За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 102

  • 28 391
  • 767
# 195
Какво значи сухи инхалации?
Виж целия пост
# 196
Бърдиииии..........!
Виж целия пост
# 197
Може да използвате ф/разтвор за да разредите течен, например, Фликсотайд (продава се като nebules) препарат. Или Вентолин, или Атровент (рядко използван в Бг, и малко познат- но много ефективен медикамент).
Но само с ф/разтвор инхалации? полза минимална.
Ползването на стайни "овлажнители", води до отварянето на Кутията на Пандора.
Виж целия пост
# 198
Здравейте! Моля за мнение... От вчера забелязах зачервяване на едното око (като капилярна мрежа) само откъм носа. Няма секрет, дразнене или сърбеж, на другото око нищо му няма. Педиатър изписа Тобрин без преглед, само по описание.  Става въпрос за бебе на почти 2 месеца. Да започвам ли лечение, да търся ли второ мнение или е възможно да се е ударила с ръка и да мине?
Виж целия пост
# 199
И нашата е имала такова зачервяване, изчаках да видя как ще се развие, защото не я притесняваше. Просто изчезна.
Може да се е ударила, разтъркала и така.
Виж целия пост
# 200
Дъщеря ми е така от доста време, сега е на 4 м, не съм предприела нищо по въпроса. Според педиатърката й ще се разсее само, ще я следим. Тя има червени мрежички на клепачите и на двете очички.
Виж целия пост
# 201
Може да използвате ф/разтвор за да разредите течен, например, Фликсотайд (продава се като nebules) препарат. Или Вентолин, или Атровент (рядко използван в Бг, и малко познат- но много ефективен медикамент).
Но само с ф/разтвор инхалации? полза минимална.
Ползването на стайни "овлажнители", води до отварянето на Кутията на Пандора.
Кависепт към кой вид инхалации е?
Виж целия пост
# 202
Може да използвате ф/разтвор за да разредите течен, например, Фликсотайд (продава се като nebules) препарат. Или Вентолин, или Атровент (рядко използван в Бг, и малко познат- но много ефективен медикамент).
Но само с ф/разтвор инхалации? полза минимална.
Ползването на стайни "овлажнители", води до отварянето на Кутията на Пандора.
Кависепт към кой вид инхалации е?
Абсолютно неподходящ за деца- това е 3% хипертоничен разтвор на NaCl, който се дава само на деца със специални показания (заболявания, две, три) - например, муковисцидоза.
Очаквайте изостряне на кашлицата Ви, ако го давате на дете без специални заболявания.
Поредните Бг "патенти"... жалко.

Цитат
А защо според вас стайните овлажнители "отваряли кутията на Пандора"?
Защото:

* овлажняват домашният прах, правейки го "идеален за вдишване аерозол" (крайна алергична дихателна експозиция към аерозолни алергени),
* предразполагат към развитие на мухъл в помещението - ако той е на невидими места, може да се 'борите" с кашлицата на детето цяла зима, и да издишате "тонове" от толкова любимият им "Пулмикорт" а детето да не спре да кашля изобщо. Аерозолите са метод на успешно прилагане на медикаменти, нали? Течните инхалатори ги ползвате, защото аерозолът се вдишва, и стига дълбоко, и така, упражнява ефектът си... същото е с домашният прах, който ако го направите на аерозол? ... стига навсякъде в белият дроб, алергизирайки.

Не са нужни овлажнители- контролирайте температурата и оставяйте децата да спят на сравнително студено... 18-19.


Отбележете, това видео е от 1965- и никакво повиване на бебетата. Още по-малко стегнато. В същото време, 1965, в родната Бг Педиатрия, и, за голямо съжаление, тотално "изконсумирана" от руските "влияния", също повиваха стегнато бебетата. Снимка на "повиване" по руски образец... :

И това "стегнато повиване", продължава в Русия и до днес:


Виж целия пост
# 203
А защо според вас стайните овлажнители "отваряли кутията на Пандора"?
Виж целия пост
# 204
Аз увлажнител нямам , ама имам сушилня в стаята . Тя може ли да отвори Пандора ?
А защо според вас стайните овлажнители "отваряли кутията на Пандора"?
Виж целия пост
# 205
Аз увлажнител нямам , ама имам сушилня в стаята . Тя може ли да отвори Пандора ?
А защо според вас стайните овлажнители "отваряли кутията на Пандора"?
Очаквам Бърди да отговори. Ще следя с интерес!
Виж целия пост
# 206
Влагата е идеална среда за развитието на микроорганизми и спори.
Виж целия пост
# 207
А прекалено ниската влажност под 30% също е предпоставка за разболяване..Нека Бърди да отговори какво правим, ако влажността в помещението е 20 процента и не можем да ползваме овлажнител. И също така дали има връзка между сухотата на въздуха и кожните проблеми.
Виж целия пост
# 208
Има различни овлажнители, които могат да се ползват в определени случаи, но трябва четене и избиране на подходящия. Оптималната влажност е 50-55%, всичко под и над трябва да се регулира.
Още първия медицински източник в Гугъл дава отговор на всичките ви въпроси. За влияние на сух/влажен въздух, какви видове овлажнители има и как действат, + и - им, как влияе сух/влажен въздух на кожата и какви реакции има и от двата.
Виж целия пост
# 209
Аз имам метеостанция в стаята . От Варна сме и без пускане на сушилня и овлажнител , лятото става над 65 понякога?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия