Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 82

  • 56 313
  • 741
# 240
консултация с уролог
Виж целия пост
# 241
Днес си пуснах АМХ и малко се притесних. Имам ноември пуснато АМХ в Цибалаб, при реф. стойност 1 - 6.8, моят беше 8.8 ng/ml. Казаха поликистоза.

Днес пуснах за фонда в Афродита, те са с Бодимед мисля, реф. стойност 0.576 - 8.130, моят е 6.130 ng/ml.

Предстои ми първо инвитро, досега съм правила една лека стимулация само с Фемара, нямаше ефект, имам нередовен цикъл, март правих хистеро, а миналият месец бях с Ковид.

Чудя се на какво се дължи това рязко намаляване, не съм сигурна и в разликата на реф. стойности, мерните единици са еднакви, има ли от какво да се притеснявам. Ясно ми е, че все още е добре, но ако спада с такъв темп.

Ще съм благодарна, ако някой даде мнение.
Виж целия пост
# 242
Не се притеснявайте, при мен го мерят от 3 до 4.5,с намаляния и увеличения. Казаха,че не е проблем това при такива стойности. Но за поликистозните яйчници не знам,трябва да попитате лекарите,те се виждат съвсем ясно при определени прегледи със сигурност. Това ще опресели и подхода при стимулацията.
И моят цикъл е разбъркан след хистероскопията. Веднага след нея ми дойде на 21 ден,а сега вече над 30 дни чакам,защото ще почваме стимулация на 2рия ден от цикъла,но ми идва все още. Казаха средна стимулация,каквото и да означава това,ще видим с какво точно.

Днес си пуснах АМХ и малко се притесних. Имам ноември пуснато АМХ в Цибалаб, при реф. стойност 1 - 6.8, моят беше 8.8 ng/ml. Казаха поликистоза.

Днес пуснах за фонда в Афродита, те са с Бодимед мисля, реф. стойност 0.576 - 8.130, моят е 6.130 ng/ml.

Предстои ми първо инвитро, досега съм правила една лека стимулация само с Фемара, нямаше ефект, имам нередовен цикъл, март правих хистеро, а миналият месец бях с Ковид.

Чудя се на какво се дължи това рязко намаляване, не съм сигурна и в разликата на реф. стойности, мерните единици са еднакви, има ли от какво да се притеснявам. Ясно ми е, че все още е добре, но ако спада с такъв темп.

Ще съм благодарна, ако някой даде мнение.
Виж целия пост
# 243
Здравейте!

Преди 2 седмици трябваше да започнем с инвитро, но при първия преглед ми намериха киста и започнах приема на Регулон. Според лекарката ми - ако се спука сега, веднага след прекратяването на таблетките, при първата меструация започваме. Някоя от вас запознатали е с този вид противозачатъчни? Чудих се как ще ми реагира самият организъм и дали веднага ще ми дойде меструацията, както при прием на други противозачатъчни или е възможно някакво закъснение?
Виж целия пост
# 244
Здравей,rdfkst. Вчера изпих последната таблетка от Регулон (прием 21 дни). Целта на док е същата като при теб- да няма ЗФ на следващия цикъл и да си починат яйчниците. Надявам се цикълът да ми дойде след 3 най-много 4 дни след последния прием, за да стартирам стимулацията. Ще споделя кога ми е дошъл новия МЦ, но се надявам междувремнно и други момичета да споделят.
Виж целия пост
# 245
Здравейте,
Аз също съм на противозачатачни втори месец заради киста. Доктора първоначално каза един месец, но на последния преглед който трябваше да е за стартиране на стимулация реши да продължа още един месец за да си починели добре яйчниците. През първия месец докато ги пих ми прицапваше поне 20дни казаха че е нормално докато организма свикне след това ми спря за 4-5 дни, дойде ред на последното хапче и след 2-3дни ми дойде отново. Сега при този прием на хапчетата нямам зацапване, но се надявам този път след свършанането отново да ми дойде до 2-3дни и този път да започнем стимулацията.
Виж целия пост
# 246
Мен ме подготвят за ЗЕТ и също пия Регулон, не съм се възстановила още от пункцията (19 яйцеклетки). Пия ги по други съображения на лекаря ми, но явно е любим медикамент на репродуктивните специалисти. Аз честно казано не реагирам много добре, днес ще пия 7мо хапче от този блистер, пих и 10 дни след пункцията. При мен донесе главоболие, но и преди години, когато пиех други противозачатъчни, не ги понесох добре. След 10-те дни при пункцията ми дойде веднага след Регулона. Тогава нямах някакво изрично предписание кога да ги пия, пиех ги сутрин. Сега лекарката ми изрично каза - привечер! Стиснала съм зъби, дано да е за последно.
Виж целия пост
# 247
Аз миналия месец пих регулон заради задържан фоликул от 2ри ден на МЦ за 21 дни,  дойде ми на 28 ден. Тръгна веднага, нямала съм зацапване .
От вчера започнахме стимулация с бемфола 150 , и в петък съм на преглед(Ще правим инвитро в Токуда, с пкя и ир съм)
Виж целия пост
# 248
Благодаря ви, момичета. Аз през цялото време си мислих, че ще ми дойде реално веднага след спирането на приема на хапчета.
Виж целия пост
# 249
Може и така да се случи. При мен се случи така. Но лекарката ми каза, че до няколко дни ще ми дойде. При мен в последните дни преди последното хапче си имах доста отчетливи ПМС симптоми - тежки и болезнени гърди, крампи в матката, подуване. Спрях ги и на първия ден без хапчета ми дойде.
Виж целия пост
# 250
Здравейте, аз досега имам две стимулации и за двете съм пила регулон. Оказва се, че правя доста често задържан фоликул, и когато тръгна за стимулация я отлагаме поради тази причина. Затова вече преди стимулация пия регулон. При мен оказва и благоприятно влияние относно яйцеклетките.... след спирането му цикълът ми идва след три-четири дни
Виж целия пост
# 251
Здравейте. Извинявам се ако въпросът ми не е за тук. Приятелят ми ще си прави спермограма в Тутракан. Има записан час... но в този час трябва да е там, да му покажат "стаята" и да действа... или в този час трябва да е готов и да предаде пробата? Извинявам се за глупавия въпрос 😅
Виж целия пост
# 252
Здравейте. Извинявам се ако въпросът ми не е за тук. Приятелят ми ще си прави спермограма в Тутракан. Има записан час... но в този час трябва да е там, да му покажат "стаята" и да действа... или в този час трябва да е готов и да предаде пробата? Извинявам се за глупавия въпрос 😅

Здравейте,в този час трябва да е там,да му покажат стаята. Не се притеснявайте,ако ще Ви е по-спокойно отидете 10 мин. по-рана . След като стане готов-няма определен час ще предаде пробата-ще му обяснят.
Виж целия пост
# 253
Здравейте момичета някоя от вас пила ли е противозачатъчни преди процедурата заради високо LH? Малко съм притеснена за противозачатъчните,дали после няма да се отразят на процедурата,а и предвид това че никога не съм си позволявала да ги пия,се чудя как точно ще ми помогнат.Благодаря ви.
Виж целия пост
# 254
Здравейте,
Имам въпрос към тези, който правят ин витро в Щерев 🙂 Въпросът по-скоро е свързан с ембриолозите...
В понеделник ми беше пункцията - свеж трансфер няма да има заради лоша лигавица ( щеше да има на трети ден, ако ембритата не позволяваха замразяване на 5ти ден). Ембриоложката каза, че и утре ще се чуем, но останах с впечатление, че ще е за последно...
Питането ми е - звънят ли да кажат дали са замразили и колко 🤔
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия