Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 82

  • 56 313
  • 741
# 225
Моля, без да плашите с такива коментари! Нито са научно обосновани,  нито са на място!
Премахнах тази част от коментара. Не съм я написала, за да плаша някого, а за да се знае. Мисля, че е важно.
Виж целия пост
# 226
Уж са добри турците,но и там една търговия и реклама тече......на какво да вярваш,вече не знам.
Онзи ден разбрах от една позната,че в Турция от скоро дори предлагали метод за жени в менопауза,да ги стимулират и им давали надежда,че ще се получи. На мен ми звучи абсурдно,но пък знае ли човек,дано само не си играят с надеждите ни.
Виж целия пост
# 227
От моя личен опит в клиника Мемориал аз търговско отношение НЕ съм срещнала. Напротив, такова внимание и грижа към пациента не бях виждала. В моя случай всеки ден прегледи по време на стимулация, винаги отговарят на въпроси. За честите прегледи не се доплаща извън пакетната цена. Имах обаждане заедно  с лекарката за коментар, за да не се разкарваме за това. Въпросът ми тук не е да си проверявам съвета на лекарите, а да чуя личния опит на хора, които са минали по същия път.
Не мисля да коментирам дали е абсурд жени в менопауза да правят инвитро, но реално се прави първо ПРП, в което е специализирана друга болница в Турция.
Аз съм против лекари и клиники да се поставят под общ знаменател, защото да в БГ или Турция. Моят опит в БГ не е добър, но съм била пациентка в процедура на 3 болници, а не на всички. Така, че не бих генерализирана.
Виж целия пост
# 228
Отговорих ти в турската тема,но и тук ще го напиша,за да “чуят” и други момичета.
Март и април направихме 2 сравнително силни стимулации в Надежда(Стаменов),зада се възползваме от блокажа с декапептил депо,който ми изравни всички фоликули. Имаме по 2 бластоциста от стимулация,което за нас е мн ок.
Бях писала и преди,че този протокол се използва с голям успех отдавна в САЩ.
За сега съм с 11 стимулации, жива и здрава,да чукам на дърво, и се надявам скоро да се похваля,че именно от тези 4 замразени ембриона ще видим + тест и ще си имаме здраво бебче.
Виж целия пост
# 229
Уж са добри турците,но и там една търговия и реклама тече......на какво да вярваш,вече не знам.
Онзи ден разбрах от една позната,че в Турция от скоро дори предлагали метод за жени в менопауза,да ги стимулират и им давали надежда,че ще се получи. На мен ми звучи абсурдно,но пък знае ли човек,дано само не си играят с надеждите ни.

Не прави такива коментари, когато не си била там и не знаеш за какво става на въпрос, защото по този начин заблуждаваш другите момичета.
Да ще си платиш, но ще свършат работа, а тук плащаш и пак работата не е свършена както трябва.
Извинявай  но не са прехвалени наистина са доста напред с ин витрото да не коментираме за ембриологията на 2-ро място са в света, апаратурите са им на ниво, ембрионите които отглеждат там нямат фрагменти, гонят големи и зрели Я над 20мм., които така ги опазват, че не презряват, вадят на 23,25, 27, 29 мм
Аз лично познавам жена на 48г. в Бг нищо не става, а там има бластоцисти.
Друга жена на 50г. лично я познавам в тотална менопауза и приключил цикъл на 45г. отива и и правят стволови клетки, ПРП и започват лечение на целия организъм с ХЗТ и добавки предизвикват отново редовен цикъл и карат организма да заработи и след няколко мес. започва да прави Я и има замразени ембриони сега е на 51г. и събира още на тази възраст ги чакат единственно до 3-ти ден вади по 1 или 2 със много силна Стимулация 900 единици медикаменти.
Всичко е възможно стига да знаят как да го постигнат. Извинявам се за дългия пост и желая успех на всички не се отказвайте и намерете правилния път за вашия случай Hands Pray Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 230
И аз,какво точно лошо съм казала? Че правят голяма реклама ли? Няма лошо в това,хората са много компетентни със сигурност,но не винаги всичко е като по рекламите.
За съжаление ми се наложи да разбера, какво е в турските болници,макар и не за ин витро. Концепьията е една и съща. Турците развиват от години медицински туризъм,добри са в маркетинга,имат база и човешки фактор,но често са леко продавачи на надежда. А ние сме принудено да сме купувачи на такава. И тук  идва сблъсъкът между здравия разум и ирационалната надежда.
Сега,колко е успешно там ин витрото,има различни мнения, истории и статистики. Да не изпадам в подробности,колко неуспешни и съответно успешни знам,и колко богати турци правят ин витро процедури в България. Важното е при всеки да се получат нещата,независимо къде. Просто споделих мнение и размисъл,което си е мое право. Всъщност,няма нужда да се обяснявам повече. Дано сме живи и здрави и да се радваме на успешни бременности и бебета.

Уж са добри турците,но и там една търговия и реклама тече......на какво да вярваш,вече не знам.
Онзи ден разбрах от една позната,че в Турция от скоро дори предлагали метод за жени в менопауза,да ги стимулират и им давали надежда,че ще се получи. На мен ми звучи абсурдно,но пък знае ли човек,дано само не си играят с надеждите ни.

Не прави такива коментари, когато не си била там и не знаеш за какво става на въпрос, защото по този начин заблуждаваш другите момичета.
Да ще си платиш, но ще свършат работа, а тук плащаш и пак работата не е свършена както трябва.
Извинявай  но не са прехвалени наистина са доста напред с ин витрото да не коментираме за ембриологията на 2-ро място са в света, апаратурите са им на ниво, ембрионите които отглеждат там нямат фрагменти, гонят големи и зрели Я над 20мм., които така ги опазват, че не презряват, вадят на 23,25, 27, 29 мм
Аз лично познавам жена на 48г. в Бг нищо не става, а там има бластоцисти.
Друга жена на 50г. лично я познавам в тотална менопауза и приключил цикъл на 45г. отива и и правят стволови клетки, ПРП и започват лечение на целия организъм с ХЗТ и добавки предизвикват отново редовен цикъл и карат организма да заработи и след няколко мес. започва да прави Я и има замразени ембриони сега е на 51г. и събира още на тази възраст ги чакат единственно до 3-ти ден вади по 1 или 2 със много силна Стимулация 900 единици медикаменти.
Всичко е възможно стига да знаят как да го постигнат. Извинявам се за дългия пост и желая успех на всички не се отказвайте и намерете правилния път за вашия случай Hands Pray Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 231
Момичета,подготвям ЗЕТ ,днес ми е 14 ден и прогестерона е 0.27 . Днес започвам дуфастон ,утрогестан . ТСХ е 2.62,приемам еутирокс 25 микрограма ,ще увеличат на 2 т. Прогестерона според вас наред ли е
Виж целия пост
# 232
Прогестерона е супер, трябва да е нисък преди старта на приема на прогестеронови препарати,за да не презрее лигавицата.ТСХ ми се струва високо, ЗЕТ на естеснвен цикъл ли е или пи естрофем?
Момичета,подготвям ЗЕТ ,днес ми е 14 ден и прогестерона е 0.27 . Днес започвам дуфастон ,утрогестан . ТСХ е 2.62,приемам еутирокс 25 микрограма ,ще увеличат на 2 т. Прогестерона според вас наред ли е
Виж целия пост
# 233
Прогестерона е супер, трябва да е нисък преди старта на приема на прогестеронови препарати,за да не презрее лигавицата.ТСХ ми се струва високо, ЗЕТ на естеснвен цикъл ли е или пи естрофем?
Момичета,подготвям ЗЕТ ,днес ми е 14 ден и прогестерона е 0.27 . Днес започвам дуфастон ,утрогестан . ТСХ е 2.62,приемам еутирокс 25 микрограма ,ще увеличат на 2 т. Прогестерона според вас наред ли е
Има и естрофем и лепенки климара.
Виж целия пост
# 234
Момичета, някоя от вас наясно ли е със заповед от ЦАР дали може да се прави ин витро на спонтанен цикъл, с по-лека стимулация примерно? Благодаря ви
Виж целия пост
# 235
Здравейте, момичета, позволете да се включа в темата. Ако всичко е наред, скоро и ние ще правим първия си опит инвитро, по фонда. Имаме 4 неуспешни инсеминации.
С мъжки фактор сме, морфология 2%, в такива случаи е задължително да е ИКСИ, нали?

Връщам се назад да ви чета, стискам палци на всички.
Виж целия пост
# 236
Момичета, някоя от вас наясно ли е със заповед от ЦАР дали може да се прави ин витро на спонтанен цикъл, с по-лека стимулация примерно? Благодаря ви
По принцип може. До колкото си спомням твоята клиника беше Селена, ако не се бъркам, та там не правят на спонтанен цикъл със заповед от ЦАР. Отговора беше, че били много изискванията и трудно се покривали. Може да опитате с по-лека стимулация.
Виж целия пост
# 237
Моля за съвети- отчаяна съм напълно!
След около 10 дни трябва да ми дойде и планирах да започна стимулация, НО....
Започнаха болки в бъбреците, установи се пиелонефрит. Последва 7 дни венозно Амикацин. Бъбреците излекувах, но започнаха болки в яйчниците и бяло течение. Вагиналния секрет показа Стафилокок.  Сега очаквам антибиограмата какво ще покаже и пак почвам антибиотик. Значи ли това, че този цикъл, който се очаква след 10 дни, трябва да го пропусна Disappointed Relieved ?
Виж целия пост
# 238
След толкова антибиотици бих пропуснала месеца, още повече че щом тепърва ще лекувате стафилококи е хубаво да се направи контрола да се види че е излекувана и тогава да започнете опити,защото понякога са упорити.Аз така лекувах 2 месеца гъбички и бактерии...

Моля за съвети- отчаяна съм напълно!
След около 10 дни трябва да ми дойде и планирах да започна стимулация, НО....
Започнаха болки в бъбреците, установи се пиелонефрит. Последва 7 дни венозно Амикацин. Бъбреците излекувах, но започнаха болки в яйчниците и бяло течение. Вагиналния секрет показа Стафилокок.  Сега очаквам антибиограмата какво ще покаже и пак почвам антибиотик. Значи ли това, че този цикъл, който се очаква след 10 дни, трябва да го пропусна Disappointed Relieved ?
Виж целия пост
# 239
Здравейте , ще подаваме документи за фонда с мъжки фактор , въпроса ми е за подаването на документите освен спермограми и АМХ , необходими са ли са други изследвания за кандидатстването ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия