не. Не засичам милилитри.
Виж целия пост
# 147
Колко вода на ден може да пие бебе на 7-8 месеца? (има въведено едно твърдо хранене с пюре на обяд, до скоро беше само на АМ без допълнително вода). И след пюрето ли да му се дава непосредствено или между храненията в отделен час?
Не давайте вода на бебето- дайте АМ... ако имате нужда.
След пюрето на обяд давам добавка АМ към 60- 90 мл, но си мисля, че вече на 8 месеца трябва да приема поне малко допълнителна вода?
Виж целия пост
# 148
От новородено давам вода. Колкото поиска, толкова пие. Вече е на 2.6г.
Виж целия пост
# 149
От новородено давам вода. Колкото поиска, толкова пие. Вече е на 2.6г.
Да, но веднага след пюрето ли давате или между храненията на гладно или няма значение?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия