За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 102

  • 28 391
  • 767
# 225
Да, от това е според мен. Събира сили младежа в момента Wink
Но си говорете с педиатъра и евентуално след това с ортопед. И всяко дете се развива различно, със собствен темп. Не го сравнявайте излишно с другите.
Виж целия пост
# 226
Имам една "отровна свекърва", която просто го сравнява и ми дава примери с други деца,та човек,колкото и да не искам в един момент започва да се шашка
Виж целия пост
# 227
Прекъснете контакти с тази свекърва. Не гледайте разни влогъри, които си снимат децата като циркови мечки какви номера правели, как стояли на ръце, как прохождали на 6 месеца...Едно дете може и на 16 месеца да проходи. Вашето си се развива чудесно. Просто за ваше успокоение може да го заведете на ортопед, който предполагам няма да види нищо притеснително. Спрете да сравнявате, казвам го от горчивия си личен опит, че това само ви тормози. Моят още не може да сяда от легнало положение на 7 месеца, но някои деца го правят по-късно, ще му дойде времето. Не смятам да го подпирам с възглавници и да го мъча да седи, ако още не се чувства готов.
Виж целия пост
# 228
От легнало положение и моето на 14 месеца не може да седне. Бая здрави коремни мускули трябват за това.
Виж самостоятелно да си седне от пълзене може от преди захранването.
Но пък пукната дума ме казва. Sweat Smile
Всяко с неговата си програма.

Относно свекървата, станах свидетел на подобна ситуация в парка - баба с внучето на 11м и майка му. Бабата държи детето за ръцете и го мъчи да ходи, то милото едвам седи право и повтаря "Виж как всички ходят, само ти не ходиш, как може такова нещо?!" Майката гледа и нищо не казва.
По- късно една майка пък, влачи детето си на около 10м ми се видя, за ръце и говори по телефона как нея не я интересувало, че не може да ходи, насила ще го накара, ето довела го е на площадката, само той не ходел....

Чудя им се на ентусиазма и здравите кръстове на подобни особи.
Виж целия пост
# 229
Защо продължавате да сравнявате децата с другите и най- вече защо слушате трети лица, които ви тровят вас с безсмислените си коментари?
Детето ви звучи сякаш нищо му няма, само вие се вкарвате в излишни притеснения.
За сравнение моето дете се изправи на 11 месеца, пролази пак на 11 месеца и проходи на 16 месеца. Абсолютно нищо и няма, тя просто е по- спокойна като темперамент и всичко си стана лека полека при нея.

Кътниците при нашата избиха на 13-14 месеца.
Най- вероятно хремата ви е от друго. Кое е логичното обяснение избиващ зъб да причини хрема?
Виж целия пост
# 230
От легнало положение и моето на 14 месеца не може да седне. Бая здрави коремни мускули трябват за това.
Виж самостоятелно да си седне от пълзене може от преди захранването.
Но пък пукната дума ме казва. Sweat Smile
Всяко с неговата си програма.

Относно свекървата, станах свидетел на подобна ситуация в парка - баба с внучето на 11м и майка му. Бабата държи детето за ръцете и го мъчи да ходи, то милото едвам седи право и повтаря "Виж как всички ходят, само ти не ходиш, как може такова нещо?!" Майката гледа и нищо не казва.
По- късно една майка пък, влачи детето си на около 10м ми се видя, за ръце и говори по телефона как нея не я интересувало, че не може да ходи, насила ще го накара, ето довела го е на площадката, само той не ходел....

Чудя им се на ентусиазма и здравите кръстове на подобни особи.
Точно, всяко дете си има собствен темп на развитие. Едно може да не приказва още, но пък да е много активно в движенията и обратно. Недоумявам как може по парковете така да мъчат децата...Сигурно и те са гледали влоговете на разни особи из социалните мрежи, които парадират с децата си (че ако няма приходи от реклами на мокри кърпички няма как да си плащат ипотеките). Аз съм на мнение, че детето трябва да се остави самО да покаже кога е готово да седи, да ходи, да пълзи. Едно време в пещерната ера все едно са ползвали проходилки и занимателни игри за развитие на интелектуалните умения. Всичко е маркетинг, братче.
Виж целия пост
# 231
И мен много ме тормозиха за това. Аз си бях решила да си го оставя сам да си реши кога е готов да седне и кога да проходи. Много се интересувах от мненията на специалисти, и те са против възглавници, против качване на стълбите, против всякакви такива насилствени упражнения. Синът ми започна да седи сам около 7 - 8 месечна възраст, и проходи малко след като навърши година и половина. И колкото и на бях сигурна, че постъпвам правилно, имаше голям натиск около мен, не само от роднини, но и от външни хора. Честно казано, си е доста тегаво и ненужно цялото това нещо, но хората явно друга работа си нямат. И понеже по-късно се случиха нещата, и при мен имаше едно такова безпокойство дали пък не трябва да ги послушам. Е радвам се, че не го направих...
Виж целия пост
# 232
Дъщеря ми пролази късно, на 10м, но изцяло правилно от ден едно, после си направи всичко когато бе готова,без помощ, не искаше да ходи ва ръка или пръст, проходи стабилно на 1г3м, а сега тича и играе супер много, напълно нормално, мен даже хич не ми харесва като проходят рано и са нестабилни, крачетата едни извити ...но всяко дете си има свое развитие, не виждам проблем при вас

Зъбите при моето дете бързо излязоха и на 1г 10м бе с 20 зъба...та нищо не се знае и там, може и да са почнали кътниците.

За жалост, има такива безумни родители, направо умът ми не го побира...пълни глупости са това!Да го мъчиш за нещо!
С много неща е така, то все ще има нещо, кога говори, кога яде само, кога е без памп., да ви кажа те са толкова умни,че те сами ще си направят нещата, ще дойде момент, в който ще тропа по масата да яде само, ще тича пред вас да качва стълбите като моята, да повтаря Сама,сама
А преди ревеше да я нося 3ет, че смеб без асансьор,  ами ето, дойде и този момент, сега се учим и да спираме като има коли, да е хваната за ръка за мама като пресичаме, а като проходи ходеше като свободен електрон, хаха и аз се чудех кога ще ме чуе и разбере...ами то целият свят му е интересен, не знае как да се пази и няма този разум
Виж целия пост
# 233
Мами здравейте.. някой от вас има ли с по- големи дечица. Може ли идеи за подарък за рожден ден на 5годишно дете 😌 благодаря ви😌🌷
Виж целия пост
# 234
Мами здравейте.. някой от вас има ли с по- големи дечица. Може ли идеи за подарък за рожден ден на 5годишно дете 😌 благодаря ви😌🌷
Сервизче за храна с детски вилички, ножче, лъжички на Вилерой § Бош


Виж целия пост
# 235
Момче или момиче? Племенницата ми миналата година навърши 5г и предимно се занимава с гримиране на кукли/правене на прически, колело ново получи, много му се радва, ролери също е вариант (с каска), различни настолни игри, които да играе с родителите. На едно момченце пък подарявахме 3Д пъзел, защото обожава да ги прави, може модели на коли/сгради.
Виж целия пост
# 236
Дъщеря ми е доста едричка, а като бебе беше още по-едра. Това исках не исках влияеше на физическото и развитие. Проходи след първия рожден ден, след това се научи да пълзи, на трето място се научи да се изправя. Най-трудно и беше да кляка и да става. Доста трудно се изправяше без да се държи. По-фините и връстници клякаха и става, мземаха сами играчки от земята, моята не можеше. Но след като проходи, всичко се промени. Беше по-страхлива,  нормално. Аз от личен опит знам. Също бях от най-големите деца. Помня, че зимата едва ходех по снега. Страх ме беше да не падна. Едно е да си 20кг и да паднеш, друго е 30кг.
НО, това не означава, че и с твоето дете е така.
С нищо не са виновни дечицата. Не го насилвай и не си пълни главата с глупости.
Виж целия пост
# 237
Момче или момиче? Племенницата ми миналата година навърши 5г и предимно се занимава с гримиране на кукли/правене на прически, колело ново получи, много му се радва, ролери също е вариант (с каска), различни настолни игри, които да играе с родителите. На едно момченце пък подарявахме 3Д пъзел, защото обожава да ги прави, може модели на коли/сгради.

Охо супер идеи😃 благодаря от ❤
Виж целия пост
# 238
Добър ден от мен!
Имам бебе на на 2 седмици. Нормално ли е да се изхожда след всяко кърмене??
Преди малко се изходи и беше като пяна, дали е от газове или е друг проблема?
Виж целия пост
# 239
Как премина първия ви преглед при очния лекар? За дете на 2 години и половина, тя каза, че иска да му сложи капки за разширяване на зениците и ме кара пак да ходя, но не е ли много малък и защо е нужно?

За бебето на 2 седмици, да нормално е да ака често.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия